[DDMT2] Opt csalók ellen

Started by ATAG, 2012-05-05, 01:39:56

2012-05-05, 01:39:56 Last Edit: 2012-05-05, 01:43:13 by ATAG
Kíváncsiak vagyunk a véleményetekre, mert az nem kérdés, hogy valamit tenni kell a csalók ellen!

Várjuk az esetleges ÉPÍTŐ jellegű ötleteket :)


Ezt nem tartom elfogadható válasznak, de köszi :)

Hi!

Amikor megláttam ezt a topicot, azt hittem eldobom az agyam...
Szabad megkérdezni h miről van szó? :D  Opt CSALÓ? :O

(Bár én nem játszom a DDmt-n, de nagyon kíváncsi vagyok erre...)

Ramiz

2012-05-05, 01:55:57 #4 Last Edit: 2012-05-05, 02:32:15 by Disco
Quote from: ATAG on 2012-05-05, 01:53:31
Ezt nem tartom elfogadható válasznak, de köszi :)

Ez v2 ellen hatásos csak az emberek többsége már v3-at használ.
http://www.elitepvpers.com/forum/metin2-pserver-guides-strategies/1440954-release-switchbot-v2-fixx.html

Edit: Akkor nem nagyon van ötletem... :/ Szerveroldalon szerintem 100%-osan nem lesz megoldható a probléma csak csökkenthető.

Quote from: Ramiz on 2012-05-05, 01:54:54
Hi!

Amikor megláttam ezt a topicot, azt hittem eldobom az agyam...
Szabad megkérdezni h miről van szó? :D  Opt CSALÓ? :O

(Bár én nem játszom a DDmt-n, de nagyon kíváncsi vagyok erre...)

Ramiz

Ismert nevén switchbot :) Közönséges hack-ként kezeljük (a használóit), ám "alkotásuk" sajnos maradandó, így a tiltogatás nem megoldás...

Quote from: Disco on 2012-05-05, 01:55:57
Quote from: ATAG on 2012-05-05, 01:53:31
Ezt nem tartom elfogadható válasznak, de köszi :)

Ez v2 ellen hatásos csak az emberek többsége már v3-at használ.
http://www.elitepvpers.com/forum/metin2-pserver-guides-strategies/1440954-release-switchbot-v2-fixx.html
A kliens "levédés" továbbra sem érdekel. Amíg más eszközökkel ki lehet védeni a problémákat, addig a DD kliens MINDIG szabadon felhasználható (értsd nem védett) marad!

2012-05-05, 03:24:37 #7 Last Edit: 2012-05-05, 03:37:24 by s4n4x
Ha itt arról van szó, amire gondolok, teljesen felesleges...
Akár ki akár mivel is próbálkozik, annyit nem tud elérni programmal sem, ami meghaladja a szerver képességeit és a mysql-ben megadott adatokat -ergo nem kerülnek olyan dolgok egy tárgyba, hogy 5k tp.

Több kritje van 5%-al, mert "ügyeskedik"? Ha a győzelme annyin múlik valaki ellen, az összes valaki meg is érdemli. Ha pedig olyan szinten rommá van a kari "optolva", hogy már-már azt látni benne, írva lettek az optok, nem forgatva, az mind egy tapasztaltabb játékosnak, mind egy team-tagnak (akinek jogosultsága van ugyebár állapot lekérdezésre, kód segítségével) fel fog tűnni; ha több a demi, ha több a def, ha több a tp.

Lényeges mértékű, drasztikus változásokat nem nagyon lehet elérni még programmal sem -ami teljes mértékben képtelenné tenné más számára a játék élvezhetőségének mértékét, vagy más játékkos számára esélytelennek minősülne egy pvp az illetővel.
Viszont, abban az esetben ha az egész karakter "alkotott", akár milyen 3rd-party player segédeszköz által, akár optforgató progi vagy bármi más által, előbb vagy utóbb az illető elkövet valami olyan szarvashibát ami által mindenképp banned lesz, csak idő kérdése.
Elvégre nem 30-40 éves programozók járnak fel többségben játszani, akik rommá hackelhetik feltűnés nélkül a kliensüket vagy karakterüket... Hanem inkább a fiatalabb korosztály, akiknek nagy többségében (gondolok itt a "tisztességtelen játékosokra", akik "hack"-hez nyúlnak) a tisztességtelen játék =; "google.hu" és ír kulcsszónak "ddmt2 hack" (rosszabb esetben helyesen írni sem tud és "DDMT2 HEKK")... Amire ha talál is valamit, és ha még működik is, nagy valószínűséggel megy majd lv 30-as karitól hívásba a "gm pm kiraboltak\ellopták a karim", mert bekapott a letöltött alkalmazással -mivel az ilyesmi ugye exe-re száll rá leginkább-, egy keylogger-t, csak egy példa.

Ezeket le kell nyelni, komoly, érett és felnőtt ember módjára.

-Kivenni a vegyesből a bónicserét?
Persze, azt aki játszani akar, költse rá az életét, hogy "érvényesüljön" a karija... Szerver 2-nek ez temetés lenne.

-Időlimitet szabni az optok cseréjére?
Akkor már inkább átmegy a csóri egy GF-szerverre... ott legalább nem kell a 6-7 bónusz azokhoz az értékekhez és számokhoz amit elér az ember egy P szerveren

(8 dupla sura, 64k leshely, itt, s2, GF, német szerveren 66k leshely... és ott nincs 6.-7. bónusz ugyebár)

Itt nem a tisztességesen játszani kívánó gamer-eknek kéne alkalmazkodni, vagy nekik kellemetlenebbé tenni a játékot, hanem a sok "pistit" lelőni, de szigorúan nagy kaliberrel, 10 fős sorokba állítva...


Szerintem felesleges azért:
1. Ehez pénz is kell akárki nem tudja használni venni opt cserét mert sok yangba van.
2. Folyamatosan veszegetni az optcserét hülyeség...
Ugyan azt tudják mint bárki más csak kicsivel hamarabb

2012-05-05, 07:16:58 #9 Last Edit: 2012-05-05, 07:25:34 by Eraman
Szerintem jó az, hogy 1 percenként lehessen forgatni csak igy is elég GF es az optolás, akkor meg már szinte lehetetlen lesz normális optot forgatni ha nem vagyunk elég türelmesek..Esetleg azt ajánlom hogy ne legyen annyi opt lehetőség ha már 1 percenként lesz.Ezzel azt értem hogy pl van olyan 2%,6%,10%,15%
ehelyett legyen 5%,10%,15%,15% és igy máris könyebb optolni :).De ezt csak abban az esetben ha 1 percenként lesz az optolás:D

Viszont én is inkább amellett tartok, hogy legyen más megoldás:D

NovaBt-nek igaza van:) nem sok embert érdekel hogy ki mennyire csal az optolással :D leljék örömüket benne..

UI:Ha jobban meggondolom jobb lenne már most is az 5%,10%,15%15% os optolás xDD(vicc :D)

Szia ATAG szerintemne legyen ien mert én is sokszór 1-2 óráig veszem és húzom bele azoptcserét és ezek a radikáléis változások lényegében átalakítnák a játékot.
élek virulok !13.02.13
"Holnap ROHANÁS A VIRÁG BOLTBA!!!"

2012-05-05, 07:27:17 #11 Last Edit: 2012-05-05, 07:35:06 by Nemesis
Hogyne.... aki most kezdi újra, az szopjon még jobban, nem? akinek meg pro optos cuccai vannak, meg röhög az arcunkba... tárgypiac? még ezen is pénzt akartok nyerni? innen látszik, hogy milyen pénzéhes a dd team..

ATAG rakd be nyugodtan, hátha csak a SÉS playerek maradnak meg.

Látom nem sikerült felfogni,hogy az optoló program kiküszöbölésére várna ATAG javaslatot,hátha van valakinek használható ötlete.Ha rémhireket akarsz terjeszteni,keress másik topicot..../Nemesis

Dreen...Ezt csak 1 megoldásnak szánták  a csalók ellen és meg is kérdeztek minket, tehát ha nem akarjuk nem rakják tárgy piacra...

Az, hogy az itemshopban lehetne venni, az érdekes lenne.. Igaz nem lenne annyi.
De ha 1percre lenne növelve az idő, attól ugyanúgy lennének switchbotosok...
Nem?
(Nem használtam sose... Szóval nem tudom hogy működik-e, amikor felvan véve az ideje az opt cserélési lehetőségnek.)

Legjobb megoldásnak kliens levédés lenne, de megértem ATAG-ot, hogy szabadon felhasználhatónak akarja a klienst.
Ezeken kívül -sajnos- nem igen van megoldás...(Tudtommal.)

De ha tegyük fel, bekerülne itemshopba, akkor mennyi SÉ-ért?


Bár... Akkor meg kezdő SÉ-t követelne mindenki, de akkor meg a bonisok kihasználnák, és csinálnának több 100 accountot, és azon bónuszolnának..

Így belegondolva köztes megoldás -talán- nincs is.. (Hogy mindenkinek jó legyen.)

2012-05-05, 08:40:45 #14 Last Edit: 2012-05-05, 08:42:22 by ¤Mole¤
Úgy tudtam, hogy dd-re nem működik az az adott injector-ral megnyitott switchbot..
Védelmére semmi ötletem nincs...De aki azt használja szerintem használja...Most őszintén kezdők úgyse fogják használni mert töménytelen yang kell ahhoz szerintem...Régen mikor még megvoltak a dupláim volt, hogy milliárdokat optoltam 1 d surás fogba és mégse ment bele semmi...napokat voltam fegyverzet keri előtt...Volt h 10perceket optoltam csak mert már rohadtul untam..

Switchbot még csak az 1-ik dolog ami működik...Higgyétek el nekem, hogy még több is működik... ;)

injector... felejtős:D

anélkül is a switchbotot akár egy 8 éves betudja hozni python loaderrel amihez nem kell injector, mert valaki csinált már:D

Python os switchbotot úgy kéne kivédeni mint megemlítem: M2C és MED2
Ott akárhogy próbálnád nem működne.....

az exe-s switchbotra meg egy HackShield kéne....

Van 1-2 injector, ami nem csak dd-n működik :)

De klienslevédésen kívül nem nagyon lehet megoldani, de én megértem ATAG döntését /nem lesz levédve a kliens/.
“Ha életedben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig az, hogy befogod a szád.” ~ Albert Einstein

Switchbot-on kívül még jópár hack(külső program) működik dd-hez és több 10-100szerveren is..
Levelbot-tol kezdve a chatspammerig...Kliens levédés nélkül nem sokat lehet tenni tudtommal...

1 perces optcsere:Hát ennél rosszabb megoldást életembe nem láttam és hallottam..Most akiknek ott a legjobb cuccai azok a markukba röhögnek, hogy nesztek pancserok 1 óra lesz mire 60-at cseréltek 1 szaros vértbe...Mikor bőven lehetne akár 500-at is..

Piacon az optcsere?úristen...Így megint a régi full duplásoknak adtok örömöket mert akkor már lefogják szarni, hogy optoljanak ott a 32d közepes vagy akár igen szép alap optal...És aki nem sé-zik?Vagy most kezdi újra?Gondolkozni is kéne ezeken...

Ajánlom levédetni a klienst vagy valami ilyesmi hogy a file-k ne eix és epk sok legyenek és akkor tuti befagy nekik nekem se ment az olyan szervereken tehát ez erősen ajánlott másik megoldás megnézni ,hogy ki hackel mert egy német szerveren nem tudom,hogy de a gm rájött ,hogy 17 switter van a szerveren és bannolta is őket tehetnéd ezt te is csak Ip bannra mert kezdenek új karaktert és avval hackelnek.

Minek lzo keyes kliensvédelem switchbot ellen? xDDDDDD

Mellesleg, ATAG már mondta, hogy nem akarja levédeni a klienst.
“Ha életedben a sikert A-nak vesszük, akkor A=x+y+z. x a munka, y a játék, z pedig az, hogy befogod a szád.” ~ Albert Einstein