"A feltörések..."

Started by Apeh, 2011-03-06, 08:43:02

2011-03-06, 08:43:02 Last Edit: 2011-03-06, 16:41:52 by Apeh
Sziasztok. El határoztam, hogy meg nyitom az első, saját témámat. A címből látszik, hogy miről szól
Mivel elég sokszor hallom, hogy "feltörték a karim" vagy hogy "ellopták a sirius kardom, gm állítsd vissza" (<-Ezt pont tegnap láttam ) Ezért elmondom, hogyan is "törhetik" fel az accountj-jaitokat.
Először is, tudják az ID-teket. Ezt vagy Ti mondjátok el nekik, vagy esetlegesen kaptok egy nagyon, de nagyon szép key-logger.
A key-logger-ről tudni kell, hogy egy nagy alattomos program. Mert jobb esetben csak a tálcán lévő kis ikonoknál, rosszabb esetben még a folyamatok-nál sem lehet látni. (CTRL+ALT+DEL <-Feladat kezelő )
Továbbá, a key-logger (a nevéből adódóan) minden egyes billentyű leütést rögzít. Vannak alap key-loggerek (amiket gépekbe raknak), és van már egy "profibb" módszer, amikor kompletten a billentyűzetbe rakják a "cuccost". Tehát így megszerezték az ID-t, és a jelszót.

A második fajta, azt úgy hívják, hogy "brute force" ("nyers erő"). Ez is alattomos, de nem úgy mint a keylogger. A lényege, hogy az összes betű és szám kombinációt végig futtatja. Nos, azt nem tudom, hogy működik-e a Metin2-nél, de valószínű...
Itt viszont már "annyira" nem kell vigyázni. Elég hogyha nem tudja senki, csak TI az ID-teket. (Nem véletlen van játék közben is ki írva, hogy ne adjuk ki az adatunkat, nem azért írták ki mert unatkoztak a Team Tagok. )
A brute force-os törésnél viszont ha van egy jó jelszónk (betű, szám kis és nagy betű kombináció), akkor akár hónapokig tart a "kedves" crackerünknek feltörnie az accountunkat. Ezért a felhasználói fiókok védelmében, azt javaslom, hogy minimum 2 hetente, de legalább havonta változtassunk jelszót. Ezzel a brute force technikát ki is semmiztük (szinte.) Viszont, ha rossz jelszónk van (csak kisbetű és szám) akkor elég gyorsan megtalálja a jelszavunkat. Ezért fontos a megfelelően erős jelszó.
Én még azt is javaslom, hogy azt az egyszeri e-mail váltást is használjuk el. Így legalább a karakterünk megmarad, hamár a cuccunk nem... Bár végülis, akit kirabolnak szerintem nem megy vissza DD-zni, de az most egy másik téma.