Régi DDMT2 Új DDMT2

Started by adriano333, 2011-12-10, 23:07:34

Régi s1:') Amikor az nagy szám volt, hogy kinged volt és volt egy villám kés+9ed:) Amikor még nem arra hajtottunk, h 6-7 optoljunk, hanem legyenek +9es cuccaid..:) Hiányzik..
"Inkább hÅ's egy pillanatig, mint rabszolga egy életen át!"

Régi DDMT2:


Ha volt egy lélekrabid, kinged, 4 P skilled, 80as voltál már nagynak számítottál :)
Normális pvp-k.


Új DDMT2:


Nincs legalább egy kasztra 8 duplád?
Ásd el magadat.
Tele kispistivel, most is event volt 90es metint ütöm egyedül erre odajön egy 71es modnom neki ne üsd pls és üti tovább-.-"




Mind1.

Régen emlékszem 86 voltam ^^nagynak számított 4 P skillek:)
akkor keztdem ujra 1 kingem volt foktam10 millából össze dobtam pár cuccot és villám kés+9-ért küzdöttem de ez még nagyonrégen volt még szerver indulás után nem sokkal^^

Hm...A régi...
A kis sámimmal..Áááh
Mikor elkezdtem és láttam a kingeket..
Fuuhh.
Mi nagy dolog volt az akkor
Amikor elértem a 45ös szintet egy este alatt..
Volt 1millám..xD
Vörös erdőben a csoportos fejlődések
Aztán lélekben..Áááh..
Nagyon jó volt..
Nem volt annyi kispisti..stb.

A mostani meg...
A játék felének full duplája van..
Egy negyedének vagy egy kaszt ellen vagy mind a négy kaszt ellen full
A maradék negyede meg..A kezdők..

Meg hogy ha nincs pénzed akkor senki nem vagy...
Vagy ha nincs legalább egy kaszt ellen full...

Egy-két dolog hiányzik a régi DD-ből nekem.
- Ha valaki segítőkész volt a másikkal arra "felnéztek" és híresztelték másik birodalomban, hogy micsoda jó fej... Mostanság pedig mindenféle rasszista és erkölcstelen kifejezésekkel illetik.
-Illetve a War-ok dicsősége. Ma már nem számít ki a top céh mindenki le...rja. Régen ez nem így volt. Mindenki róluk beszélt illetve mindenki oda akart bekerülni az úgymond "elitek" közé.

Szerintem nagyszerűek a fejlesztések. Hiszen ki akarna olyan játékkal játszani évekig amiben állandóan ugyan azt csinálja. Legalábbis én az életemet is megunnám ha nem lenne benne valami változatosság. Csak azt mi változtatjuk ezt pedig egy külső személy.
Nekem a DDMT2 nem arról szól, hogy én legyek a legjobb és, hogy mindenkit elverjek. Arról szól, hogy kikapcsolódjak. Egy duplám sincs, de top optos az összes cuccom szinte és lassan az össze karakter típusra meglesz az összes item +9ben....
Felesleges hajtani magatokat olyanért amit úgyse értek el... itt nincs olyan, hogy legjobb.

A DDMT nem arról szól amit ti gondoltok róla.....


Ichirio

Igen az előzőnek igaza van. Nekem is annó 2010 ben sokat segítettek emberek és így szóról szóra mondtam a legjobb haveromnak: "Te nagyon jó ember lehetsz ha ennyire segítesz nekem" és ma már ez mi nálatok  a segítség bemegy neked és leöli lélek2 ben x xy-t ez milyen metin2 már semmi... Abba is hagyom az egészet sosem lesz a régi a metin2 egy szerver lenne ami retro lenne tuti nem 5 percet lennék ott fent.
"DDMt2 alte ist sehr schön DDmt2 Neu ist kein gut" Magyarúl A régi ddmt2 nagyon szép az új DDMT2 kicsit sem jó.
Idéztem egyik német haveromat.

hat igen! Regen mikor 87/es Menta voltam Kingel 4 P/s skill es 1/2 db 7optos cuccom! nem sokan birtak elvelem. Voros erdoben mindenki ott alt aki kiment azt megtamadtak ott is jo dolgok voltak. Sok jo baratsag kottetett ott. erre mostt :S Full dupla nem vagy szetkapnakm int atom. Legkisebb kariknak is van legalabb 1v2 kasztra fulljuk stb... nekem legnagyobb elmeny mikor meg regen megvolt eletem elso lelekrabi+9/e :)

De en azert most is elvagyok :D

Na by!

Namost.. megyek vissza S3 kedvet kaptam... bennvoltam az első 5 emberbe akinek Sirius+9-e lett :) Nekem igazán az hiányzik hogy mindenki egyenlő... mert most van sok ember akinek "pro" duplája van minden kasztra 8 azaz 32.... és így már értelmetlen az egész mert senkivel nem tudsz pvpzni mert mindenkinek full duplája van. Egy javaslat: Kitörölni minden itemet és mindenki kezdje előröl.
[color=red]"Kellett volna a sorstól, egy büdös nagy pofon!
Ami akkorát csattan az arcomon,
Hogy eszembe sem jut, hogy melyik a rossz út,
Valami kéz, ami visszahúz!"[/color]

2012-04-26, 19:40:01 #28 Last Edit: 2012-06-14, 18:59:38 by [TMOD]Aegist
Bocs az offért.De Airon te /MODERÁLVA/ vagy??? Minden kis /MODERÁLVA/ 100ezereket költött ebbe a játékba...És Szerintet most törljék ki a cuccaikat.De van olyan aki hónapokig is küzdött 2-3dupláér
No Bajner, no party

Szerintem nincs gond az "új ddmt2"-vel sem... Sokan felhozták az új cuccokat, epicet,cipőt,sisakokat. Ha belegondolsz egy idő után, ha nincs semmi új dolog belefogsz unni. Így például bejöttek a sisakok például a wariknak is testi támadás kivédéséért muszáj volt új sisakot szereznie, így új célja lett... Legalább aki kezdte megunni újra lett egy kis feladata.

Sokan még a lopásokat is felhozták... Ha oda figyelsz se most se máskor nem lopnak meg... Karakter feltörés eléggé valószínű, hogy régen is volt (lehet kevesebb, de kevesebben is játszottak).
[color=lime]Lv98[/color] [color=aqua]Lovagias[/color] [color=yellow]Szabika888[/color]

Régen nagyon jó volt a játék. Már nem is tudom mikor volt amikor én játszottam, de az akkor igazán jó élmény volt... Amikor 80ason azt mondták nekem hogy 95 feletti vagyok (akkoriban a szintet még ugyebár nem mutatta) mert tudtam mit hogy kell optolni, legalábbis sejtettem. Amikor féltem kihívni PvPre azt akinek lélektelen volt a kezébe (xD), vagy épp sirius...

Az jó volt, de ezt már sajnos sehogy nem fogom érezni, mert már mindent tudok róla... =/

Ami még nagy kár az egészben, hogy ha még kedvet is kapnék arra, hogy visszamenjek, már rég mindenkinek "full toppos duplái" vannak... értelmét vesztette a játék szerintem, de hát végülis én abba is hagytam .. :D

2012-04-27, 01:04:26 #31 Last Edit: 2012-04-27, 13:31:38 by AGRESSOR
Sziasztok!

Ez pont nekem illő téma itt kitudom fejezni a véleményemet az egészről!   :)

Régi ddmt2, új ddmt2!


Régi:
JÁTÉKOSOK:
Jók voltak a játékosok kedvesek voltak, nem mondanám h kevesen voltunk, de a jelenleginél kevesebben!
Sőt attól hogy jók voltak a játékosok az egy dolog, mert aki vissza emlékszik sok kis "gyenge" ninja szabadozott főleg álca+lesi kombinációval innen ered ez a ninja betegség mivel nem ezzel kéne kezdeni egy pvp-t!
  :)

SZERVER:
Ebben az időben ami hátrány volt az maga a játék lagg nem igazán volt, de ha a mai szerveren futna az akkori ddmt2 akkor 0 lagg lenne talán, azzal a szerver fájlal 10x er jobban futott a metin, mert ugye nem volt tele új szerver fájlokkal, meg grafikai kiegészítés ami több gép igénye is van!
Ami akkor nagyon morál romboló volt az a bugok hada, sohanon való lehetetlen feljövetel stb stb!
Akkoriban ezt akarta ATAG kiküszöbölni, mert tudta h ezzel tarthatja itt a játékosokat, és közkívánat is volt a játékosok felől, és ez így is lett!


Új:
SZERVER:
ATAG beváltotta a játékosoktól elvárt kívánságokat a játék 99% ban tökéletesen működik az elvárt szerverként, ami nagyon fontos hisz neki nincs egy fejlesztő csapata maga mögött csak pár ember segítette ki ebben az ágban nem úgy mint sok más szerveren, le a kalappal előtte!  :)
Ami még fontos a team létszáma, rendszere is sokat fejlődött amitől fejlettebb lett az egész, és jól végzik a dolgukat!


JÁTÉKOSOK:
Ami hátrány a játékosok! (elszomorító, a társadalmat tükrözi, és a jókat meg rángatják a jóságból, mert sarokba szorítják, kikényszerítik!)
Emlékeztek még amit elején említettem a réginél a kis ninjáknál?
Nah ezek a játékosok most jutottak oda h duplákkal 99 essen vagy 86+ on mászkálnak nem 1 karakterrel, akik olyan elmében élnek ami nem jó meglátás a társadalom felé, nem jó hozzá állás! idézek párat:

pl: Vásárolok más birodalmakban hátha találok azt amit saját birodalmamban nem, és az fogad h betámad nem 1 gyenge elméjű kicsi, természetesen szép szavakra sem hajlandóak hagyni vásárolni nyugodtan, így megvédem magam, persze  a boltok véletlenül dugiban vannak egymás hegyén hátán körön kívül, és akkor jön nem egy nagyobb szintű játékos akik leölnek, és ilyen szöveggel ajándékoznak meg: "Ne öld a boltokat, menny inkább haza azt ott powerkedj" stb 
Nem szeretem az ilyen gondolkodású embereket!
Nekik köszönhető h a régi élmény abba maradt  a játékosok között, bár sok jó ember akad  a szerveren a mai napig csak sok rossznak köszönhetően ezek az emberek rosszakká válnak, és így minden játékos lesüllyed oda ahova normális esetben nem süllyedne!
  :)  (sajna ezt nem veszik észre, nem veszik észre a normális embereket akikért érdemes a felszínen maradni!)
Persze szerencsére akad kivétel főleg nők esetében ami megint csak elszomorító a férfiak részében!
Természetesen a nőknél is vannak akik nem szimpatikusak a társadalom felé de annak többsége a fiatalság, mivel még nem úgy áll hozzá a dolgokhoz ahogyan a nagyobbak!

Az h a kicsik nagyok lettek, és erősek az nem baj, csak legyenek is rendesek, így legalább ott tart a szerver, h mindenki pvpre méltó, és wara, és ugyan így birodalmi warra, hisz az izgalom most kezdődik csak, hát a metin célja ez lenne a végén!
A helyes hozzá állás tök egyszerű lenne, aki rendes azzal barátkozz, h kiépüljön a normális légköri társadalom, függetlenül a birodalmaktól, a szintektől, a karakterektől, és a gyenge elméjűektől!
Nekem elhihetitek akkor a régi élmény jönne vissza minden játékos kedves, élvezhető a szerver minden zuga, egyre több játékos fordul meg, és mindenki szívesebben járna fel játszani
(beszélgetni, farmolni, fejlődni, warrozni, eventezni, de legfőképpen a kellemes társaságot élvezni!)

KIFEJTÉS:
Ez úgy nézne ki hogy más birodalomban nyugodtan járhatnék egymagamban sok embert ismerek, mert mindenki olyan barátságos, és kedves!
Aki meg PvP-zni szeretne, vagy skilt tesztelni az szépen oda megy hozzá és megkérdezi szépen!
Ha a másik fél válaszolt akár igennel akár nem, nem sértődünk meg hanem elfogadjuk, és ha célunk vele  vmi akkor rá kérdezünk esetleg h máskor nem-e lenne benne amit szeretnénk tőle!
Ha viszont bele egyezik akkor félre megyünk ahol senki, és semmi nem zavarhatja utunkat, nem akadályoz!

Ugyan így a vásárlás, minden játékos aki LV15 nél nagyobb boltozzon szépen a körben, aki kisebb az kedvére boltozhat máshol, de az lenne a fer ha mindenki a városban boltozna h csak ott legyen lag, nagy mozgás!
(pl: kék map1-en a raki előtt ha üres lenne nem 1 játékos kényelmesen pvpzni tudna, mert nem zavarná be a fa, meg az épületek a kamerát!Fontos szempont!)

Semmi sem lehetetlen, csak csupán jól kéne egymáshoz viszonyulni, gondoljatok bele  1 kicsit hisz itt kicsi a világ és sűrűn találkozunk egymással, így jobb ha egy kapcsolatot alakítunk ki!
Másrészt minél nagyobb a kapcsolati lánc annál jobb a kereskedési lánc!

A kicsiket, újoncokat kéne jósággal neveltetni akkor tán teljesen megváltozna a társadalmi helyzet ami igen csak fontos lenne!
Sok kedves játékos könynen vissza eshet a szerverre, és szépítenék a jóságukkal! :)
Hisz a jó társadalom hívogató, csalogató!
Röviden ez a rész rajtatok áll, de ami lényeges h a jók fogjanak össze egymásért, és ápolják a kapcsolatukat a magaslatokba, hogy élvezzék egymás társaságukat, hisz ez minél nagyobb légkört alakít annál nagyobb az esélye, h egyre több játékos száll be ebbe a légkörbe, és megelőzük akkor a negativum részt!  :)

Mellesleg elárulok vmit! Sok régi játékos mozog a szerveren csak teljesen más kasztokban és más nevekben, és ki tudja lehet h pont egymást öltétek, szidtátok, amit  nem tennétek ha tudnátok egymásról h kik vagytok!
Tudom van néhány nagyon negatívum ember aki miatt ez megtörtént
(h nem régi karikkal, és senkinek nem mondva kik vagyunk), de ezzel őket hagyjuk nyerni, aki bízik benned az tudja milyen ember vagy, és ez a lényeg, előbb vagy utóbb rá jön az az ember is, h igen is, te is emberből vagy, te is ugyan úgy tudsz jó lenni!

Meg vallom ez a rész sokkal bonyolultabb, megoldhatatlanabb, mint maga a szerver javítása stb! :)
Ami tőlletek függ, és nem ATAG-tól!  ;)
Remélem így már átlátjátok az egész lényegét, és belátjátok h maga a szerver gyakorlatilag igen is jobb mint múltkorában! Ennek is köszönhető a nagyobb létszám, hisz zárva volt a reg is régebben! :)


Hát remélem feldobtam a játékra a kedvet a régi playereknek kik kedvesek, és jók voltak meg természetesen némely újjoncnak!
Kellemes játékot, és üdv mindenkinek!  :)

Ahogy olvasom témát mindenkinek igaza van ! Egy részt jogos ha nem lenne új cucc benne akkor bele unának! De viszont most már az az elszomorító dolog,hogy már mindenki 32 duplás !;) És ez ellen már semmit nem lehet tenni ,több ezer FT-t beleölnek egy ilyenbe!,Valaki farmol 2-3 dupláért (ezek elött hajolok meg!) Nah és igen aki farmol az a rendes player!;) Aki Sé-ért rendel,az mint ha csalna pénzért :D |Magyarul előnyt szerez|:D

Régebben már hozzászoltam a témához most újra...

Playerekről:

Ezek egyértelműen(bunkók,pa.....,nagyképűek!) Feszít,hogy neki vannak felesleges duplái !


ÉS szerintem ezzel mindenki egyet ért!

A régi DDMT2 volt az igazi DDMT2...én akkor abba hagytam időhiány miatt, és most nemrég jöttem vissza és nem győzök csodálkozni, hogy mi történt a szerverrel. Tény, hogy vannak bent érdekes és jó újítások, de pl az én sámánom is a régi időkben erősnek számított...jó 5 optjaim voltak...minden kaszt ellen fegyver stb. Most meg elbújhatok a kis sámánommal, mert jön a 32 duplájával a gyerek és egy gyógyításra nincs időm mivel egyből legyak...nah meg a sok hacker, meg hacker "utánzat"...a minap is odajött hozzám egy 80-as wari és azt mondja nekem, hogy GM kiskarija és adjam meg az adataimat, mert le kell ellenőrizniük az accomat. O.o És az az elszomorító, hogy ezt esetlegesen a fiatalabb játékosok(10-12 évesek) még el is hiszik. :/

Sziasztok ma olvastam! [egy facebook chatelő írta falra!]

A DDMT2 fénykora és jelenlegi helyzete

"Ahogyan néhány nagyobb DD fan észrevehette, egyre kevesebben játszanak az első magyar Metin2 privát szerveren. De vajon miért is lehet ez?
Minden bizonnyal a konkurencia robbanásszerű megjelenése és még gyorsabb fejlődése miatt. Ezek a szerverek meglehetősen másféle élményt nyújtanak. Nagyobb a maximális szint, több megülhető állat, új fegyverek és még sok más egyéb van rajtuk. Úgy tűnik, többen vannak azok, akik ezt szeretik, mint akik a 'hagyományos' Metin élményt preferálják. Mindenki döntse el maga, hogy melyiket szereti jobban.
Volt azonban egy időszak, amikor tényleg nagyon sokan voltunk a szerveren. Ez nagyjából az új szervergép üzembe helyezése után volt észrevehető. Ekkor még csak kisebb magyar szerverek voltak, amik nem igazán számítottak konkurenciának. Később azonban megjelent néhány nagyobb Magyar szerver, (gondolok itt a Pv2-re és a M2...mre) melyeknek hatására sokan átvándoroltak. Néha még külföldi játékosokkal is lehetett találkozni, azonban mára már sosem találkozni ilyesféle játékosokkal"

Én emlékszem, amikor lehúztam 2-3 évet Metin2HU-n, és aztán eljöttem ide, és megvettem az első feka+6-omat 20 millióért, hogy örült a fejem. :D Szerettem régen játszani, mert ahogy előttem írták, mindenki egyenlő volt, kevesebben voltunk, sokan ismerték egymást, és könnyen lehettél ismert. Mert rendeltél 20 db kígyófarok+-t, és összeugrott belőle 50-60 misi, meg elmentél pajzsot ütni, és eladtad a vegyikerinél. De most sem rosszabb a helyzet, maximum annyi, hogy felhígult a játéktársadalom. Annyian játszanak, hogy nincs idejük a játékosoknak egymásra. Az újításokról meg annyit, hogy nem árt az az epic, meg hogy meglehet venni a kinget boltban. unalmas volt a feka egy idő után, és lám, leáldozott neki. Egyébként most ugyanolyan könnyű elérni valamit, mint régen, csak más módszerekkel. Ugyanakkor a legjobb megoldás egy S4.
Temeraire: TÅ'rninja 95
OneGood: BM Sura 95
TheOneGood: Harcos 95
TemeraireShp: Boltoskari

S3 DynamiteD


Youtube: DDMT2 DynamiteD PvP Video

Szerintem, pont nem kéne új szerver, ott az S3 mi van ott, élet semmi.
Ha ennyire szeretnétek a "retro" S3-at akkor mennyetek oda, mert ott minden olyan mint a régi DDmt2-n.
Amúgy, meg ha megnézitek mindenki azt mondja, hogy ha elverik pvp-be vagy hackelsz vagy Pisti vagy 13 éves és az életed a játék.
Ez a szánalom szerintem, láttam már 10 éves értelmesebb gyereket, mint 1 20 éves emberkét...
Fogadjuk el, egymást olyannak amilyenek vagyunk, és 1 kis tűrő képességet kell megtanulnunk azt annyi,
de ehhez én kevés vagyok. Sajnálom, hogy ennyi emberség nem jut, a mostani emberekbe....
Pedig régen amikor, elsőnek beléptem olyan jó volt belépni, azt hittem, hogy olyan lesz mint a sima, de kellemeset csalódtam. Most meg ink. el kerülni a nagy szervereket, mert ott anyázás jön a csapból is!

2012-06-09, 19:12:41 #37 Last Edit: 2012-06-09, 19:14:58 by FullDupla
Sziasztok!

Én is még régebben hozzászóltam a témához,engem egyáltalán nem zavarnak az újítások stb.Csak a playerek,de ezt előttem leírták,ugyan azt gondolom nem akarok fölösleges regényt írni ide.
Na a másik ami zavar az az,hogy ugye mindenki 32 dupla stb,tehát ez egy pénzes pvp szeró lett,nem nagy szó mostmár, ha van 4-5 duplád mert a pénzes,menő gyerekeknek ez alap.Na amit ajánlanék:
S3-at megújítani!
S1-2-es cuccokkal,stb,csak ez egy GF szerver lenne,fejlődni kéne,és nem lenne full SÉ-s./Ezt persze nem én döntöm el[Mint ahogy azt sem, hogy legyen megújítva S3],de jó lenne./Tehát ez egy olyan szerver lenne mint GF.Lélekkövet ütni kell,lennének új mapok,persze metinkő-map meg talán valami farm-map megszokott mobokkal,lovat lehetne venni,nem lenne lételem a SÉ,mint s1-2-n,nem lenne king,olyan lenne mint egy OldSchool szeró.Ide garantálom,hogy nem jönnének azok a "pénzes menő csávók",itt szerintem jó közösség lenne,és mivel ddmt2 így sokan lennének nem úgy mint oldmt2-n meg hasonlókon,lennének normális küldik meg ilyenek.És szerintem azért persze lennének SÉ-zők,de úgy mint igazin itt is csak exp gyűrűt,meg ilyeneket tudnának venni.ATAG, remélem megfontolod az ajánlatomat,ha ezt meg tudnátok valósítani én személy szerint nagyon örülnék.

Üdv.:FullDupla

Ez mind szép és jó, de emlékezzetek vissza, amikor S3-ért mindenki könyörgött.. hogy mikor lesz meg mikor indul már.. most meg mivan? semmi.. 3-4 ember van a szerveren.. senki sehol. .teljesen kihalt.. :(
Emlékszem anno én is elkezdtem ott, és nagyon jól ment, de mivel nem volt játszótárs ott is hagytam.. :)

Az OldSchool szerver jó ötlet, én azokat szeretem. .:) De mivel mostanában indult egy OS szerver, ezért nem hiszem, hogy sokan mennének most rá. Ami ott is ugyan úgy lennének Sé-s emberek.. épp azért, mert azzal mindent el tudnak érni, és egy OS szerver is akkor indul be, amikor a Sé-s emberek nekiállnak kattintgatni és felpörögnek az események..lavina szerűen.. :)

Am engem az a kérdés foglalkoztat, hogy mit tud kezdeni, egy teljesen új DD játékos S1-en? Mert ott Sé nélkül rohadt nehéz elkezdeni játszani.. tehát semmi esélye arra, hogy valamit is elérjen.. ez a szomorú.. olyan bitang árak vannak.. lassan kereskedőtől veszik az optrakót és forgatót.. :(
Meg amint láttam szerintem csökkent a létszáma a szervernek, tehát nem tudom merre mentek az emberek, de régen 2x ennyien voltak.. :)

Ezt nem tudom miért, de leírtam.. :)

Nos akkor én írok:D
Amikor meg találtam DD-t S2 kezdtem,és páran a családból.
Gondolom akkor indulhatót a szerver mert 1 tünde kard nagy szám volt XD
Na de akkor még volt értelme a játéknak,voltak"normális" játékosok akik segiteték egymást.
Voltak normális céh warok.
A kb 1 évig nem voltam fent,a napokban felnéztem és hát szörnyű ami ott van (S2)
Mindenki fullos,nincs értelme a játéknak,ha valaki most kezdi a játékot hát....részvétem...!
Nincs már meg a játék élménye,hogy miért?
Tegyük fel van egy,90 +,- os emberkém meg unom és elcserélem akkor,avval,amire akarom...
Minek kelet ezt meg engedni? Már mint a karakter kereskedelmet.
Sajnos a DDMT2 már soha ne lesz olyan mint anno,bár nem csak a TEAM tehet róla.
Amikor DDMT indult még nem nagyon voltak PVP szerverek sőt...nem is volt magyar....
Amikor be indult a PVP szerverezés szépen úgy léptek le a jó emberek...és csak azok maradtak akik sokat költőtek rá.

Szerintem 1 normális pvm szerver jobban menne mint pl S3
Igaza van FullDuplának!
abence a király :P