Céhek felépítése

Started by halmos1, 2011-03-15, 16:14:19

Én még a 70 fullos sárkány sámin töprengek, ugyebár sámánok ellen kevesen építenek, akik építenek azok meg nagyrészt nem először, szóval ha még sárkány sámik is, akkor agyonkritelnek mindenkit, wáááh, az durva lenne, de élettöltős sámikkal is

Hát én konkrét számot nem mondok de ennyit írhatok :)

Egy fajból ne legyen sok de ha mégis akkor pl warinál 2kezes és kardos is legyen!!
Ninjáknál tényleg ajánlom az íjászt, mert ellenük 5optos defben nem jó a mágia...(az értelmesebb fekában vagy kingben warozik pont az alap 20%mágiaért így alap -20% sáminak és surának)
A buffersámikat válogasd a szerint hogy mennyire aktívak (hiába van a céhben 10, ha 1 sincs bent :) )
Mivel a sámán ún. "tömegtámadó karakter" és ott a krti bónusz vagy egyszerre több ember lebénítása, ami azért elég kellemetlen a másik céhnek :D
Warit tényleg keveset tegyél szerintem szinte mindenki ezt építi előszört..

Most hirtelen ennyi ha eszembe jut valami akkor leírom :)
Üdv.:Schauman

A wariakt mindenki leszolja.
Pedig volt..
Fullduplás bm ismerősőm:D
Áttrakta cuccait warira
Igen lett intje rendesen (természetes nvett rá sisakot fegyót meg vértet stb de java suráról ment)
És pő modnta nekem h hidje mel.
Wari a legjobb warra
Nevében is bent van:D
NAgyon jó karakter ha ki van tolva.
Csak a legtöbb wari gyegne de aki erős az tényleg sokat ér egy waron:)
Eleve 1k s ütéseivel 20 ütésből kivégez ^^
(Jó wp kiotlja ugye nehéz de akkor se szoljátok le:P)

Sziasztok.
Szerintem,egy normális céhben,max 1-2 Wari van(buggolás miatt),2 tőr(mérgezés miatt),és 1 íjj,aki távolról sebez.

A többi(és minden erős céhben ígyvan)90+s Sámik és Surákból,mondjuk csak warban legyen benn +3 sura,meg elég 2 sámi.
Nemkell sokan legyenek,sőt,előny ha az ellenfél 5nél többen van mint mi.
Így mi többet letudunk ölni 1x.re
A wart nem a létszám fogja eldönteni nyugi (:)

Üdv:TheNinjaAss1



Név:TheNinjaAss1
Céh:Nem céh
Skill:All P^-^.
Lv:95
Pár: /
Biri:Shinsoo<33
-----INAKTÍV-------(mivel most surával játszom...)


Név:FantasiBM
Céh:BrookenDream
Lv:87
Skill:5 P
Biri:Shinsoo
Pár: /
[color=red]Reily[/color]
Céhet keresek!

Sziasztok!
Céhvezérként írom le a tapasztalataimat. Szerintem egy céh nem attól lesz sikeres, hogy milyen kasztból mennyi van.
Egy céh akkor sikeres ha vegyes a lista és ha sok színű a harcmodor. És persze ha a céh készségeknél a Kritikus támadás és a Vari sebesség fullon van ugyanis ezek nagyban megkönnyítik waron a győzelmet. És elsősorban haverok legyetek a tagokkal ne egymás melett harcoló robotok. Minél több kaszt van bent waron annál nagyobb a győzelem esélye ugyanis pl 4kaszt ellen nem tud 1ember védekezni, ezért is fontos a csapatban való mozgás. Legyetek csopiba és figyeljetek oda egymásra

Hirtelen ennyi :)

Hi all!
Egyet értek Ichiro-val.
Nem attól lesz erős hogy ki milyen kaszt stb. ...
Fontos az összetartás,egy jó társaság és hogy sokan menjenek be warra.
Mondjuk volt olyan egyedül ledaráltam egy egész céhet amiben csak warik voltak szóval az is fontos hogy sokoldalú legyen,vagyis minden kasztból legyen rengeteg player.Az is fontos hogy bízzunk magunkba, hogy tudunk nyerni...
Ennyi jutott eszembe.
T3ch

[HIGHLIGHT=#000000]Szijasztok.[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#000000]Szerintem az a legjobb ha változatos egy céh hogy ne lehessen őket le verni.[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#000000]Lehetőleg sok íjász nindzsa mivel nagyon kevés embernek van Nyíl deffe.[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#000000]BM sura jó és erős de manapság mindenki sura ellen csinál deffet vagy erőt elleni mert abból van a legtöbb.[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#000000]Sámánok lehetőleg Harangal mert leginkább aki sámán ellen védekezne Legyező deffet rak mert azzal könnyebb földről harcolni.[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#000000]Én úgy állítanám össze a céhem :[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#000000]5 BM Sura[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#000000]15 Íjász Nindzsa[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#000000]10 Tör Nindzsa[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#000000]10 Sárkány Sámán[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#000000]5 Gyógyító Sámán[/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#000000]10 Testi harcos [/HIGHLIGHT]
[HIGHLIGHT=#000000]5 Mentális Harcos[/HIGHLIGHT]

[HIGHLIGHT=#000000]Ha a céhből a 70 tagból legalább van minden kaszt ellen 115% 5 embernek akkor már lehet gond :)[/HIGHLIGHT]

2 db 172 intes sárkány sámán(buffskillek Pre)
4 db fullos gyógy sámán(csoportba késségtartóságot kell nekik adni)
4 db testi (2 nek 2 kezes 2 nek kard)
10BM sura 5WP sura(WPk előre kioltani az ellenfelet)
5ijjász(háturrol mérgezett nyilat lövöldözni a tömegbe)
10db tőr(toljanak kínai tüzijátékot,és a mennyenek álcával a kard surák mögött)

Céh skillek:Varázs sebesség,Fontos esély,20%+TP

Ha így be mentek akkor nem sűrűn fogtok ki kapni..:)

2011-05-13, 06:40:22 #28 Last Edit: 2011-05-13, 06:47:18 by Tomii
Szoasztok :)

Nos látom hogy írjátok hogy a gyógy sámit lehet hanyagólni. Ez nagy hiba :D  Hányszor előfordólt már velem (gyógy vagyok) hogy waron ha vesztésre álltak az ellenfelek mondják, ha a sámi nem lenne feküdnétek mind vagy : Hollo nélkül sz*rok vagytok és stb :D

1. a gyógy kiváló warra pl a WP ellen mert nem tud mit kióltani nagyon rajta ellenben a sárkánnyal :)
2. Ijjász mellé beálva bombáznak távólról a tömegbe.
3. amint az elöttem szóló írta: csopiban pl nem egy csopit csináltok hanem 2őt fél társaságot meg bénítjátok vele :)
4. ha jól van építve akkor igen nehéz leütni a def+buffolva van+Kúrál = iszany szívóssá teszi
5. szintén az elöttem szólókhoz csatlakoznék. kevesen erősek a sámik ellen és egy waron nem sokan öltöznek ellenük (max az ellenság sámia)

Tehát szerintem elengethetetlenek a gyógysámik egy céhbe :)

Remélem segítettem :)

Üdv Hollo

Sziasztok.!
Szerintem a legjobb ha sok a Bm,de a többit se hanyagoljuk.
Az én tippem:
10WP
25BM
20Testi/Menta
10Sárkány
5Gyógy

Mindegyik 85+.Probáljátok ki!

Remélem segítettem.__(KingsDeath)__
Hiányzol Zalan :/

Attól, hogy megvan a legjobb felállítás, de teljesen fegyelmezetlen a csapat ugyanúgy kikapsz, tehát, ha minden kasztból legalább 3 embered van, de ők többen vannak nem befutsz a tömegbe, hanem megvrod őket közében 1 surát 1 sámit az ő újra éledős helyükre küldesz (ezek sura elleniek és harcos elleniek legyenek, mert nekik kell töltődni a skilleknek) és, ha a maradék ember jól bírja elől tehát fegyelmezetten nyugisan, megtudjátok őket verni, ha többen is vannak

Nos szerintem 10főből így lehet legjobb brigádot össze hozni :

Waron előre megy 3 menta.
Utánuk 3BM
1buffer
Hátúl 3 Ijjász ninja
szervervadász
Ha tudsz egy jó root szervert pm!

Szerintem sem kéne leszólni a warikat. Azért mondom, mert nekem is volt már.. Ha valaki pont nem wari cuccbna van, hát esélytelen.
Én 53% ák-s méregkardal 15k-t ütöttem (krittel persze) egyik ismerősömre, még annó. Az ilyet elég jól kilehet játszani. Van 1 céh, amiben csak ninják vannak, vagy sámán, sura, akármi.. És van 1 wari. Mindenki azellen öltözik ami ugye a legtöbb, így a warinak az összes 2 ütés.. ha meg átöltöznek wariba akkor a többi úgyis kivégzi őket. Ez nagyrészt hülyeség mert egy 70fős céh csak megölne már 1 warit de azért valami van benne. :D

5-6db BM (duplás)
2db Buffer (full intes)
1-2db Healer (duplás)
1-2db Táv ninja (duplás)
1-2db Tőr ninja (duplas)
1-2db Wari (duplás)

kb. 6-7-8 dupla (karinként) és kész is a TOP1 céh :D szerintem:D nekem anno bejött :D

fölös 70 tag :D úgy se lehet 70db (6-7-8) duplával rendelkező játékost :D

de persze 3-4 játékossal is lehet csapatni 10+ fők ellen:DD

2011-05-30, 05:47:45 #34 Last Edit: 2011-05-30, 05:57:48 by AGRESSOR
Sziasztok!

Fontos  tudni, hogy egy war akkor  sikeres mindig ha stratégiai alapú, hisz a sok történelem is erről híres , sok nyerseség ennek köszönhető minél jobb egy stratégia annál biztos a győzelem!
Persze ez alatt értetendő az alap követelmények!

Íme: 98 as szint 75% exp karakter reset státusz miatt 90,90, 90, 40 es státusszal, + bármikor át tud váltani másikba!

A tagok különbözőek legyenek persze ez is tök egyszerű  hisz minél színesebb annál nagyobb  megint a győzelmi esély!

Íme: Testi harcos, Menta harcos, Tőr ninja, Íjász ninja, Bm sura, Wp sura, Gyógy sámán, Sárkány sámán = 8 db  ez 8 különböző karakter ennél színesebb nem is lehet  ehez további 4 bufferelő sámánt  adnék 2 sárkány 2 gyógyot(azért mert varázs sebeséget adhat, és támadó értéket ami meg a ninjának, harcosnak akár hogy is nézzük sokat add!

Innentől pedig már csak a cuccoktól és a fel állástól fűgg még az egész!

Cuccokra  nézve  íme: 5optban bónok: 10% félember, 2tp,10% kritt, 10% átható, 20% varázs sebesség, 15%mágiadef, 6-7optban: 5vit, 5 készség: ninjának 5 űgy, warrinak 5 erő, sámának, surának 5 int ,fegyverekben kövek:krit kő, áthatókő,varázssebességkő.

A buffoló karaktereknél ami nagyon fontos, hogy  a legnagyobb int, és sok defet 5 optba meg tp-ét adni!

Fel állás helyzete:

Íme: a fel állásnak nagyon fontos  mennyünk be gyorsan mindannyian középre és alkossunk 1 kört kör közepétől kifele haladva mondom el: legbelül a 4  buffoló karekterek  tőlűk kijebb a távharc karakterek és még kijjebb a közelharcos karaktereket!

Ha  az ellenfél céhében túl sokan vannak akkor az alap 8 tagokat esetleg duplázni  illetve sokszorosítani   annyira amennyire szükséges!
A másik  most gondolom sokan gondolkoztok mért nem  duplás meg kaszt elleni cuccot mondogattam, hát  elmondom!
Azért mert így nem kell cuccot  cserélgetni minden karakter ugyan annyit kap ha az 1ik re rá skilezel vegyük például a mentának az át hatolást vagy a testinek a forgót, esetleg a sárkánynak az ordítást, vagy még a gyógynak a könyörgést ezek mind területi skilek ami több célpontot is képes sebezni, hisz mikor  1 valakit sebzünk akkor a többi is  ugyan annyit fog kapni  függetlenül attól , hogy más karakter, mert hisz nem 1 adott karakterre specializálódunk, és mivel hogy sokszínűségű csapatunk van  iszonyat nagy összhangban így 1000% hogy az ellenfél  túl se éri  a wart mert  8 karakter ellen mit se tud tenni!
Ha gondolkoztok 1 icipicit ez a fel állás pont map1 birodalmát képviselné csak itt mindenki támad  mindenki ad a kasztra minimum 5k és 1 karakternek maximum20k tp je lehet elég hozzá 4x5k és vagyunk 8 an, és a buffokat céhkéseget ájulási esély/mérgezési esélyről szót sem ejtettem!
Hozzá tenném 1 skypen confi elengedhetetlen, mert könnyebb beszédben szólni a másiknak, és warr közben mellőzni a beszélgetéseket, így garantáltan élvezhető a war és  70 tagos céh ellen is  1 a 100 a nyerési esély mert sokszínűség,összetartás, rugalmas  stratégia váltás B terv mindig legyen a tarsolyban!
Sok értelmes tagot kíván, akik oda figyelnek, és tesznek azért h minél jobban élvezhetőbb legyen az egész hisz enélkül nincs győzelem!
Történelem: régen a magyaroknak is ott volt a fekete sereg igen elsöprő volt pedig kevesen voltak, vagy akár a testőrséget is nézhetnek! nem véletlen  lenne az a mottom hogy: "Egy mindenkiért mindenki egyért!" mert ez 1 ciklust alkot ami nagyon fontos ez hozza meg az igazi összhangot!

Birodalmi háborúban is ha egy birodalom ezt a fel állást  alkalmazná  akár  nyerési esélyben részesülhet hisz  több ellen felet is képes  elhárítani "védekező" fel állásban akár 2 birodalommal is!

A háborúban ennek a stratégiának az igazi hátránya az ellenfél sokasága , de ha elegen vagyunk  nyerhetünk!

Viszont a nagy szívatás az lenne ha be hívnánk 15 szint alatti  fúl ájulási eséllyel , mérgező eséllyel  olyan 20 fős  sereget , mert ezzel igen csak úgy mond "blokkolnánk" az ellenfelet, mivel nem tudják sebezni de ők bénítanak/mérgeznek semmi ismételten semmi esélyük a győzelemre!(FONTOS!!! gmek ellen ez a leghatékonyabb módszer!persze ha bénulnak!)

Remélem sok érdekességet mondtam, és ízelítőt, hogy miként is lehet egy wart tökéletesen  végbe vinni!
Sőt  akár gondolkodásba lőttem 1 csomó embert ezzel!
Én megvallom őszintén nem szeretek vezér lenni, meg nem tartom magamat a legjobbnak, de vannak elképzeléseim miként oldhatóak meg ezek a dolgok, de egy összhangú  csapatban jó lehet dolgozni hisz annál csak élvezni lehet az egészet, mivel tele van izgalommal! (sokszor nem értem azokat akik megunják , nem látják át a játék lényegét, élményét izgalmát pedig sokat rejt magában csak nem is tudnak róla!)

" Már csak ezért is merném azt mondani, hogy a metin2 egy felnőt játék , hisz a játékosoktól nem csak űgyeséget kíván hanem tudást, és egyben gondolkodást!
Ezért ha valaki azt hiszi h a metin2 egy fűggőségi játék téved ezzel lehet a legjobban kikapcsolódni akár egy tv nézésnél is jobban hisz garantált élmény, olyan mint amikor  össze futnánk focizni csak itt sokkal könnyebb mind hisz a nők is ugyan olyan könnyen részt tudnak ebben venni gondtalanul , meg az idősebb kor osztály is akiknek sajnos álom a fájdalom mentes mozgás! Talán így már elgondolkoztató, hogy a  metin2 feltalálója miért is hozta létre ezt a játékot, mert hisz a grafikája se egy nagy szám , nyilván gondolt a felhasználók gép igényére is ami igen fontos 1 játékcégtől, még ha réginek is számít már a metin2! "

Idéznék is néhány rész lehetséges helyzetet: pl tegyük fel van 1 testi harcos, 1 menta harcos, 1 sárkány sámán egy más mellet szorosan háttal egy másnak mind a 3 karakter  minden buffal maximumon! ront rájuk egy halom tömeg potiznak 1000 rel  meg tp  növelő szerekkel egészen addig míg az egész ellenfél  a nyakukon nincsenek , és ekkor eltolnának  egy  skilt  testi harcos  forgót, sárkány sámán ordítást, és végül a menta egy dűbit! Az eredmény az lenne , hogy az összes játékos szét repülne halva, mivel 3 kaszt, 3 kaszt ellen meg semmi esély a túl élésre, persze ennél megint a rá rontó tömegszám határolja be de ezt lehet sokszorosítani! tehát még ez is egy  jó elméleti felállás!

Ugyanez csak a táv harcos karakterekkel is be lehet játszani!
Meg vallom nem tudom mi lenne az eredmény, de mindennek megvan a maga előnye és hátránya!
1 csapat szellemnek azért is fontos az összhang, hogy tudják tolerálni a hátrányt, és az előnyt meg  kihasználni minél jobban hatékonyan!Ahogy említettem stratégia az egész , de  követelmény a fentieknél meg említett esetek hisz ha nincs  jó csapattagunk akkor csak a vesztés ér bennünket!

Hát ennyi volt mára egyenlőre a tapasztalatom, tudásom, elméletem, véleményem, elképzeléseim, és végül a gondolt menetem erre a "hsz" re, további minden jót mindenkinek mindenben!

Tisztelettel:  AGRESSOR!

Ha jobban megnézzük, rendes összetartó céh, már nem igazán adódik.
A legtöbb játékos, csak a haverok és/vagy a rang ill. dísznek van egy céhben.
Természetesen vannak ez alol kivételek is, de mondjuk meg a frankót...sokan dísznek vannak csak.
Ezek közül többségben, tömörülnek egy helyen és ha warra hivod ki őket, flegmatikusan "nem"-et mondanak.
Ok.
Vannak kő kemény céhek, mint most pl a HalfTitans (s1)...de nem verhettlenek...ahogy az elöttem szóló szólott, taktika kérdése és sima ügy...hiába 8 duplás valaki.
Én személy szerint elég vakmerőnek és magabiztosnak érzem magam, hogy akár 1edül is kiálljak egy-egy céh ellen.
Volt is már erre 1 példa, amikor 4ninja+1wari ellen bementem egyedül. Nem meglepő hogy 100-18-ra kaptak ki...a 18 altatót a waritól kaptam.

A lényeg, hogy már nincs olyan összetartó, egyenes, feltörekvő céh...ami "méltó" lehetne egy címre...hiába van tele top(os) karakterekkel, ha a fent leírtakhoz ne tudnak alkalamazkodni.

Eddig a DDMT2-s pályafutásom során 1...azaz EGYETLEN EGY olyan céhhel találkoztam, ami stabil háttér mellett, kitartó és a összetartó kis közösség volt...AncientBlood...ezzel szerintem mindent elmondtam, amit egy átlagosnál, bátran mondható, hogy jobb céhről tudni illik.

De természetesen ne felejtsük el, hogy a felállás is nagyban befolyásolhatja a játék végkimenetelét...

Sokan bemennek egy warra és/vagy feladják, vagy felháborodnak, hogy 3-4en mennek rá 1-1 játékosra...miért is?
Azért, mert az egy war...azaz háború...egy háborúban sincs 1v1...

Talán a tömegverekedés...ha ügyes vagy, akkor megtalálhatod az 1v1-et, de ez egy 20-20as felállásban elég nehéz.
Sőt, talán jobb is, mert kisebb az esélye, hogy akkorát kapsz, hogy elfeküdj (mindig van/lesz mindenkinél erősebb)...ergó a játékban, ha a tömegben darálsz, megvan rá az esély, hogy egy olyan játékostól kapjuk nagyobb mértékben a sebzést, ami ellen pont fel vagyunk szerelkezve.

További jó eszmecserét!

Hát :D érdemes egy céhbe minden kasztból,minimum 2 játékosnak lennie!1. Azért hogy ne tudják pakolni jól a defet,más részről pedig mert érdekessé válik a war.


Véleményem szerint,ha van a warban 9 vs. 9 esetben 2-3 WP(( Tanok (Y))) és mondjuk 2-3 Sárkány/Villám sámán,illetve 1-2 Íj ninja,és Wari,akkor már nyert ügyünk van :) Mivel nem valami komplikált észjárást használnak a céhek 70%-a...

Nem olyan biztos az.
Személy szerint eddig, 3 ninjáról tudok, aki ver a szerveren.

Az ijász, mire 2t lő én 4x körbe hu***zom :)

Természetesen álcával, simán kikerülöm a "tömeget" és hátrébb leszedem az ijászokat.

szóval szvsz az íjász fölösleges...lassú és könnyü célpont.

nem hinném hogy engem lebírnál szedni :) Mellesleg BM-ről köbö annyit,hogy beáll középre,köré íjjászok,tőr ninját,testik menták,kard surák,és akkor szedjétek le a surát,míg leöl mindenkit lélekkel :) És íjjászokat persze lövik le először....Mivel ők a legerősebbek,mivel nem nagyon csinálnak ellene defet ^^

2011-05-30, 09:46:04 #39 Last Edit: 2011-05-31, 15:47:19 by [MOD]Niix
"simán leszedlek, elhiheted "

Egy BM-sura nem sokat ér egy "tömeges" waron, mivel nem sebez akkora körben a képessége. Talán egy lángcsapás.
Persze, ha egy karakter, mágiadefre is gyurt akár sura ellen, nem kizárt, hogy ninja méregtől és a sámánoktól is véd.
A játékban subscribe néven megtalálsz :)

No akkor már az öltözködésről is ejtenék pár szót.

Ha, bemegyek egy warra...megnézem, hogy a sajátaim közül, melyik kasztból van a legtöbb, mert (az esetek 99.9%-ában) a többség ellen fognak öltözni.

Csináltam egy vegyes defet, ami nem túl erős, de nagyban hozzájárul a védekezéshez.

Tegyük fel, vagyunk 8an, abbol 5 ninja...az, ellenség biztos, hogy ninja ellen fog öltözni, mivel előre küldenek valakit, megnézni mi a helyzet.

A vegyes def alatt értem: 6-7optilag, sura elleni erő 10% waridef 5%, 5optba meg, megprobáltam kard, kétkezes ill tőr defet +ugye a mágia def.
Több kevesebb sikerrel ez összejött...
De mint emlitettem, ha az ijászok hátulrol tunkolnak, akkor nekik, lényegtelen, hogy milyen defben vannak...igy az átlag kard defre van szerelkezve, ami egy ninjának előnyére válhat.

Ezért nem olyan jó, ha egy kasztból több van a kelleténél.

Szeretem az olyat, amikor sok wari van velem és 2-3an vagyunk ninják.
Akkor a kard/wari defre elég szépeket, lehet sózni.

Hoppá...máris elhanyagolható a 8 dupla :)