SZERVERFÁJLOK: Vélemények és hibák!

Started by Okézzátokmárlearegemvaze, 2011-08-02, 20:00:19

1 magot adsz neki azzal is működik ember XD

thundernek igaza van, annyit tennék hozzá, hogy néhányan azt sem tudják, hogy elb*szták, csak írják hogy ilyen szar, meg olyan szar.
Igaz, hogy nem 2010-es sf, de véleményt kérnék zaitsev sf-jéről.. Én erre építek.. nagyjából 1 hónapja dolgozom rajta, de eddig semmi problémám nem volt vele, pedig van benne bőven módosítás..:)

Quote from: D3xt3r on 2015-03-19, 16:38:21
thundernek igaza van, annyit tennék hozzá, hogy néhányan azt sem tudják, hogy elb*szták, csak írják hogy ilyen szar, meg olyan szar.
Igaz, hogy nem 2010-es sf, de véleményt kérnék zaitsev sf-jéről.. Én erre építek.. nagyjából 1 hónapja dolgozom rajta, de eddig semmi problémám nem volt vele, pedig van benne bőven módosítás..:)

forrás jobb nála.

2015-06-09, 12:10:03 #163 Last Edit: 2015-06-09, 12:12:08 by Illirea
Sokan már forrást mondják jobbnak :) pedig 2008-2010 ig forrást nem is ismerték :) és még is meg lehetet oldalni mindent :D

Bár igaz hogy forrásban hamarabb meg csinálsz mindent de én r34083 - zaitsev sf jét is jónak tartom meg forrást is úgyan úgy :)

Itt inkább az a kérdés hogy ki melyikel szeret dolgozni nem az hogy melyik jobb :)

Én nagyon sokáig dolgoztam vz vel is meg thewistle gf magyarositásal is mind 2 nagyon tetszet

Most nem rég nézegetem forrást nincs bajom vele :)
Im Vivicsi<3~Aki nem keress annak nem is hiányzok ~

Mi a köze a szerverfájloknak és a forrásnak egymáshoz. A game file és az indító forrása publikus, szóval ne egy adott szerverfájlt, hanem egy gamefilet mérjetek össze vele... Mellesleg forrásban sokkal több dolgot tudsz megvalósítani, mint ha assemblyben akarnád egy meglévő game fileban.

C++ programmer at Gameloft

2017-01-05, 14:01:37 #165 Last Edit: 2017-01-05, 14:06:09 by fabtam11
sziasztok!
kipróbáltam a török 5kasztos Best Production féle alapot, igaz hogy kicsit "túl van pakolva" haszontalan peccsekkel a metin2 dyzajn kliensből, meg némely fájlokból duplán van becsomagolva jó pár, de amondó vagyok, hogy nem olyan rossz a kliensnél ez a pár "extra".(Wolfman skill effektek megfelelően töltenek be, bleeding nincs,de party skill van!)
Külön kiemelném, hogy a játék BGM és Sound része halott, tehát csak a kattintásokat, és inventory-s interakciót tölti csak be! Ez a néma kliens viszonylag csak a BGM mappás fájlokra küld hibaüzit+ 1 questes servercommandra ír hibát.
Török questekkel és egyromán/török alappal van kikeverve, ami az aktuális török nyelven értő tolmácsoknak tuti nem okozgondot!

Pár egyéb infó erről az izéről:
GF-es kari választó
Minimap alatti idő jelző, + Össz Online player és birodalmak online playereit jelző sorok(x db kék ydb sárga zdb piros)
Switchbot(régebbi)
Offline shop van
Vállpánt van
Costume mount van
Kosztmfegyó van,bár nem akadt még a kezem ügyébe 1 se
GF Petsystem (szintelhető pet uiscriptes és rootos stringgel megírva~módosítható)
30k ranpont, 13db-os felosztásra
6skill minden karira
Sárkikő alki.: Nem láttam hibát, wolfra updatelve
Bónuszok.: A Tőrdef hasznos a wolfman ellen is, ergo a forrásában máris módosítható, ha nem nyerné el a tetszésünket a dolog.
Kosztümöknél wolfra is bővítve vannak a sivatagi+egyéb alapok.
GF-es 7.8.skillek
GF-es pet skillek(?)
A Game.file eléggé hülyén van elhelyezve + elnevezve, a db holléte egy db mappa a txt protok mellett.
Ha ajánlhatom, csak elhivatott fejlesztő nyúljon hozzá és NE EFFEKTELJÉTEK TELE, mert akk kevés maradni vágyó játékosotok lesz!

ui.: minimál hibák lehetnek 1-2 hiányzó sub file, a wolfman koronánál és 1-2 egyéb hajnál dettó
+szemrevételezésem: nem olyan rossz, de azért a zene része felhúzta az agyam...hogy lehet anélkül az idegesítő loginos zene nélkül élni?  :(

Nekem egy ismerősöm próbálgatta a Best Production cuccot azonban annak ellenére, hogy vannak benne olyan dolgok amelyek rendben működnek szerintem csak túlvan figurázva az egész sok felesleges dologgal.. a legtöbb (normális) embernek olyan dolgokat kéne használni ami átlátható és tudja pontosan róla, hogy mi van benne.. nem azt amelybe úgy dobálták a rendszereket, mint cukros automatába a pénzt.

Quote from: fabtam11 on 2017-01-05, 14:01:37

ui.: minimál hibák lehetnek 1-2 hiányzó sub file, a wolfman koronánál és 1-2 egyéb hajnál dettó
+szemrevételezésem: nem olyan rossz, de azért a zene része felhúzta az agyam...hogy lehet anélkül az idegesítő loginos zene nélkül élni?  :(
ok azóta volt időm elemezni és 2-3 tga kép nem a jó elérésen volt (ymir work /item/quest)-en kellett lennie,
a hangokért az alap mappák kihagyása és még pár fájl hiánya okozta, ehm a best pro-s sf-re azt kell h mondjam h már okés, ha van kb 6 órád lazán belekezdeni a magyarosításába, de egyedüli hibája a txt konverter mob_proto részének hibás konvertálása.
Quote from: D4RR3 on 2017-01-05, 14:15:42
Nekem egy ismerősöm próbálgatta a Best Production cuccot azonban annak ellenére, hogy vannak benne olyan dolgok amelyek rendben működnek szerintem csak túlvan figurázva az egész sok felesleges dologgal.. a legtöbb (normális) embernek olyan dolgokat kéne használni ami átlátható és tudja pontosan róla, hogy mi van benne.. nem azt amelybe úgy dobálták a rendszereket, mint cukros automatába a pénzt.

Jah ezt nem építeni és fejleszteni, hanem leépíteni és visszafejleszteni kell =)

Quote from: Roxanne on 2014-04-13, 12:39:00
Mutass már FreeBSD-n futó vírust légyszi :D
Népszerű tévhit, hogy csak windowsra vannak vírusok. Léteznek vírusok linuxra, freebsdre, androidra, macre és iphone-ra is, amelyeket célzottan az adott operációs rendszerekre írtak. Példának okáért, itt láthatod hogy valaki freebsd-n vírusos lett: https://forums.freebsd.org/threads/53167/

Quote from: metser on 2015-01-12, 20:06:32
Hellósztok. Nekem egy dual core-s gépem van. A virtuál box-ban nem tok dual core-t állítani a virtuális gépnek mivel akk nem marad a rendszernek processzor. Van-e olyan szerver fájl aminek kisebb a rendszer igénye? Teljesen mindegy, hogy hannyas verzió.
A géped BIOS-ában engedélyezni kell a hardveres virtualizációt, anélkül virtualboxban csak 1 cpu magot tudsz a virtuális gépnek adni, és lassabb is lesz mintha hardveres virtualizációval adnál 1 magot. BIOS-ban az alábbi címszavakat keresd az engedélyezéshez: VT-x, AMD-V, hardware virtualization
BIOS-ba lépni a gép bekapcsolása/újraindítása után tudsz, mielőtt elkezdene betölteni az operációs rendszer, általában F1, F2, F10, F12 vagy DEL billentyűk egyikének lenyomásával tudsz belépni BIOS-ba, hogy melyik lesz jó az függ attól hogy milyen alaplapod van, sokszor még adott gyártó különböző termékeinél is változik.

Sziasztok!
Olvasgattam itt a fórumon elég sok mindent, de amit én igazán szeretnék, olyat nem találtam.
Short Story
Quote
Jó pár évvel ezelőtt sokat Metin2-őztem, főleg privát szervereken. Sajnos mind becsődölt/valamilyen oknál fogva leállt és azóta sincs. Igazából normális privát szervert nem nagyon találtam. Barátnőmet rávettem, hogy játszunk egy kicsit eredetin, hogy lássa miből áll az egész metin2. Hozzáteszem mindketten Programtervező Informatikusok vagyunk.

Mikor még metin2-őztem aktívabban, nekem is megfordult a fejemben, hogy saját szervert kéne csinálni, de igazából az csak barkácsolás volt így utólag visszagondolva.
Mivel már programozóként is elég nagy tapasztalatom van és rengeteg ötletem/ötletünk van amit nem túl bonyolult megvalósítani, mégis sokat dobna egy-egy szerver élményen, valamint a bevételszerzésnél is látok nagyon nagy lehetőségeket, mindezt felhasználó, pénztárca kímélő módon ezért úgy gondoltuk belevágunk egy szerver készítésbe.

Nem lesz könnyű, de elszántak vagyunk.
Amit mi szeretnénk:

  • Teljes mértékben egyedi térképek, pályák
  • Nagyrészt egyedi vértek, fegyverek tárgyak
  • Egyedi küldetések
  • Hosszútávon egyedi skillek, karakterek
  • Nagy hangsúly a web felületre
  • Nagyon hosszú táv :Androidra kivitelezés

  • Ehhez úgy gondoltam, hogy ami nekünk kell, az egy olyan szerver és kliens, amiben tényleg csak a nagyon alapok vannak, nem kell bele nekünk semmi extra map, sem extra fegyverek, tárgyak stb, de legyen nagyrészt stabil és ne hónapokat töltsünk el a bugok javítása (Lesz az új dolgokkal elég bajunk).

    TL DR:
    Egy szerverfájlra és egy Kliensre van szükségünk, ami szinte "buggmentes" (ilyen a világon nincs, kivéve a hello world programok :D), mindenféle extra mentes és tartalmazza a jelenlegi, vagy legalábbis nem túl régi dolgokat az Eredeti Metin2-ből (Tehát pl a Vérfarkas karakter, Sárkánykő Alkímia és hasonlók benne vannak).


    Előre is köszönöm a segítséget

    2017-04-28, 18:21:00 #170 Last Edit: 2017-04-28, 18:31:49 by fabtam11
    Quote from: SaNyIkArCsI on 2017-04-28, 13:53:17
    Sziasztok!
    Olvasgattam itt a fórumon elég sok mindent, de amit én igazán szeretnék, olyat nem találtam.
    Short Story
    Quote
    Jó pár évvel ezelőtt sokat Metin2-őztem, főleg privát szervereken. Sajnos mind becsődölt/valamilyen oknál fogva leállt és azóta sincs. Igazából normális privát szervert nem nagyon találtam. Barátnőmet rávettem, hogy játszunk egy kicsit eredetin, hogy lássa miből áll az egész metin2. Hozzáteszem mindketten Programtervező Informatikusok vagyunk.

    Mikor még metin2-őztem aktívabban, nekem is megfordult a fejemben, hogy saját szervert kéne csinálni, de igazából az csak barkácsolás volt így utólag visszagondolva.
    Mivel már programozóként is elég nagy tapasztalatom van és rengeteg ötletem/ötletünk van amit nem túl bonyolult megvalósítani, mégis sokat dobna egy-egy szerver élményen, valamint a bevételszerzésnél is látok nagyon nagy lehetőségeket, mindezt felhasználó, pénztárca kímélő módon ezért úgy gondoltuk belevágunk egy szerver készítésbe.

    Nem lesz könnyű, de elszántak vagyunk.
    Amit mi szeretnénk:

  • Teljes mértékben egyedi térképek, pályák
  • Nagyrészt egyedi vértek, fegyverek tárgyak
  • Egyedi küldetések
  • Hosszútávon egyedi skillek, karakterek
  • Nagy hangsúly a web felületre
  • Nagyon hosszú táv :Androidra kivitelezés

  • Ehhez úgy gondoltam, hogy ami nekünk kell, az egy olyan szerver és kliens, amiben tényleg csak a nagyon alapok vannak, nem kell bele nekünk semmi extra map, sem extra fegyverek, tárgyak stb, de legyen nagyrészt stabil és ne hónapokat töltsünk el a bugok javítása (Lesz az új dolgokkal elég bajunk).

    TL DR:
    Egy szerverfájlra és egy Kliensre van szükségünk, ami szinte "buggmentes" (ilyen a világon nincs, kivéve a hello world programok :D), mindenféle extra mentes és tartalmazza a jelenlegi, vagy legalábbis nem túl régi dolgokat az Eredeti Metin2-ből (Tehát pl a Vérfarkas karakter, Sárkánykő Alkímia és hasonlók benne vannak).


    Előre is köszönöm a segítséget
    Nem azért, de vagy rossz témához posztoltál vagy olyan elvárásaid vannak, hogy valaki kirak egy full kész sf-et és klienst minden létező normális elemmel és tényezővel megspékelve...
    Tehát csak egy letöltéssel akarsz hegyeket mozgatni?Vagy felvásárolnád mástól a kész alapokat? vagy szimplán csak letöltenél valamit és azzal próbálnál meg csodákat csinálni?

    [spoiler=csak tippek, nem gúnyolódok]1.World editor + 3dsmax + speedtree +ricky mde import-export tool
    2. 3ds max + blender + egyéb 3d modellezős szoftverek, ikonokhoz paint.net és photoshop
    3. Az emberi elme és az irodalom és a történelem két olyan dolog, ami ha összekap, akkor csodás meséket találhat ki
    4.Forrás+3dsmax+World Editor az effektezős/hangos részéhez
    5.A webes felületre...öööhm alapok vannak, azt valami webfejlesztővel kéne megkínozni
    6.Android...na várj akkor félrenéztem, szal nem csak Forrást kéne használnotok, hanem az unity engine-t kéne a gr2 helyett használni...de akkor már az egészet újra felkéne építenetek, amihez programozókra , modellezőkre, tesztelőkre és nem kevéske pénzre is szükség lenne+ fenn álna az esélye az M2M féle borzalomnak, ami a végén kiszúrná a GF szemét.
    [/spoiler]

    Quote from: fabtam11 on 2017-04-28, 18:21:00
    Quote from: SaNyIkArCsI on 2017-04-28, 13:53:17
    Sziasztok!
    Olvasgattam itt a fórumon elég sok mindent, de amit én igazán szeretnék, olyat nem találtam.
    Short Story
    Quote
    Jó pár évvel ezelőtt sokat Metin2-őztem, főleg privát szervereken. Sajnos mind becsődölt/valamilyen oknál fogva leállt és azóta sincs. Igazából normális privát szervert nem nagyon találtam. Barátnőmet rávettem, hogy játszunk egy kicsit eredetin, hogy lássa miből áll az egész metin2. Hozzáteszem mindketten Programtervező Informatikusok vagyunk.

    Mikor még metin2-őztem aktívabban, nekem is megfordult a fejemben, hogy saját szervert kéne csinálni, de igazából az csak barkácsolás volt így utólag visszagondolva.
    Mivel már programozóként is elég nagy tapasztalatom van és rengeteg ötletem/ötletünk van amit nem túl bonyolult megvalósítani, mégis sokat dobna egy-egy szerver élményen, valamint a bevételszerzésnél is látok nagyon nagy lehetőségeket, mindezt felhasználó, pénztárca kímélő módon ezért úgy gondoltuk belevágunk egy szerver készítésbe.

    Nem lesz könnyű, de elszántak vagyunk.
    Amit mi szeretnénk:

  • Teljes mértékben egyedi térképek, pályák
  • Nagyrészt egyedi vértek, fegyverek tárgyak
  • Egyedi küldetések
  • Hosszútávon egyedi skillek, karakterek
  • Nagy hangsúly a web felületre
  • Nagyon hosszú táv :Androidra kivitelezés

  • Ehhez úgy gondoltam, hogy ami nekünk kell, az egy olyan szerver és kliens, amiben tényleg csak a nagyon alapok vannak, nem kell bele nekünk semmi extra map, sem extra fegyverek, tárgyak stb, de legyen nagyrészt stabil és ne hónapokat töltsünk el a bugok javítása (Lesz az új dolgokkal elég bajunk).

    TL DR:
    Egy szerverfájlra és egy Kliensre van szükségünk, ami szinte "buggmentes" (ilyen a világon nincs, kivéve a hello world programok :D), mindenféle extra mentes és tartalmazza a jelenlegi, vagy legalábbis nem túl régi dolgokat az Eredeti Metin2-ből (Tehát pl a Vérfarkas karakter, Sárkánykő Alkímia és hasonlók benne vannak).


    Előre is köszönöm a segítséget
    Nem azért, de vagy rossz témához posztoltál vagy olyan elvárásaid vannak, hogy valaki kirak egy full kész sf-et és klienst minden létező normális elemmel és tényezővel megspékelve...
    Tehát csak egy letöltéssel akarsz hegyeket mozgatni?Vagy felvásárolnád mástól a kész alapokat? vagy szimplán csak letöltenél valamit és azzal próbálnál meg csodákat csinálni?

    [spoiler=csak tippek, nem gúnyolódok]1.World editor + 3dsmax + speedtree +ricky mde import-export tool
    2. 3ds max + blender + egyéb 3d modellezős szoftverek, ikonokhoz paint.net és photoshop
    3. Az emberi elme és az irodalom és a történelem két olyan dolog, ami ha összekap, akkor csodás meséket találhat ki
    4.Forrás+3dsmax+World Editor az effektezős/hangos részéhez
    5.A webes felületre...öööhm alapok vannak, azt valami webfejlesztővel kéne megkínozni
    6.Android...na várj akkor félrenéztem, szal nem csak Forrást kéne használnotok, hanem az unity engine-t kéne a gr2 helyett használni...de akkor már az egészet újra felkéne építenetek, amihez programozókra , modellezőkre, tesztelőkre és nem kevéske pénzre is szükség lenne+ fenn álna az esélye az M2M féle borzalomnak, ami a végén kiszúrná a GF szemét.
    [/spoiler]

    Először is, köszönöm a segítséget :D (tényleg)

    Igazából ez volt az a téma, amit találtam és SF-okról szólt.
    Már nagyon rég nézelődtem ebben a témában és akkor sem komolyan. Most pedig nem szerettem volna az időmet azzal tölteni, hogy átnézem az egész fórumot, hátha találok olyat, ami a legközelebb van ahhoz amit én szeretnék.
    Persze, ha nincs ilyen közzétett SF, akkor másból indulunk ki.

    Esetleg olyat tudtok olyat ajánlani, amiből jelenleg érdemes kiindulni, a fentebb leírtak alapján?

    Kiindulásnak tökéletes a 9.2-es vdi forrás illetve:
    SF-nek whiteword 40k-ra alakított vz-je.
    Kliensnek meg pedig Pisti95 által publikált spectra kliens VAGY pedig Disco által publikált HU kliens.

    De itt van róluk link:
    whiteworld féle vz: http://metin2hungary.net/index.php/topic,148179.msg984831.html#msg984831
    spectra kliens: http://metin2hungary.net/index.php/topic,196784.msg1045958.html#msg1045958
    FreeBSD9.2_with source: http://metin2hungary.net/index.php/topic,197914.msg1047004.html#msg1047004
    Jelenlegi HU kliens: http://metin2hungary.net/index.php/topic,184268.msg968826.html#msg968826

    Ezek tökéletes alapok. Ha esetleg nem tudnád beüzemelni arról is van téma.


    Épeszű humán entitás ki nem próbálja, nem hogy arra alapoz. 8)

    2017-07-27, 19:07:15 #175 Last Edit: 2017-07-27, 19:08:55 by fabtam11
    Quote from: Decisions on 2017-04-28, 23:47:50
    spectra kliens: http://metin2hungary.net/index.php/topic,196784.msg1045958.html#msg1045958

    Am a méreg vért, a rubin és smaragd és zafír szett textúrái + egy ezüst és arany királyi vértes szett kéretlenül is benne van...csak tényként írom, nincs a dologgal különösebb problémám.  :) + A spektra 2.0-ban is ugyanúgy találkoztam az említett textúrákkal, de senki se nézte át őket lol

    Quote from: fabtam11 on 2017-07-27, 19:07:15
    Am a méreg vért, a rubin és smaragd és zafír szett textúrái + egy ezüst és arany királyi vértes szett kéretlenül is benne van...csak tényként írom, nincs a dologgal különösebb problémám.  :) + A spektra 2.0-ban is ugyanúgy találkoztam az említett textúrákkal, de senki se nézte át őket lol

    Igen, benne maradt, mert ez saját szerverhez készült kliens, csak ugye Spectra kliens v1.0-át használtam alapul, aztán a szerverem kliensében raktam pár dolgot, és onnan emeltem ki pár dolgot a Spectra v2.0-ába, de ugye jó alap kliens, hogy tudjanak vele szervert készíteni.  ;D

    de ha az emlékezetem nem csal alapvetően az ikonok kimaradtak  ;)

    2018-05-17, 07:26:57 #178 Last Edit: 2018-05-17, 08:24:44 by fabtam11
    Üdv!
    Valakinek volt már dolga ezen szerver ill forrásalappal?
    https://forum.turkmmo.com/konu/3637692-1-120-official-server-files-okan-cakin/
    Előre is köszönöm a tapasztalatokról szóló kommenteket!  ::)

    ---jah csak azért érdekel a dolog, mert rég láttam késznek tűnő, de false GF like török alapot.

    2018-08-09, 10:23:31 #179 Last Edit: 2018-08-09, 15:08:02 by K3zX
    "Okézzátokmárlearegemvaze" DeathBat666 pls akárhányszor ránézek erre a témára mindig mosolygok ezen a neven 8)




    Előszedtem az "Instant" Rain (Metin35?!) szerverfájlt csak úgy nosztalgiázni ;D

    Ami furcsa hogy az Auth-nak külön fájla van, először úgy gondoltam biztos csak bénák voltak és nem
    tudtak linket csinálni, de nem, ez egy UPX-el csomagolt r407-es fájl. A game-eké pedig ugye az r404

    A kérdés: Miért használtak csak az auth-hoz r407-et? Miért volt ez jó?
    Tudom hogy ez a kérdés annyira nem számít már 2018-ban, de kíváncsi vagyok rá :)