Kliens(ek) publikálásának tiltása

Started by bodnar07, 2011-07-26, 23:03:17

Üdv.

Gondolom ti is észrevettétek, hogy az oldalon egy darab kliens sincs (kivéve ez alól a DDMT2 kliensét).
Ennek ez az oka:

Quote from: Nemesis

Üdv


Annak fényében hogy bizonyos kliensekkel (pl.Multi kliens) eladhatóvá/átadhatóvá válik a királyvért és emiatt gyakorlatilag lenyomozhatatlan hogy tényleg eltünt e avagy eladta valaki és igy akar extra SÉ-t szerezni, a mai naptól NEM tudunk jóváirni esetlegesen "eltűnt" királyvérteket sem.


Megértéseteket köszönöm.


[QUOTE author=[SMOD]Brett]sorozatos csalások miatt, tilos idegen kliens linnkelése a fórumon[/QUOTE]

DE

Quote2010-03-06, 16:54:28
"A szerver a továbbiakban nem használható a jól ismert  indítókkal, csak a frissített klienssel lehet fellépni a szerverre."

Valamint a csevegőbe is van van pár olyan hsz, ami azt állítja, hogy csak a ddmt2 klienssel lehet fellépni a szerverre.

De egyébként meg,ha valaki felakar lépni más klienssel a szerverre, úgyis felfog.

Egy ötlet:
Csak olyan klienseket legyen tilos publikálni a fórumon, amelyekben extra lehetőségeket kap a felhasználó (gondolok én itt pl.: mozgási sebesség változtatás, ütési sebesség változtatás,moblock, skill damage mod (avagy DMG Hack), 1 hit killer (avagy 1 hit hack), azaz amelyek a karaktert manipulálják illetve a játékot módosítják.
Ezek alól kivétel-t nyerhetnének az úgynevezett "client side" hackek,vagy inkább csak mod-ok (pl.: napszakváltás, hóesés, karakter eltűnés, stb.

Ezt támogatom.
Sokan problémáznak,hogy nincs normális kliensük,illetve nem látnak egyes dolgokat.

Ezzel csak annyi a baj, hogy nem fogják elnézni, hogy saját kliensekkel mehessenek fel a játékosok dd-re.
Mivel nem tudják leellenőrizni, hogy te éppen mit raksz kliensbe, hoppá.
Plusz ami klienst publikálnak egy mod szedje le megnézni, hogy nincs e benne ilyen olyan hack, és ha nincs meghagyja, ha van törli a topicot?
Ugyan...
Szerintem még a topicot is törölni fogják ;D   

2011-07-27, 19:48:25 #3 Last Edit: 2011-07-27, 19:51:10 by ATAG
Quote from: DarkLemon on 2011-07-26, 23:03:17
Üdv.

Gondolom ti is észrevettétek, hogy az oldalon egy darab kliens sincs (kivéve ez alól a DDMT2 kliensét).
Ennek ez az oka:

Quote from: Nemesis

Üdv


Annak fényében hogy bizonyos kliensekkel (pl.Multi kliens) eladhatóvá/átadhatóvá válik a királyvért és emiatt gyakorlatilag lenyomozhatatlan hogy tényleg eltünt e avagy eladta valaki és igy akar extra SÉ-t szerezni, a mai naptól NEM tudunk jóváirni esetlegesen "eltűnt" királyvérteket sem.


Megértéseteket köszönöm.


[QUOTE author=[SMOD]Brett]sorozatos csalások miatt, tilos idegen kliens linnkelése a fórumon

DE

Quote2010-03-06, 16:54:28
"A szerver a továbbiakban nem használható a jól ismert  indítókkal, csak a frissített klienssel lehet fellépni a szerverre."

Valamint a csevegőbe is van van pár olyan hsz, ami azt állítja, hogy csak a ddmt2 klienssel lehet fellépni a szerverre.

De egyébként meg,ha valaki felakar lépni más klienssel a szerverre, úgyis felfog.

Egy ötlet:
Csak olyan klienseket legyen tilos publikálni a fórumon, amelyekben extra lehetőségeket kap a felhasználó (gondolok én itt pl.: mozgási sebesség változtatás, ütési sebesség változtatás,moblock, skill damage mod (avagy DMG Hack), 1 hit killer (avagy 1 hit hack), azaz amelyek a karaktert manipulálják illetve a játékot módosítják.
Ezek alól kivétel-t nyerhetnének az úgynevezett "client side" hackek,vagy inkább csak mod-ok (pl.: napszakváltás, hóesés, karakter eltűnés, stb.

[/quote]
Sajnos nem áll módunkban minden klienst ellenőrizni, ezért továbbra is tilos lesz a kliensek megosztása a fórumon (direkt link). Ez alól a ddmt2 kliense sem kivétel, mivel ez NEM a ddmt2 fóruma!
Mindenkinek lehetősége van azonban megadni egy letöltési oldalt a bemutató témában, amin megtalálható a keresett kliens.

A leglogikusabb megoldás az lenne, ha levédenétek a klienst, és szerver ip-ket cserélnétek.
Így aki egy kicsit is vágja, hamar összedob bármilyen klienst, amivel fel lehet menni, vagy akár belepiszkál a ddmt2-esbe.
Főként a szerver készítés részben tevékenykedőknek nem okozhat ez túl nagy gondot :)
Ha levédenétek a klienst, csak az tudna felmenni másikkal, vagy belepiszkálni, aki fel tudja törni. Arra pedig már kevesen képesek. Ráadásul a hackelés is nehezebb lenne valamivel.
Impacthosting 25 rugóért vállal "profi" levédést...

Az a baj tényleg, hogy még mindig fel lehet menni bármilyen klienssel a ddmt2-re. Ezt kéne megoldani :D

Most mondok valamit aki figyel megérti aki nem-nem.
A kliensbe hiába át vagy el adható a királyi vért ha a szerverből kivennétek és jobb szerver fájlra cserélnétek akkor hiába...nem adhatod át próbáltam hamachis P-szerveren sikerült a haverom csinálta hogy ne legyen átadható az én kliensemben pedig elvileg az szóval bukta...


Lehet hogy csak neki sikerült vagy az én kliensem rossz nem tudom!


Üdv Shika!

Quote from: WarBoard on 2011-08-08, 13:37:58
Az a baj tényleg, hogy még mindig fel lehet menni bármilyen klienssel a ddmt2-re. Ezt kéne megoldani :D
Jah ez igaz, ezzel a pong váltással nem sok dolog változott ,a pistiket eállítja, sokkal többet nem ér
Am bocsi ATAG de ha valaki oldalt ad meg, az mivel biztonságosabb?
Attól ugyanúgy benne lehet az összes hack,szerintem ezt fel kéne oldani, semmi nem változna :)
még ip-t sekell változtatni ha levéded a klienst, elég még1 pongváltás és levédeni az exe-t, vagy új portokat megadni a serverben , aztán levédeni, de az exe-t ígyis úgyis le kell védeni különben olyan könnyű lesz feltörni mint a GG jét 

2011-08-08, 14:17:00 #8 Last Edit: 2011-08-09, 14:32:28 by [MOD]Niix
 ATAG ezt úgy érted hogy ha mindenki kliensét össze gyűjteném 1 oldalra akkor felrakhatom a klienset és csak anyit irok linknek hogy :http://valami.valami oldalon keresd ki
azt úgy lehetne?mert akkor össze gyűjtöm őket 1 kliens nevű oldalra és ott vannak a direkt linkek

Szerintem ő úgy értette, hogy te fel raksz 1 forum linket, hogy ez meg az a kliens van fent ezt meg azt tud stb stb stb

2011-08-08, 18:21:33 #10 Last Edit: 2011-08-09, 14:32:40 by [MOD]Niix
Szerintem úgy érti hogy: írsz 1 bemutatást, ez a kliens látja a zafírvértet meg holdkardot, fix lv kijelzés, virtuális billentyűzet

Quote from: [DJ]shikamaru on 2011-08-08, 14:08:21
Most mondok valamit aki figyel megérti aki nem-nem.
A kliensbe hiába át vagy el adható a királyi vért ha a szerverből kivennétek és jobb szerver fájlra cserélnétek akkor hiába...nem adhatod át próbáltam hamachis P-szerveren sikerült a haverom csinálta hogy ne legyen átadható az én kliensemben pedig elvileg az szóval bukta...


Lehet hogy csak neki sikerült vagy az én kliensem rossz nem tudom!


Üdv Shika!
He?O____o'
Szerver"FÁJL"?O_O
Mibajod? Item_proto öreg. Antiflag át, cső. De akkor is max kidobni nem lehet, ha kliens item protoban is nem stimmel, sima kereskedésben még át lehet adni. Szerverfájl ide vagy oda. OMMFG.

2011-08-09, 01:11:47 #12 Last Edit: 2011-08-09, 02:50:49 by barcahmilan
Tudok olyan szervert, ahol még nem sikerült átaadni egy öregkinget! :D

Vese, vagy máj? Esetleg gyomor? xD
Poén :P

Ha le is védenék, mit érnének vele? 1 lzo keyt 5mp kikeresni, bontót írni rá szintén nem okoz nagy erőfeszítést.
2 lzoval érdemes manapság már csak védetni/védeni, ergo bsi 25k-ért csinálja meg impactnál.
Mellesleg most a dd 2011es indítóval megy ;P, ami a 2010es kliensekben nem működik.
Valóban ráférne a pongcsere, de akkor már a bint(exe) nem UPX-xel csomagolva -.- hanem mpress-szel, azt nehezebb visszabontani, sőt szinte lehetetlen, olyas valakiknek akik nem konyítanak hozzá. hihi

Nem mindent lehet ám kibontani egy LZO key kiolvasással...

Hát aki nagyon akar változtatni akkor 1szerűen beletesz pl 1 item filet majd letölt 1 bizonyos oldalrol 1 patcher blokert azt cső
én ezt meg tettem sima metin2őn és mondanom se kell hogy még simán is tok dmgni
nem nagy cucc az egész
amúgy aki ért hozzá annak mind1 menyire van levédve vagy össze vissza csomagolva akkor is megoldaná
mindig lesznek olyan emberek akik megoldják a gondot

inkább oldanák fel és kiraknék három magyarositott koreai kliens és még jópár küldföldit

Magyaron? Megnézném... CRC ellenőrzést nem igen szeded ki a metin2client.bin-jükből..

Szerintem minden szerver, örülne ha a saját kliensével mennének fel a saját szerverükre a játékosok, ha már van. Így elkerülhető a sok + dologhoz jutás amit a topik nyitó is írt.. :) Meg szerintem ami fenn van dd-n, azt a saját kliensel is lehet látni, az igaz, hogy nem mai kliens, de a szerverhez megfelelő.. :)