Honlap Készités Wysiwyg Rendszer alapon

Indította Blade, 2010-11-20, 08:57:12

2010-11-20, 08:57:12 Utolsó szerkesztés: 2013-10-31, 05:17:45 Szerző: [BA]THymea
Sziasztok.

Igen Sok ember Évekig tanulja a Honlap Készítést hogy hogyan is lehet Elkészíteni egy Honlapot.

Lehet jó de minek ha lehet programmal is készíteni?

A WYSIWYG (ejtsd: ,,vizivig", IPA: [wɪziwɪg]) egy angol betűszó, mely a ,,What You See Is What You Get", azaz az ,,amit látsz, azt kapod" kijelentő mondatból származik. E számítástechnikai szakkifejezés az olyan szerkesztési technológiákat jelöli, melyeknél a szerkesztés közben a szerkesztő számára megjelenő kép hasonlít a szerkesztéssel előállítandó végtermékhez

Egyszerü és gyors weblap készítő

grafikus felületen

Sok témával saját login rendszert is berakhatsz mert a programba alapba integrálva van

php,html,aspx,asp,htm Web Tipusokat Tudol vele késziteni

letöltés itt



WebSite X5

A talán legkiemelkedőbb program a "Húzd és vidd" módszerű weblap készítő programok közül.



A program kezelése nagyon könnyű. Az úgy nevezett "Húzd és vidd" módszert használja az alkalmazás, ezért is nagyon könnyű a kezelése. Amikor elindítjuk a programot, látjuk, hogy készíthetünk egy új weblapot vagy betölthetünk már egy régebben elkészített és frissítésre szoruló honlapot. Ha a már meglévő weblapot választjuk, akkor megkérdezi, hogy hol található a program saját mentési fájlja, ahova a honlapot elmentettük. Ha betöltjük, rögtön a honlap alapvető adatai jelennek meg és ott folytathatjuk a szerkesztést ahol abba hagytuk. A másik esetben új weblapot tudunk készíteni. Először is ki kell választhatunk a honlapunk sémáját. Itt rengeteg előre elkészített, igényes sablon található, de mi is készíthetünk egyet. Ezután a jövőbeli honlapunk alapvető adatait kell megadnunk. Például a weblap neve, készítője, annak e-mail címe stb. A 2. lépés a honlaptérkép megtervezése. Csinálhatunk egyszerű menüpontot vagy menüt a menüben. Az utóbbi funkciót maximum 3 menü mélységig csinálhatjuk. A 3. lépésben az oldalak tartalmát kell létrehozunk. Ez lehet szöveg, kép, űrlap, képek diavetítésben, Flash animáció, kép vagy videó és HTML kód.

A 4. lépés a honlap részletes beállításairól szól. Ezek között van a görgető csík színe, RSS hírcsatorna beállítása, internetes áruház készítése vagy esetleg jelszóval lezárt területek menedzselése és még sok más. Az 5. és egyben utolsó lépésben publikálhatjuk weboldalunkat FTP kiszolgálón keresztül, html fájlként CD-re vagy egyéb adattárolási eszközre. Természetesen még a leírás elején említett a saját mentési formátumba is elmenthetjük a program ablakának felső részében lévő Save (Mentés) gombbal. Az még érdemes megemlíteni, hogy készülő weblapunkat a mentés gomb meletti teszt gombbal ellenőrizhetjük, bár itt nem minden úgy jelenik meg, mint majd élesben a neten.



Összefoglalva egy nagyon jó program mellyel semmi féle HTML kód előképzés nélkül készíthetünk egy profi honlapot.

Letöltés