ÍROTT CUCCOK

Started by Dorka, 2014-04-30, 14:55:07

2014-04-30, 14:55:07 Last Edit: 2014-05-03, 15:11:39 by Dorka
Mint azt mindenki tudja, kerültek ki ilyen cuccok, sajnos. Nem fogok belemenni a részletekbe, hiszen ez már át lett beszélve, többször is.

Mivel nagyon jól tudom, hogy akinek van ilyenje, az nem kevés yangot/rögöt ölt bele. Sokat farmolt érte (és itt megpróbálok naiv lenni, és nem gondolni arra, hogy farmbot is létezik, és netán használta is). Arra a megegyezésre jutottunk, hogy mindenki - azaz az adott játékos, aki rendelkezik írott tárggyal; a team azon része, akik erről az egészről nem tehetnek; valamint azon játékosok, akiknek nincs ilyen tárgyuk, és nem azért, mert nem lenne rá pénzük, hanem azért, mert nem így akarnak/akartak jobbak lenni - jól járjon, hogy ezen írott cuccok első 5 optját elforgatjuk, majd tárgyanként bizonyos összegű rögöt (nem keveset) adunk az adott játékosnak. Így nem kell újra farmolni azért, hogy új tárgyat csináljon magának, ezzel kb kifizetjük azt, amennyiért ő vette, és lesz pénze arra, hogy tisztességesen optolja be úgy, ahogy neki tetszik.

Ne feledjétek, aki csak megvette ezt, akár ex GM-től, akár ex GM kiskaritól, akár mástól, ugyanúgy hibás benne, mint azon ex teamtag, aki ezt kiadta, hiszen tudhatta, hogy olyat forgatni lehetetlen, ergo a játékban sem szabadna lennie.

Úgy hiszem ennél korrektebb nem tudok lenni senkivel szemben. A versenyekig bőven lesz idő/pénz forgatni mindenkinek.

Jól tudom, hogy a versenyekre (legyen az céh, vagy a majdani pvp, ami májusban lesz) amiatt nem jelentkeznek sokan, mert minek, ha úgyis van írott cuccú egyén, az ellen esélye sem lenne. Így majd lesz. Nem minősítem azt, aki úgy akar helyezést elérni, hogy ilyen cuccal áll oda. Máskülönben aki ezt megteszi, az azonnal kizárásra kerül, szóval bátran jelentkezzen bárki a versenyekre.

Tehát ismétlem magam: két opció van.
1.) Akinél van ilyen cucc, az jelentkezzen jegyrendszerben, írja meg melyik karijánál van(nak) írott tárgy(ak), mi megnézzük, első 5 optot elforgatjuk, és a rögöket megkapja érte,
vagy
2.) versenyeken nem fog részt venni, és mivel folyamatos ellenőrzés van, így előbb-utóbb lebukik, és akkor végleges kitiltást kap, és ezen nem segít a névváltás sem (hallottam h néhányan belelendültek).

Aki ezt nem látja tőlünk korrekt húzásnak, azt hiszem azzal bajok vannak.

(Ja, és ne felejtsem el, ez alól kivételt képez FryTransport és egyéb karijai. Azt hittem ez egyértelmű, de akkor bővítem: ő más dolog miatt van tiltva, és tiltva is marad, akár van írott cucca, akár nincs.)

Lassan a végére ér az "írott cucc" ellenőrzés, ami - érthető módon - nem kis vitát váltott ki. Mindenkinek meg lett adva a lehetőség, hogy (szerintem) tisztességes feltételek mellett váljon meg az inkorrekt tárgyaitól.
Nem kis erőfeszítés ellenőrizni több száz cuccot, nem is kérdés hogy olyanok is el lettek forgatva, amik becsületes úton készültek, csak számunkra gyanús volt. Emiatt elnézést kérek, sajnos elkerülhetetlen hogy tévedjünk.

A felcuccolt játékosok jövője ezután sokkal egyszerűbb lesz: akinél 5/5 tárgy található, az kapásból végleges tiltásra kerül.
4/5 esetében mérlegelés kérdése a dolog, mert anno direkt kaptak 4/5 felszerelést a GM (értsd: Team) karik, hogy "ne legyen annyira feltűnő". Opt sorrend és (tárgyakban) ismétlődés alapján szerintem 98% bizonyossággal eldönthető, hogy mi a csinált és mi nem.

Lehet rajta háborogni, meg anyázni, még vicces képeket is csinálni rólunk; ez semmin nem fog változtatni, max. a játék morálja fog javulni tőle :)

Köszönöm megtisztelő figyelmeteket és hogy megfelelően értelmezitek a leírtakat!

Külön köszönöm a GM csapat egykori férgeinek, hogy ezt a problémát okozták: szeretlek benneteket :)