SZERVERFÁJLOK: Vélemények és hibák!

Started by Okézzátokmárlearegemvaze, 2011-08-02, 20:00:19

Deathbat nem értetted meg a mondandóm lényegét.
Az üres mappa egy metafora de mindegy.
Hogy értsd mire gondolok, ezzel arra utaltam hogy miért kell azt mondani hogy nem saját munkája "mert koreait modositott"
Ettől függetlenül ugyanannyira ő dolgozott meg vele nem más.
Sőt ha a beletett módosításokat is innen onnan töltögette le még akkor is ő csinálta nem egy kész filet linkelt be.
Remélem így már érthető volt amit mondani akartam.

Mindemellett én is amellett állok hogy ha szervert akarok csinálni akkor koreaiból csinálom.
De ha pl: csak az 1-2 ismerősömnek akarok egy 2 napos bohóckodásra egy szervert összedobni, akkor szerintem én is wixikéét veszem elő.

2011-08-17, 15:27:35 #41 Last Edit: 2011-08-17, 15:37:10 by matuszka
Sziasztok!
Most ez leírnám , és szeretném *ha végigolvasnátok.
Wixikéről: A szerverfájlt NEM töltöttem le ,de csináltam másnak szervert /Mert mások
lusták voltak letölteni a többi epvps filet/.
Miközben készítettem 0 mapból egy HcGnetworkot megközelítő szervert. (Ami persze lehetetlen,
mert pvmre terveztem),rájöttem ,hogy milyen sok unplayerbarát funkció van abban a szerverfájlban.
Én a szerverfájlból arra következtettem ,hogy wixike egy 9éves valaki aki ezt hozta ki a kóreai fileból.
Írt nekem PÜ-t és megváltozott a véleményem. Teljesen értelmes lányról van szó.
Csak nemtudja mit rontott el a fileban.
Ha én most leírnám a hibákat, és ,hogy mit kéne változtatni akkor 20k karaktert simán meghaladná
a szövegem.
Előszőr énis szidtam miért is ne ha már más szidja.
De gondoljatok bele , ezen a forumon mindenki LOPOTT munkát rak fel.
Pyksa: Lopja a progikat egy tbetűs forumról,
és lemagyarítja.
Sokan: webet fordítanak és az ő nevükre írják.
2011er fegyiket: SAját nevükre írják.
És sok-sok ilyen példát tudok.
De kevés ember tartozik ABBA a csoportba , aki beismeri a hibáit és felemelt fővel viseli.
Ha én szidással reagálok egy tevékenységre,  az alap kommunikációnak a reakciója szimplán
káromkodás és veszekszés lenne(Általában). Ebből csak egy kiadós banned sülne ki.
Wixike értelmesen válaszolt és kellemesen csalódtam.
Így elég fura volt , hogy én milyen hülyeséget összehordtam neki.
Mindenki akar ezen a forumon "Valaki" lenni.
A nagybetűs én, de higyjétek el , ha metinnel akartok kitűnni csak úgy jártok mint én.

Maradtok a feledés homályában.
Nem akarok , és nem is fogok itt dicsekedni.
Egyetlen 1 munkám NEM raktam még ki.
Wixike kirakta. Becsülöm őt ezért , de fura módon hülyeségnek tartom NEKTEK kirakni.
Nem azért becsülöm ,mert olyan hűdenagyonjó filet csinált ,mert olyant bárki tud csinálni
aki annyi ideje foglalkozik vele mint pl EpvprőllopkodokSM , akkor tudna egy ilyen filet összedobni.
De kevés embernek van olyan szellemi értelme ,hogy ÉRTELMESEN válaszol , egy hadnemondjam milyen levére.
/Kicsit irracionális voltam vele szemben ,mert nem ismertem , csak előre ítéltem/
Várom a véleményeket..

Üdv.: C0r3!
Hát akkor egy edit: Én egyáltalán nem vagyok egy városi kemény legény.
Ádándon és Siófokon élek megosztva.
2éve foglalkozok ezzel az egésszel ,de soha az életben nem adatott meg a lehetőség
,hogy béreljek szervert.
Régi szervereim: retrymt2, vad13mt2 nem vitte sokra, nem is az a lényeg ebben.
Én mindig csak próbáltam kitűnni mint ezen a forumon sokan , dehát aztán rádöbbentem valamire.
Wixike figyelj ide, ha ilyen társadalom között akarsz kitűnni , a vélemények 80%-a garantáltan
negatívum lesz. Nem védeni akarlak , és nem lehordani a forumot.
Senkinek nem jött össze egy ilyen nagymértékben látogatott forum létrehozása.
Talán mondhatjuk ,hogy 1éve volt a forum"fénykora". Akkor a látogatottság 2x ekkora volt.
Mindig is voltak negatív , BoB  emberkék és lesznek is.
Ha tényleg nem tudod mit változtass ,írj egy PÜ-t , szívesen megadom a skypeom , 2év tapasztalatával
rendelkezem amit sokszor a fejemhez vágtak már. Tudom mit szerettek és mit nem.
De fogadj meg valamit: Próbálj önmagad maradni..
johqweqweqwerqwedWSu CXXDDDDD XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD KYS

Sziasztok!
Na én is letöltöttem, és most megfogom veletek osztani a véleményemet:
- Sajnos az én gépem nem tartozik a "jó" kategóriába, de mivel a wixikee szerverfájlhoz kevesebb gépigény kell, ezért laggmentesen megy a gépen (azt még nem tudom, hogy mások laggolnak e, még nem On a szeró)
- Nekem nincs sok szabadidőm, mivel most 2 edzés van 1 nap (focizok a Honvéd 97 es csapatába :P), ezért még ebben is jó a wixikee s szerverfájl (nekem).
- Nekem még nem omlott össze, pedig azért sokat nyúltam bele.
Ez volt az én véleményem.
Köszönöm, hogy elolvastad^^

Üdvözlettel: páwagyerek (xD)

Az gépigényről csak annyit, hogy Wixike elmondása alapján azért kaparta ki belőle egy normál szerverfájl 80%-át hogy hamarabb betöltsön és kevesebb legyen a gépigény... 2010-11-es szerverfájlok a start parancs után kb 3 másodperccel elindulnak, utána csak várni kell egy max fél percet hogy begyorsuljon a rendszer és be lehet loginolni, de ez régi szerverfájlokon is így van.
Mellesleg erre találták ki a swapot is, ami a kevés ramos gépeken kicsit meggyorsítja a dolgokat...
Akinek meg ideje nincs, az minek csinál szervert? A az egyik legidőigényesebb dolog ami létezik...

Pont ezért jó a wixikee szerverfájl, mert nincs időm^^

Ha futtatni van időd, akkor megcsinálni is.. Ha futtatni sincs, minek csinálsz?:D

Futtatni van időm xD
Edzés előtt (9 kor (reggel xD)) bekapcsolom a gépet, éjfélkor meg kikapcsol magától a gép...

2011-10-15, 23:17:12 #47 Last Edit: 2011-10-15, 23:19:21 by DeathBat666
Jé, látom ki lett emelve a téma :D

Na akkor folytatnám is az elmélkedéseim...
Franzi mapes bugját egy új find_map.py-vel (freemetinessel) orvosolni tudtam.
Gondoltam elkezdek erre építeni, de rájöttem, hogy quest téren hát hogyismondjam... gyenge. Összegyúrtam 1675-ös questekkel és lefordítottam őket meg bele-belejavítgattam. Mindenesetre aki virtuális gépről akar szervert futtatni, annak erősen tudom ajánlani Franzi alkotását (FinalMt2 szerverfájlja egyébként)

Infinity publikált egy általa módosítgatott rev2089-es game fájlt. Bár szerintem még van mit rajta javítani, de arra már lehet építeni.

Nemrég jött ki a DarooWorld, ami csak a home mappát tartalmazza. Igazából nem próbáltam ki, de állítólag van benne pár érdekes quest.

Sokan nem tudjátok, hogy mit tudtok egy ilyen szerverfájllal kezdeni.
Akár Vboxban is installálhattok FreeBSD-t, amit a www.freebsd.org honlapról tudtok letölteni ingyenesen. A 8.2-est ajánlanám, én arra építek.
Be kell szerezni a megfelelő libeket, mysql-t telepíteni rá, létrehozni egy /usr/home mappát és megtölteni a cuccossal. Esetleg a home mappára kreálhattok egy parancsikont az alapmappába a könnyebb elérésért. Utána megtöltitek és futtatjátok. Mindezekre bővebb leírásokat találtok epvpn és a freeBSD honlapján.

Quote from: páwagyerek on 2011-08-17, 16:54:55
Pont ezért jó a wixikee szerverfájl, mert nincs időm^^


Ja,.. hát helytelen leállításnál általában szoktak dolgok elveszni. Ezért nem jó ha magától áll le.

Konichiwa all!

A szerverfájlomról szóló viták befejezéseképp szeretném megemlíteni DMMT2 0/24 root szervert mint a Wixikee V2 szerverfájllal készült szerverek mintaképét.
Ilyennel szerintem Death sem találkozott,
mivel köztudott hogy 1-3 nap alatt hamachi szervereknél bemondja az unalmast a szerverfájl...
Nos ez a szerver Augusztus 23-adika óta egy kisebb megállássál de folyamatosan megy,
csak egyszer omlott össze de az összes karaktert, cuccot stb... megmentettük.
Nem volt rá példa eddig hogy egy Serverfiles_by_Wixikee_V2 eddig is kibírta volna.
Ez a szerver eddig is és ezekben ezekben a pillanatokban is fut.
És mennyit módosítottam rajta?
Módosításokról bővebben:
http://metin2hungary.net/index.php?topic=101444.25
Érdekesmód ilyen sok frissítéstől sem omlott össze a durván 50 embert (lehet többet is) elbíró szerver.
A játékosoknak eddig nem nagyon sok panasza volt a szerverfájlomról és a kliensemről.
Maximum kliens oldalon szoktak egyes embereknél (Durván 5-8 fő) akinek Hiba a szerver kapcsolatban-t ír.
A patch-elhető kliens nagyobb sikert aratott mint a két szerverfájl együttvéve (letöltés ügyileg).

A fenti szöveg nem szerver ajánló csak azt bizonyítja hogy igenis lehet stabil egy általam készített szerverfájl...

Ahelyett hogy lehordtok egy-egy szerverfájlt, inkább segíteni kéne a készítőjének azzal, hogy jelzitek a problémákat.
Az összeomlás leggyakoribb oka az ész (és hozzáértés) nélküli módosítgatás.
A megfelelő visszajelzésekkel javítani lehetne a hibákat és lehetne egy csomó stabil, jól használható szerver -.-

2010 es szerver filék igen is lyok nem tudjátok használni azért hal ki nálatok haszni tudni kel nem le hordani hogy hibás én nálam mértn em halnak ki mert tudom használni

De a billentyűzetet nem tudod használni xD


Egyébként igen is van olyan, hogy stabil és kevésbé stabil... de a kevésbé stabil általában előre úgy van megcsinálva, hogy bizonyos módosítások után meghaljon (daroo) és vannak olyanok amik a sok + miatt halnak meg, ha belenyúlsz (nonopower)

Nonopowert 5 hónapig használtam, szinte midnent lecseréltem, és semmi probléma nem volt vele.. csak 1-2 alap hiba, amit nem tudtam javítani a szerver fájlban, Például: Setaouk messziről sebeznek.  Daroo-t még nem próbáltam.

Edit: A nonopowerben még van egy zavaró hiba....vagy is nem igazán hibának lehet nevezni na mind egy.. A lényeg hogy az oktató Shopokban nincsenek Női sura hajak, és csak Női Nindzsa hajak vannak bent.. Mindkét oktatónál vagy csak férfi sura hajak, vag csak női sura hajak vannak.. -.- Ez már az őrületbe kergetett (főleg hogy 24 oktató van..), ezért ki se javítottam..

Én Daroo-féle 1675-ös szerver fájlt használok és eddig semmitől nem omlott össze még ( - pedig rendesen nyüstölöm hónapok óta - ). Egyetlen egy hibát nem tudtam benne javítani: a két majom kazi ( közepes ~ nehéz ).
Minden mást ki lehetett javítani.

A betelés ellen:
Kimentesz mindent a .vhdi-ről és csinálsz egy másikat aminek auto növelést adsz,majd bemásolod. ( Persze nem árt hozzá egy jó nagy kapacitású vinyó. )


Egyéb:
Franzi-féle szerver file-nál miért nem akarja elindítani a szervert? Be kéne jönnie a 4 operation timed out-nak,de hiába várok akár 10 percet is mégse dobja ki. De még csak nem is ír ki hibát.

Franziban nem jön ki 1 op. timed out sem.
Kiírja zölddel, hogy: The server ist gestartet. (vagy valami hasonló) és annyi, várni kell max 1-2 percet és már mehetsz is fel.

Daroo1675 questekben van néhány elég idegesítő hiba... :)

2011-10-18, 13:35:24 #57 Last Edit: 2011-10-19, 01:39:38 by braxa
Ha értesz hozzá akkor tudod,hogy mit hol kell korrigálni.

Meg ugye a legtöbb questben előfordul ilyen számsorból álló sor,ami hazavághatja azokat.


Edit:
Egy kicsit belenyúltam franziba és voálá:
http://noob.hu/2011/10/19/franzi.png

Tökéletesen működik,de olyannyira,hogy még új mapokat is tudtam belerakni ( - devil's catacomb és egy kereskedő map - ).

Persze az a baki ebben is benne van,hogy a közepes és nehéz majom kazi nem működik,és itt se engedi hiába próbáltam javítani... Valakinek sikerült már valamilyen módszerrel életre kelteni ezt a két mapot?

nekem sikerült :D
Kicseréltem arra ami a balancemt2-ős szerver file-ban van.
Próbáld ki nekem tökéletesen működik.

Sziasztok.

Eddigi metin2 szerver készítéseim során egy olyan 2010-es szerver fájlal nem találkoztam ami felért volna egy 2008-assal.
Egyszerűen megbízhatatlanok,.

-össze omlik
-csak úgy újra indul
-betelik.

Nagyon nehéz találni egy megbízható 2010-es szerver fájt ami egyáltalán a fent sorolt hibákat nem tartalmazza.
És akkor még nem is beszéltem a munka komolyabb részéről mappok,küldik, stb.

Edit: Jelenleg 1 magyar játék szervéről tudok aki tényleg SAJÁT általa elkészített fejlesztéseket teszi be szerverébe.
Azonban ezért a játékosok borsosan megfizetik az árát.

Így egy kezdő szerver csak a kreativitására tud hagyatkozni.