[Megoldva]Regisztrációs oldal probléma

Started by Cella, 2019-10-23, 12:52:27

2019-10-23, 12:52:27 Last Edit: 2019-10-26, 17:47:09 by Cella
Sziasztok, probléma a következő, amit már páran kérdeztek fórumon, átnéztem minden választ próbáltam megoldást találni de sajnos sikertelenül.
regisztrációs php fájlban egyeznek az adatbázis táblázatokkal a dolgok, viszont nem regisztrál fiókot még pedig arra hivatkozva hogy már létezik az a bizonyos fiók.
Van esetleg bárkinek valami ötlete erre?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Hát igy elég nehéz megoldással szolgálni a problémádra, esetleg ha tudnád mellékelni a regisztrációs php-dat tudnék segiteni. Attól hogy azt irja, hogy már létezik egyeltalán nem biztos hogy a kódod annak következtében bicsaklik meg.(valszeg amugy ez egy costum error msg hiba kezeléshez irva, php ilyesfajta errort nem igazan fog dobni, egy sajat error msg be lehet irni barmit.).
Ha lesz kód amit át lehet nézni, én vagy más biztos tud segiteni. De most ez igy egyenlőre olyan mintha egy vak embert kérnél meg az utcán,hogy mondja meg milyen szint mutat épp a közlekedési lámpa.

Quote from: Cella on 2019-10-23, 12:52:27
Sziasztok, probléma a következő, amit már páran kérdeztek fórumon, átnéztem minden választ próbáltam megoldást találni de sajnos sikertelenül.
regisztrációs php fájlban egyeznek az adatbázis táblázatokkal a dolgok, viszont nem regisztrál fiókot még pedig arra hivatkozva hogy már létezik az a bizonyos fiók.
Van esetleg bárkinek valami ötlete erre?
Előre is köszönöm a válaszokat!

Regisztrációs php fájlt csatolhatnál.

“Majdnem minden tudásunkért nem azoknak tartozunk, akik egyetértettek, hanem azoknak, akik nem.”

Lemaradt a fájl csatolás, és fel sem tűnt! Bocsánat.
Illetve köszönöm a válaszokat! csatolva.

Egy kis kódolási probléma, de erősen.  :-X  ;D


Bár ez csak az egyik ok lehet, kitudja van-e más is.  :o

2019-10-26, 11:26:03 #5 Last Edit: 2019-10-26, 11:28:30 by Cella
Quote from: Chookez™ on 2019-10-26, 10:33:39
Egy kis kódolási probléma, de erősen.  :-X  ;D


Bár ez csak az egyik ok lehet, kitudja van-e más is.  :o
Nekem nincs gond UTF-8ban van a kódolás és így jelenik meg helyesen a tárhelyen is. Tudomásom szerint ezzel nem kéne problémát okozzon.


Illetve hozzáteszem hogy bármilyen weboldallal próbáltam eddig egyikkel sem volt jó!

2019-10-26, 12:00:11 #6 Last Edit: 2019-10-26, 12:04:03 by Nestroy1
Azta leborult spegetti kód mindenit!
Ez a valdáció elég bátor...en a helyedbe kiszervezném 1 külön functionbe és az ifbe csak a functiont hivnam meg...mert ezt igy átlátni elég hard...amugy van benne egy konkatenációs hiba, ezért nem szerencsés egy ifet igy megpakolni(javitott verzio kepen)

Már itt helyből elvérzett a páciens.
Van benne egy ilyen félig-meddig megirt fiókmegerősités, bocsi de annak végképp nem tudom lekövetni a logikáját, lehet jobban jársz ha azt hanyagolod is, vagy esetleg ha más átlátja tud benne segiteni.
A html DOM elementek sincsenek lezárva a a falj elején(</div>), de az max a böngészot fogja meghülyiteni mikor meg kell jelenitenie az adott elemet.
Összességében elég kesze kusza, ez nem ennyire bonyolult dolog...annyi az egész, hogy
1. a html ben megirt formnak a nyitotagjebe ugye beirod, hogy melyik php val kommunikaljon(action='example.php')
2. php ban sumbit utan kigyujtod a formbol az adatokat ($exapmle=$_POST['nametagneveahtmlformbol'])
3.validacio ami ugye nalad is megvan ha kicsit omlesztve is.
4.ha a validacio sikeres johet a sql insert, ami nalad ugye a $sqlCmd, $sqlQuery paros(javasolnam a prepared statment hasznalatat hozza--> https://www.php.net/manual/en/mysqli.quickstart.prepared-statements.php ,hogy ne tudjanak sqlinjectiont vegrehajtani az adatbazisodon..egy drop/truncate table elegge fajdalmas tud lenni)
Ez igy egy alap php reg, ha ez sikeresen lefut szerintem csak akkor probalkozz a tobbi extaval.

Igen láttam hogy elvan szórva minden benne, legnagyobb az hogy bármilyen reg oldallal próbálom, mindegyiknél ez van, még olyannál is amik működnek. Régebbről megmaradt oldalt is próbáltam az sem jó, az alap sima regisztrációs oldal sem. És nem értem miért  :'(

2019-10-26, 12:24:33 #8 Last Edit: 2019-10-26, 12:33:10 by Nestroy1
A html formot is tudnad esetleg csatolni? nevermind...en voltam lusta letekerni

Üzenet összefésülés: 2019-10-26, 12:33:10

Amugy vannak random php ba nem es (legalbbis itt) nem definialt funkciok meghivvva validacioban(checkAnum, checkName)..na jo tenyleg ez a kod annyi helyen verzik jobban jarsz ha ujra irod azok alapjan amiket leirtam.hagyd ki nyugodtan a validaciot is elso korben,es fokozatosan episd bele a plussz dolgokat,mert szerintem ezt a kodot se te se en se senki nem fogja tudni ertelmezni.

Készíttetve lett egy sima regisztráció ami hasonló mint a nagyon nagyon régi reg_page kezdetleges oldal. És annál is ugyan ez a helyzet, hogy nem hozza létre a fiókot, arra tudok esetleg gondolni hogy az adatbázisban account résznél el lehet rontva valami talán.

Valószínűleg hibás az account tábla. Próbálj meg létrehozni egy üres sort és amelyik field-re hibát ad ki annak adj default / NULL értéket (gyakori hiba szokott lenni általában).

Quote from: OneCharakter on 2019-10-26, 17:42:41
Valószínűleg hibás az account tábla. Próbálj meg létrehozni egy üres sort és amelyik field-re hibát ad ki annak adj default / NULL értéket (gyakori hiba szokott lenni általában).

Nagy király vagy uram :) Köszönöm a rávezetést ;) Hatalmas pacsi


Köszi szépen mindenkinek aki vette a fáradságot és segítséget nyújtott!
Hatalmas pacsi srácok