web oldal regisztráció nem jó

Started by Word, 2018-06-28, 13:12:33

sziasztok egy kis gondom lenne web oldalam reg részével ugyanis nem jó holott web szerveren működött rendesen a regisztráció  no ipen keresztül csak el felejtetem meg hosszabbítani aszt web szerveren keresztül nem megy így át kelet rakjam a webet xmappra ahol már ezeket írja ki  regelésnél


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function mysql_real_escape_string() in C:\xampp\htdocs\pages\register.php:18 Stack trace: #0 C:\xampp\htdocs\index.php(100): include() #1 {main} thrown in C:\xampp\htdocs\pages\register.php on line 18


18 sorba ez szerepel $lcode = mysql_real_escape_string($_POST['torlo']);

web oldal jó mert be lép  gond nélkül csak ép valamiért nem regel be xmappal :(

2018-06-28, 13:24:31 #1 Last Edit: 2018-06-28, 13:26:09 by Deangerious
To help you out here... (too long for a comment)

Your require("config.php"); should contain the following:

Sidenote: Use the proper settings for your host.

$link = mysqli_connect("localhost", "username", "mpassword", "database") or die($link);
Then changing your escape functions to use the mysqli_ version of it and passing the connection parameter to it:

$name = mysqli_real_escape_string($link, $_POST['name']);
$lname = mysqli_real_escape_string($link, $_POST['lname']);
$uname = mysqli_real_escape_string($link, $_POST['uname']);
$email1 = mysqli_real_escape_string($link, $email1);
$email2 = mysqli_real_escape_string($link, $email2);
$pass1 = mysqli_real_escape_string($link, $pass1);
$pass2 = mysqli_real_escape_string($link, $pass2);
Again, same thing for the query. Using the i version and passing connection to it as the first parameter.

mysqli_query($link, "INSERT INTO ...
Check for errors on your query using mysqli_error($link);

So you could modify the query to read as

$query = mysqli_query($link, "INSERT INTO ...
and doing

if(!$query){
   echo "Error: " . mysqli_error($link);
   }
Also read the following on Stack in regards to API mixing:

Can I mix MySQL APIs in PHP?
You can't. mysql_ with mysqli_ or PDO etc. do NOT intermix together. You must use the same one from connecting to querying.

Remélem megy az angol, nem volt kedvem leforditani magyarra. Szóval a lényeg, hogy az új xampp verziók már (mint a tiéd) nem használják az elavul alap mysql funkció/class könyvtárat (amit a weboldalad régi elavult motorja), mert a mysqli és pdo váltotta le.

ne  szívas hogy egy 2015 xmappal nem jó mert fejbe lövöm a xmapp fejlesztöét akkor

Értelmezd ujra amit irtam... ne keljen megbánnom, hogy segíteni próbálok.

2018-06-28, 13:29:18 #4 Last Edit: 2018-06-28, 13:32:07 by Word
nem értek a php hozz web oldalt se én csinálom csak aki el kezte nem érem el mostanában nem kel nekem még web oldalak hozz is értenem  ha elérném srácot akkor nem ide jötem volna  hogy van ez a probléma webel!

aki  tudna segíteni az pm be írjon rám ez ügyben témát zárom