Játékosok viselkedése (m)

Started by Munnoo, 2011-03-06, 21:08:48

2011-03-06, 21:08:48 Last Edit: 2011-03-07, 04:15:54 by [BA]THymea
Üdv mindenki!
Gondoltam nyitok egy témát, melyben a játékosok viselkedését taglalnám. Ezekkel többnyire minden értelmesebb játékos tisztában van, mégis úgygondolom említésre méltó, és el lehet róla beszélgetni. :)
Kezdeném egy példával:
Ma bemegyek vörösbe, egyből az fogad, hogy 2 kék, üt egy pirosat. Gondoltam közbeszólok énis, hogy álljon már meg a menet.
Eközben az egyik kék eltűnt (kilépett vagy elhúzták, nemtudom), leütöttem a másikat. Erre azonnal írja: 2vs1.
Ilyenkor azért odadörgölöm az ilyeneknek, hogy az előbb mikor fordított volt a felállás, meg sem fordult a fejében, hogy ilyet mondjon. Attól felajánlom neki hogy jöjjön 1vs1-be. Ha úgyis fekszik, jön a l0w-ozás temérdek mennyiségben, meg a "hozom a nagykarimat", melyek túlnyomorészt sosem jelennek meg :D

Akkor a pvp-k.
Kihív valaki párbajozni, lement a go-go. Az alapesetet már meg sem említeném, mikor egyes játékosok azonnal nyomják az ilyenkor megszokott szöveget. Viszont kitérnék az olyan esetre, mikor a kihívó fekszik, és írja: most halsz. Felveszi szépen a kis dupláit, és kérdés nélkül osszúra nyom, majd leabál. Ezután önelégülten benyomja: ennyi vagy, 2-3-4 (kinek mennyi) skill.
Kérdezem én, ennek mi értelme van?
Volt már "Jó" rangom, jött a sura, pvp, elvert. Gratulálok neki, mindenféle megjegyzés nélkül. Belőle viszont kitört az értelem: pff... jó ranggal fekszel, nulla vagy.

A "ban" szót sokan előszeretettel használják, csak azt nem tudják miért jár. Ennek köszönhetően ha valaki jogos helyzetben le meri írni a szót, kinevetik, és még h*lyének is nézik. Példa: Kijövök lélekből, szinte mire betölti teljesen a dolgokat, már vki meg is ölt. Jobb esetben blokkol is. Boltot nyitnak a hullámra. Pedig ha csak egyszer végigolvasnák a játékszabályzatot, tudnák hogy ez bezony tiltott.

Saját tapasztalat:
Untam magam késő este, bementem DT-be, mivel már úgysincsenek ott sokan, vagy ha igen, akkor értelmesebbek.
Egyszercsak beront egy megnem mondom már milyen birodalomhoz tartozó egyén. Mobos cuccban vagyok, levág. Nem is zavart volna, de az üzenete: "takaroggyá kifele". Nekem sem kellett több, demis, TP-s cuccok fel, üssed. Ilyenkor már az üzenete: l0w, versz 80+on egy 75-öst...
Kérdezem én: Kell kötekedni? A sziri akkoris a kezemben volt mikor megölt.
De jött a következő: húzzál felfele - nincs metin.. - nem érdekel.
Itt meguntam, kijöttem.

Na de olykor ezektől vidul az ember (ha épp nem durran el az agya)

Minden birodalomnál vannak tisztességes, értelmes játékosok! A leírtakról: Akinek nem inge,....
Kulturáltabb hsz-eket várok, véleményeket, tapasztalatokat.

(A témával nem célom egy birodalomnak sem a kritizálása, sértése, bírálása! Mindenhol van mindenféle játékos.)

Ui.: Amennyiben nem kellett volna megnyitnom a témát/rossz helyre nyitottam, elnézést kérek!
(A fejem remélem a helyén marad :D)

A kékeknél ez a folyamat különösen megfigyelhető,mivel a sok korlátozott képességű oda megy,mert az a "harc birodalma". Persze azért kékben is van elég sok értelmes ember,de a túlnyomórész sajnos nem az. Nekem a legdurvább élményem az Karácsonykor volt,mikor ATAG-tól megkaptuk a Sé-t karácsonyra, plusz egyes tagok eventet rendeztek, erre valamelyik halál beírja a chatbe:"ENNYI (köcsög vagyok)MEG". Erre már nem volt megállásom úgy elküldtem ahová való,hogy egy időre elment a kedve a visszaszólástól. Az élő példa arra,ha az ember a kisujját nyújtja,akkor az egész keze kell.

Igen sajnos ez a helyzet.
Teljes mértékben igazak az itt leírtak sajna, egyre kevesebb  a normális player.
Én nem szoktam kötekedni.
1. példa jövök ki lélekből.
Nem volt rajtam semmi cucc azért hogy hamarab öljenek meg a mobok hogy a városba inditsak újra.
2 !@~^ˇ~^nemzetű no cuccba ver ám 9k-t .
Így 2en levertek hisz no cucc no hp.
Na mondom felveszem a cuccom mind a 2 1-1 skill volt.
Erre 1ből jött a lowozás meg a@ˇ~zás meg lemenőim felmenőim említése.
Kérdem én?
Értelmes ember az ilyen?
Eszembe nem lett volna megütni őket ha nem ölnek le...
na mind1 ilyenek mindig lesznek.
Jó éjt!

Nos a témát végig olvasva szerintem neked azzal van a bajod , hogy elvernek és nem tudsz "felkészülni" a támadásra.Vagyis így jött lew a dolog.A téma szerintem felesleges mint tudhatod a metin nincs korhatárhoz kötve (sajnos) , így aztán a 12-13-14 éves kategória is le ül játszani.S van aki abban leli az örömeit , hogy fel huzza a másikat.
Sajnos vannak ilyen emberek.
Viszont ahogy le írtad vannak normális emberek , az ilyen nagyon ritka.Főleg a mai világban.....
Ha meg valaki egy játékon idegesíti fel magát (ami kikapcsolódást kéne , hohy nyújtson) akkor ott már gond van. :)

Valóban, a kék birodalom tudhatja magáénak a legnagyobb playerszámot.
Innentől matek, több playerből több a "pisti" is.

Nem, nekem nem az a bajom hogy elvernek mert nem tudok felkészülni, vagy megtámadnak, hanem az, amilyen stílusban teszik.
Ha valaki erősebb mint én, úgyis ver ha készülök, ha meg nem... Tolat még kutyára kamion :)
Nincs abban semmi ha vernek, a játék része, mindenkit ver valaki, és mindenki ver valakiket, ilyen a játék.


A játék ilyen, így kell játszani.

2011-03-06, 23:08:10 #5 Last Edit: 2011-03-06, 23:11:11 by Metallica88
Igen, nos a Metin2 erről szól. Ha nem erről szólna, akkor nem lenne "párbaj" opció.

És igazat adok neked Munnoo, mert nincs olyan h : Verhetettlen, Halhatattlan.

Ha engem elvernek PvPben, annyit mondok csak hogy : Grat..

1000ből 999 olyannal találkoztam ha elvertem valakit hogy : REW, DMG-s low BANN.


Metallica

Jó estét mindenkinek!
Minden játékban vannak ilyenek,akit a szülei cseppet sem neveltek meg [Ennek ez az oka egészen biztos.]

De az tűnt nekem fel,mivel sokan írják hogy a német meg az angol nemzetiségűek nem bántanak nem ócsárolják családtagjaid.
Ez baromság!Játszottam pár német szerveren és mivel német gimnáziumba járok így elég könnyen megértem az embert.
Na megyek egy szigetre,azt elkezdi hogy [Had ne írjam le a németet]"Menny a büdös francba,nekem kell ez a hely/szörny stb.
Nem csak metin2-ben vannak ilyenek,hanem más ilyen online játékban is.(Pl:Warcraft,Jade Dinasty,Cal Of Duty,ezt is sorolhatnám.)
Mindig is lesznek ilyen játékosok akiknek érdekében áll felcseszni az agyvized,de vagy el kell kerülni,és illedelmesen neki adni a termet,vagy pedig kilépsz és kimész a szabadba sportolni,vagy lógni a barátokkal.
Én ezt vettem le,ne vegye senki sem magára,legfőképpen nem magyarokra értettem,de itt is előfordul egy-kettő.
Köszönöm hogy elolvastad,és Munnoo szerintem hasznos téma.
Üdv.


Nekem a legdurvábbak azok mikor mondom hogy immun bugnál stopp és a warik(Túlnyomórészt testik) Le se sz***ák!



És meg vannak sértődve ha azt mondom h csak így bírnak győzni


Második kedvencem:


Lv 78-as vagyok BM sura és ha elverek egy nayobb szintűt (90-95)
Egyből jön a válasz:Kö***g Hecker


harmadik:Ki jönnek szabadba ölni 1-k forgó rányomok 1 követ 29k (krit) És persze egyből hecker vagyok


negyedik:Jönnek kékek hogy majd jampiskodnak pirosaknak rámjönnek 5-6-an nem bírnak és fele életem lemeny (no poti)
Elverem őket és egyből elhúznak!


ötödik:Kis Pistiknek hívom őket:
                               -Tünde +3-mat cserélek Sziri+9-re 25 demisre és duplás legyen
                               -OX vértet veszek       (Nem is lehet vele kerskedni)
                               -Cs húzol?///Cs acc jangot?///Szija leszel a pasim?


Enyi lenne ti is írjatok ha így vagytok ezekkel :) :) :)                
                     
Elértél valamit, de nézz hátra, Hogy honnan jöttél és ki segített neked.

hát igen.... :D
nem rég voltam dt elött kiskarival (lvl73) odajön más birodalombol egy sura ( lvl 79) és elkezd ölni nem hagytam és megtámadtam és persze telepotizta magát :D és utána jön az üzenet: (legyözött)

Ő: ennyi vagy bü*ös pisti -.-"
Én: nem veszed észre magad hogy telepotizod magad?
Ő: ki nem sz*rja azt le xD

FELHÁBORÍTÓ EGYES PLAYEREK VISELKEDÉSE :/

2011-03-08, 13:33:26 #9 Last Edit: 2011-03-09, 06:17:50 by SoldierGhost
ON: Tegnap SD2 be oda jön 1 kék warri 5-6k csap rám jó 3-4skill töl be haltam fel kelek meg ölöm erre ((csira vagyok) hack er-.-")

én: miért is???^^
ö:10k kat csapol???-.-" jelentelek gm nek
én:rendben futás menj jelents
ö:mek is enyit értek ti pirosak.....
én:tudom :(
ö:nah furok jelentelek
én:rendben Csá 

Kerüld a vitákat!~Niix

Hát igen, amugy azért van pisti mert bazi sok a játékos :D
De mégis kékeknél van a, legtöbb bolt, és ott kezdi szinte minden erős!nagy játékos...:D
Szeritnem minden jobb játékos volt már kék..:D
És én kékeknél jobban tudtam mindig is cuccot szerezni :P:P

ßy:levendula198

2011-03-08, 14:00:49 #11 Last Edit: 2011-03-08, 14:03:43 by ikariam98
Quote from: ZsOmBiKiNg21 on 2011-03-08, 13:39:05
Hát igen, amugy azért van pisti mert bazi sok a játékos :D
De mégis kékeknél van a, legtöbb bolt, és ott kezdi szinte minden erős!nagy játékos...:D
Szeritnem minden jobb játékos volt már kék..:D
És én kékeknél jobban tudtam mindig is cuccot szerezni :P:P

ßy:levendula198


Na most ezt hagyuk mert ismerek pár nagy játékost aki egyszer sem volt kék és pirosaknál top1
És a kékeknek csak a szájuk nagy...Nos igen több a bolt én is járok oda vásárolni de egyszer sem kezdtem el ott ütni mndenkit mert megtehetném (heti3-4szer megyek át és egyedül) És persze mindig vanak akik próbálkoznak és természetesen nem hagyom magam

Szóval enyit aról h minden nagy ott kezdi én 1x se voltam kék és szerintem bátran mondhatom hogy én se vagyok kezdő és gyenge.
Pirosaknál majdnem ismétlem majdnem mindenkit elverek pvp-be :)

UI:Niix ne töröl kérlek
Elértél valamit, de nézz hátra, Hogy honnan jöttél és ki segített neked.

Hát az engem is zavar hogy rakinál nemtudok kékeknél boltokat nézegetni..
álltalában

Sziasztok
Nem tudom mi az oka,de itt nagyjából mindenki "kék l.ow," stb.-t ír.
Vagy senki sem kék,vagy csak a kékekről írjátok.
Nem 1 nem 2 ember van aki normális a kékek közül.
Érdekes,én ugyanezt tapasztalom a sárgáknál és a pirosaknál.
És igen,én kék vagyok,"ti" /sárga-piros/ ugyanezt csináljátok a kékekkel.

Angyalgyarto

Szintúgy kék vagyok és rég nemvettem már számra csúnya szót a ddmt-n, persze naponta lehordanak hogy csicska DMG-s, hacker és a többi..Ha nagyon felhúz a gyerek akk max elküldöm h "Mit trágárkodsz mint egy cigány?". Én egyszerűen nem törődök vele hogy kinek mi baja, káromkodjon ha neki jól esik, ilyeneken egyszerűen nem tudom felhúzni magam. Ha 10 éves és csak pofázni tanul meg, értelmesen gondolkodni már nem, hát istenem, sajnálom a szüleit.

2011-03-08, 17:54:26 #15 Last Edit: 2011-04-15, 08:45:32 by [MOD]Niix
Szint úgy kék vagyok. De nem minden kék pisti. Azért mondják a kékeket pistikéknek mert itt vannak a legtöbben pl... Shinsoo-ban lennének többen hidd el akkor azokat szidnák

Heveyguns


[color=green]Sajnálom,hogy már nem engem szeretsz:(

2011-03-08, 18:27:55 #16 Last Edit: 2011-03-09, 20:10:30 by [BA]THymea
Sziasztok!
Angyalgyarto, mint leírtam, mindenhol van mindenféle játékos. A kékeknél is vannak normális, tiszteletreméltóak, és a pirosaknál, sárgáknál is vannak "kispistik".
Nyilvánvaló mindenki azt írja le, amilyen tapasztalatai vannak. Esetedben pirosakkal/sárgákkal vannak olyan tapasztalataid, mint amiket itt említettem/említettek.
Mindemellett nem olvastam át újra az összes hsz-t, de ha emlékem nem csal, ebben a témában nem írt senki "kék l.ow" kifejezést.
Úgygondolom, és örömmel látom, hogy ide kulturálisabban megfogalmazott hozzászólások érkeznek.

Hogy legtöbb esetben miért a kékek?
Saját elképzelésem szerint a játékban a playerek kb. 50%-a a kék birodalomhoz tartozik. Így ha a pistik %-os aránya mindenhol ugyanakkora, a tényleges szám a kékeknél lesz a legmagasabb. Ezzel nem az a célom, hogy a kékeket bíráljam, mert ugyanolyan "vétkes" lennék. Csupán arról van szó, hogy tényként támaszkodhatunk a számokra.
Ezt heveyguns is leírta, valamint Ő pvp-s tapasztalatokat osztott meg, aminél viszont már nem mondhatja senki, hogy a kékek, pirosak, vagy sárgák. Mert mindenhol előfordul, minden birodalomnál, saját birodalombeli játékos elleni pvp-ben.

Továbbra is azt mondom: Akinek nem inge, nem veszi magára.

Sziasztok!

Akkor leírnám én is a véleményemet.

Mióta elkezdtem metinezni, nem kevés ideje, úgymond már megszoktam a 'megy a ban', 'lov vagy' beszólásokat az olyanoktól akik nem tudnak veszíteni. Viszont ami ennél is rosszabb amikor egy hülye gyereknek van erős karaktere, na azzal még engem is fel tudnak idegesíteni.
Ezekre jó példa, hogy ráírok egy lovagias rangúra (húha), hogy nincs-e eladó xy tárgya. Nekem vissza se ír miközben beszélget a haverjával hát gratulálok.

Vagy az új szokás waron, hogy kezdetben a lovagiasok eltakarják a rangjukat és csak egy idő után mutatják meg...Kérdem én ez mire jó? Persze úgy is teljesen feleslegesen papolok, mert aki megérti ezt az eddig sem viselkedett így aki nem az pedig ezután sem fog.

Jó példa amikor egy-egy kezdő 50k yangot kér alap cuccok vételére, és a legtöbben írni is lusták szerencsétlennek... Ha van 500 millád nagyon fájna gondolom 50k... , és ez most nem arról szól, hogy én húde szeretem az ilyen kis csórikat hanem arról ,hogy lehetne emberség bennetek, nem attól lesz valaki nagy ember, hogy egy játékban beszólogatsz fűnek-fának, legalábbis szerintem.

Ja igen és még az amikor elvernek egy lovagias rangút az rögtön elkezdi mondani (akinek nem inge...) ,hogy ú ez tuti GM kiskari stb...Én nem szoktam veszekedni ezért rájuk hagyom, de ez hogyismondjam, kicsit szánalmas, nem?

üdv.:Caldwell

2011-03-08, 20:56:21 #18 Last Edit: 2011-04-15, 08:44:32 by [MOD]Niix
Felfogtuk h nem bug de nem is arról van szó hanem hogy megkérjük őket és nem teszik meg és kérlek ne lovagoljatok ezen h nem bug vagy bug mert nem lényeg.Az a lényeg h úgy a tisztességes h bugnál mindenki meg ál.

A másik meg h persze pirosaknál is vannak pistik meg sárgáknál is.De az a felháborító hogy a kékek kihasználják h náluk több a 99 lv-s és azzal keménykednek h "hívom haveromat 99-es sura"(Mondjuk nem nagyon ráz meg megverem azokat is de nem lényeg,ezen a szerón a szint nem nagyon számít).

Én nem szidom a kékeket se a sárgákat e a pirosakat mert minden birodalomban vannak Pistik.
Köszöntem a figyelmeteket
Elértél valamit, de nézz hátra, Hogy honnan jöttél és ki segített neked.

Amúgy.. minden birodalomban ugyan anniy a normális emberek pisti arány.
mittom én. piorsaknál 10 emberből 6 pisti
sárgáknál 7
kékeknél 8-9
szerintem valahogy így vannak a birodalomba