SZERVERFÁJLOK: Vélemények és hibák!

Started by Okézzátokmárlearegemvaze, 2011-08-02, 20:00:19

atag mi a különbség a rev 2019 és a rev 2089 között?

Quote from: barcahmilan on 2011-08-04, 18:16:08
atag mi a különbség a rev 2019 és a rev 2089 között?
a 2089 4 megabyte tömörítás nélkül, míg a régebbiek 45-50mb méretűek (és előbbiekből semmilyen funkció sem hiányzik!). Sejthető, hogy jelentős változtatások vannak benne. DD-n jelenleg 2019-es fájlok vannak, de ha a tesztek jól sikerülnek, frissíteni fogom!
Az persze nyilvánvaló, hogy a HU-n lévő bugok itt sem fognak megszűnni (súgás probléma, online kijelzés, war).
Az sem titok, hogy ezek a metin2.sg szerver fájljai, szóval nem mindenben egyeznek meg a GF szerverekéhez.

update: valójában ez is akkora méretű, csak strip-el ki lett kicsit takarítva...

okés, köszi, remélem jobb, mint a 2019es...

Valaki betudna linkelni egy 2089 est? Nagyon hálás lennék. :)

Ajánlom ezt: Elitepvpersen rendelj EliteGoldot.  Írj rá Lexicora és mondd meg neki hogy szeretnéd a 2089es game file-t. Persze E*Goldért cserébe. Ha beleegyezik nincs más dolgod mint elküldeni neki ő pedig küldi neked a linket. Vagy! IgorGlock 2089 dif patcher. A DIF kódokat bemásolod felpatcheled a gamefileba. És kész ^^

2011-08-04, 19:31:42 #25 Last Edit: 2011-08-04, 19:37:01 by DeathBat666
És azt valaki nem tudja, hogy lehet kijavítani a 2019/2089-es game fájlokban azt a bugot, hogy ami a shopban 0 yang, azt is meg lehessen venni? Mert jó, felárazással meg lehet oldani, de akkor is kissé idegesítő. Főleg ha egyszer valaki kirak poénból valamit egy boltba 0 yangért, és kiírja másnak, hogy nincs elég yangja, az a szervernek lesz ciki.

Elméletileg Kriege203 és Tim66613 már dolgoznak a full entbuggt azaz teljesen bug mentes rev2089-es game fájlon, amiben minden bug javítva lesz.
És valószínűleg publikus is lesz(nagyon remélem).

Ahogy xXDemonenXx is mondta, csak várni kell egy "picit" :D

2011-08-16, 22:25:24 #27 Last Edit: 2011-08-16, 22:42:26 by [MOD]Wolfy
 
Quote


Elméletileg Kriege203 és Tim66613 már dolgoznak a full entbuggt azaz teljesen bug mentes rev2089-es game fájlon, amiben minden bug javítva lesz.
És valószínűleg publikus is lesz(nagyon remélem).

Ahogy xXDemonenXx is mondta, csak várni kell egy "picit"
Remélem, hogy kijavítják a szorzókat is benne...
És nem fogják úgy elszúrni mint a Kriege által kiadott game fájlokat:D
Sorry a dupláért, egy modot megkérnék, hogy vonja össze az előző postommal. Csak szeretném a témát feleleveníteni, de nem szeretnék ezért újat nyitni, remélem megértitek.


Szóval. Franzi.
Egész jó szerverfájlnak tűnt, sőt, azalatt az idő alatt amíg teszteltem, messze az egyik legjobbnak minősült. Pár fordítási kellemetlenség van benne, pl. a rendszerüzenetek közül a kevésbé használatosak szinte mind koreai, de ez minket sokban nem érint, max annyiban, hogy nehezebb lefordítani.
Viszont van benne egy nagyon csúnya hiba. Ha berakok egy mapot ~ ami mellesleg még működőképes is más szerverfájlokban ~ a szerverfájl összeomlik. Ennek az se vet véget, ha teljesen eltávolítom a mapot, illetve kiszedem az indexből és configokból is, csak az segít, ha az eredeti indexet és configokat visszahelyezem. Elég idegesítő.
Próbáltam, hogy átraktam egy másik szerverfájlból (amelyben nem állnak fent ezek a bugok) az indexet, meg a configot, de a helyzet nem változott. Jó lenne, ha valaki tudná, hogy mitől van ez a hiba, nagyon megköszönném...

Dokugan62 (azt hiszem így kell írni, de nem biztos)
Valami türkmmo-s 'remekmű'... Root jelszót cseréltem és nem lehetett már rá connectelni, eh.

NewWorld3 SF
Rálehelek és összeomlik kategória.
Elég érdekesen van felépítve, bár csak egy ch-s, de 3-fajta game fájlnak (127,150,250) is külön helye van benne, csak be kell tallózni az elérhetőségi útvonalat, és azzal a szinttel indítod a játékot. Trükkös ;)
Nem cseréltem ki első indításnál a game fájlt, kíváncsi voltam, vajon mit tud az eredeti, meg az omlást is próbáltam elkerülni. Mondanom sem kell, hogy amíg próbáltam rá csatlakozni, addig kritikus hibára vonatkozva újraindította magát... Majd újra és újra.. Ehh. Grat az NW3-asoknak, ha ekkora szutyokkal tudták futtatni a szerverüket:D

Ismét visszatértem Daroo1675-höz, hogy legalább amíg találok valami normálisat, addig tudjak valamin dolgozni, és az új mapokkal is tudjak dolgozni közben...
Felmerült egy újabb hibája. Minél többet dolgozom vele, annál nehezebb rá connectelni ingame, mysql-on, de még a weben keresztül is. Nem hiszem, hogy köze van a megteléséhez, mivel logok ürítése után is ugyanúgy fennáll a hiba. Ehh.

Továbbra is várom a véleményeiteket további 2010-11-es szerverfájlokról

Sziasztok!
Mit gondoltok erről a szerverfájlról?
Tudom Rezo már nyitott egy ilyen témát, de az a topic csak veszekedésből áll. Ezért most megkérlek titeket, hogy ne veszekedjetek :) Köszönöm.

Üdvözlettel: páwagyerek (xD)

Az előző topicban is normálisan leírták a véleményüket az emberek,csak az ilyen wixi-védő egyletesek mentek oda hőbörögni.

Akik tényleg jártasak a szerver készítés témában azok leírták,hogy úgy kuka az egész ahogy van. Sőt azt is hogy nincs értelme a server file kategóriába sorolni,mert annak a közelébe sincs ( főleg hogy csonkított,mert még az alap metin2 mapok is hiányoznak belőle ).

Amit én gondolok róla:
Az a file kupac olyan embereknek van akik nem tudnak olvasni és vagy nincs türelmük / nem akarnak komolyan foglalkozni a szerver elkészítésével ezért csak kell nekik egy file + vbox + portmap + beírni 2 kódot és feszíteni,hogy szervert csinált.
Az meg,hogy odaírja hogy ne töröld az alap accountokat az szerintem már a szánalom tetőfoka. Ha látta,hogy a V1-et se köszönték meg akkor minek adta ki a V2-t?
Valamint ennek az alap accnak hátulütője is van. Ha valaki lenézi a pass-t hozzá akkor utána feljárkálhat ilyen alapú szerverekre bohóckodni és tönkretenni azt. Nem hiába van ott minden szerver fájlnál,hogy az alap accountot töröld / blockold ( - legalábbis ahol az alap accon olyan jogok vannak amivel lehet kicsit mókázni - ).

2011-08-17, 04:26:00 #30 Last Edit: 2011-10-16, 09:44:10 by [MOD]Wolfy
Szia!

Nekem a közösségek építése volt a célom a fájl elkészítésénél, vagyis nem az hogy mindenki rohan az orra után.
Pontosabban fogalmazva: Szerintem egy jó metin2 közösség mindíg együtt van (ezért vettem ki a mapokat)
A játékost igenis kihívások elé állítom amikor elkezd játszani egy ilyen szerveren, szerintem nemkönnyű azonnal 127-re felmenni.
A másik meg hogy én egy "játékosbarát" és nem "szerverkészítő barát" felület kialakításán dolgoztam/dolgozom.
Nem tudom sok embernek mi a baja vele sok játékos odavan ezekért a szerverekért (igaz a V2-es sokkal kisebb sikert aratott letöltések terén)
Én a MightandMagicMt2-n játszok ahol érdekesmód nem származott semmilyen probléma abból hogy az alap accountokat meghagyták (legalább beléjük szorult valamennyi jóhiszeműség velem szemben). Továbbá az a szerver 1 nappal a V2-es kidobása után 2011.08.10-óta minden nap megy, észrevételeim szerint :)
A rosszakaróimnak üzenem hogy az alap accountoknak nincs semmilyen GM jogosultsága, csak mindössze 6-7 optos cuccaik vannak.
Bevallom őszintén hogy nem tudom milyen egy jó szerverfájl, mivel 1 megás internet kapcsolattal örülök ha 3 óra alatt letölt egyet, szóval nincs időm/türelmem kísérletezgetni mások szerver fájljaival.
Ezért alkottam meg a saját szerverfájljaimat egy alap koreaiból kiindulva :D
Eddig ezeket próbáltam ki:
Alap koreai
Union
Univers
Profizocker94 (régi)

Tudtommal mi Magyarországon élünk, és nem mindenki engedheti meg magának hogy profi (100-500 fős) szervereket futtasson.
A fórumon körülnézve az átlag 6-12-25 fős szervereket(főleg hamachi szervereket) talál az ember (persze pár nagy teljesítményű is van köztük)
Magam is vidéken lakok és sajnos nekem sem adatnak meg olyan lehetőségek hogy szerverem legyen.
A szerverfájl megalkotásánál pont hogy a "csóróbb" társadalmi réteget akartam megcélozni, aki örül annak hogy egyáltalán képes egy kisebb (max 6 fős) szervert elvállalni.

Van aki mögém áll, van aki nem. De ti "úgymond profik (Budapesti emberkék)" biztos jobban tudtok mindent és nem szeretitek azt ha egy vidéki ember mint például én, megpróbál valamivel kitörni a szürke átlagból...
 

2011-08-17, 07:29:17 #31 Last Edit: 2011-10-15, 22:12:27 by [MOD]Wolfy
Szia
Én nem vagyok vidéki, de szerintem szép munka ez a szerver fájl.
Egy normálisan megcsinált, hibátlan szerverfájlról van szó amire néhány ember "irigykedik" hisz tiéd az érdem.Ők azok a szerinted Budapesti emberek. Én pl. ezt a szerverfájlt szívesen használnám a root szerveremhez akár tesztnek hiszen tényleg gyönyörűen kilettek véve belőle a mappok és jól megcsinálta magát az egész játékot. Nekem gyengébb processzorom van sajnos ezért a nagyobb szerver fájlokat nem bírja el a gépem hosszú időn át illetve van 20perc mire sikerül elindítanom.Szóval az én véleményem ez és csak egy hozzá fűzni való, Szép munka volt Wixike.

Hibátlan?
Ne haragudj,de attól teljesen messze áll...
Max. azért lehetne hibátlan mert koreai az alapja.
És én is vidéki ember vagyok,kis mezővárosban lakom,szal nem attól függ hogy hol lakik az ember,hanem amilyen maga az ember...
De már elmondtam a véleményem

Annyira felesleges ilyen topicot nyitni mert ahogy várható volt egyböl veszekedés lett belöle.

Hogy ne legyen off én is elmondom a véleményem.
Szóval igaz én nem használtam csak játszottam ezen a fajta szerveren de ez alapján is lehet véleményem.
Tény hogy ki lettek véve a mapok és nincs meg az az iagzi metin2 élmény amit egy komplett szerverfile nyujthat, de egy gyors pvp/pve szervernek éppen megfelel.
Nekem se jön be az ilyen tipus de valoszinü ezért is nem használom.
De nagy hasznára lehet pl azoknak akik csak saját és pár barát részére akarnak csinálni egy kis idötöltésre valo szervert.(és éppen csak az alapokat tudják és nem akarnak a configolással kinlodni)
Hogy ne csak a jot a rosszat is megmondjam az alap account dologgal kapcsolatban szerintem se kellene ilyet csinálni mert ha wixike játszani akar rajta akkor kreáljon accot és játszon a már kész szerveren, ha meg problémája van a köszönet hiányával akkor nem kellett volna közzétenni.

UI:Azoknak szol akik nem véleményt mondanak hanem "fikáznak" hogy ezt a szerverfilet nem is ö csinálta csak configolt egy alap koreait.
Hát tegye itt fel a fikázok közül a kezét aki a nullábol nem koreaibol hanem egy üres mappábol kiindulva létrehoz egy müködö szerverfilet.
Mellesleg ha csak egy koreait configolt akkor is dolgozott rajta tehát valamit azért csak letett az asztalra.

Ennyi voltam Thunderbird

Sztem is szarok:S
Minden buggos rajta de már sok bugot javitottunk:D

Gratulálok, hogy egy újabb témát sikerült többnyire tönkretennetek.

Tényleg nehéz lehet nem a másiknak nekimenni, ha már addig fajult a helyzet, hogy egyikőtök még a címét is leírja ide, bár senki sem mondta, hogy a valódi címe.

Témát nyitva tartom, aki még egyszer a másikat szidja, veszekedést kezdeményez, vagy offol, annak nem lesznek örömteli percei. Garantálom.

Témát nyitva hagyom, mert szerintem Wixike kíváncsi a (remélhetőleg építő jellegű), normális kritikákra.

Wolfy

❤Niix & Skinox❤

SZiasztok! Nagyon PROFI szerverfile lett ! Amikor először játszottam olyan szerón ami Wixikee szerófilét használt egyböl "bele szerettem" a szerverfile-ba ugyanis azoknak való akik nem nagyon szeretik a olyan szervert ahol alap 127 lvl illetve ahol 2 perc és 127 vagy meg a nagyon küzdős szerókat ahol shopban nincs semmi és farmolhatsz 10-20 napot és össze jön 1milla yang hanem pont ilyen szervert! Igaza van Wixikee-nek , Nem GM szervernek lett ki találva hanem Pvp szervernek meg Pvp/Pvm szervernek, illetve még az hogy tényleg nem szóródnak szét az emberek így nem lessz unalmas mert min 2-en vagytok azon a mapon , az esküvő meg a warok az már más dolog ... Hiszen ink. egy ROOT szerón van értelme esküvőnek mert egy 1-2 max. 3 hétig tartó szerveren nincs nagyon mert talán soha nem lesznek eggyütt 1 szerveren!

Asszem ennyi lenne !

UI.: A szerverfile hamachis szerverre legjobb nagyon!

Én azon töprengek, hogy itt páran lemondják, pedig nagyon jó szerverfile.
Már majdnem minden szervertulajdonos ilyent használ, sok root szervert probaltam
mostanában és mind Wixikee Szerverfile-os. Egyáltalán örülnötök kellene,hogy megcsinált
egy ilyen szerverfilet. Hiba van 1 pár, de elkerülhető, meg lehet oldani őket..

U.I.: Szép Volt Wixikee :)
Üdv: Kolaps

A következő pár sor nem kötekedés vagy vita szításából került leírásra. Aki mégis így gondolja annak azt tudom mondani: "Mindenki úgy értelmezi ahogy akarja."

Wixike nem akartam az egész hozzászólásodat idézni ( - ugye nem baj,mert azért elég hosszúra sikeredett - ),de van néhány olyan pont amivel nem értenék egyet.
Azzal,hogy kivetted a mapokat ( tehát kevesebb járható rész van ) nem építed a közösséget hiszem magyarokról beszélünk! Itt vér komolyan veszik egyesek a játékot és mindegy hogy 3 map van vagy 30,az akkor is rombolni fogja a közösséget magával rántva a többi embert.

Egy jó metin2 közösség nincs mindig együtt,mert a túl sok együttlétből van az hogy egy idő után elkezdenek háborogni.

Szerintem az nem játék,hogy belépsz és instant 6x lvl-t kapsz. Ha csinálsz legközelebb szerver file módosítást akkor inkább legyen benne az összes map és kevésbé legyen agyonturbózva,mert azzal nagyobb sikert érsz el. ( Lásd: Proficzoker és Daroo-féle szerver file-k )

Ez a mondat:
QuoteA fórumon körülnézve az átlag 6-12-25 fős szervereket(főleg hamachi szervereket) talál az ember (persze pár nagy teljesítményű is van köztük)
A hamachis szervereket az ember alapból nem veszi komolyan,mert azok nem szokták megélni az 1 hetet ( úgy általában 99%-uk nem éli meg ).

Nem az a baj,hogy a csóró társadalmi réteget céloztad meg,hanem hogy a "Segítség" kérések részleg minden 3. topicja a te file-jaid hibáit taglalja. Ez az mi probléma a legtöbbeknek.

QuoteVan aki mögém áll, van aki nem. De ti "úgymond profik (Budapesti emberkék)" biztos jobban tudtok mindent és nem szeretitek azt ha egy vidéki ember mint például én, megpróbál valamivel kitörni a szürke átlagból...
Na itt volt az amikor úgy voltam vele,hogy már én se veszlek komolyan. Tudod nem lakóhely függő az,hogy ki mit tud elérni / kifejleszteni.
Másrészt senki nem mondta,hogy profik vagyunk ( - legalábbis én tuti nem - ). Az hogy képesek vagyunk elitepvp-s dolgokat értelmezni az megint más tészta. Sőt az is,hogy aki értelmes az nem fordítja le és teszi ki ide azokat a dolgokat. Mert ilyen hálátlan embereknek akik a fórum 60%-át képezik,letöltik a dolgot,próbálják értelmezni ( jobb esetben így van ),majd ha nem sikerül nekik akkor jönnek hőbörögni,hogy ez ilyen rossz-az olyan rossz...

Csak egy példaképp említsem:
Tegnap volt egy topic amiben egy srác kért segítséget. Ha jól emlékszem az volt a baja,hogy alap koreai server file-nál nem tud céhet csinálni és az őrre kattintani. Jöttek neki a segítő emberek linkelni. Az első belinkelte neki azt a helyet ahol le van írva ( - Szerver készítés topic by xxistenxx - ),majd anélkül hogy megnézte volna kicsit mélyebben hogy mit linkeltek neki, jött vissza hepajkodni,hogy milyen ökörségeket linkelnek neki. Abban a témában kicsit helyrerendeztem a srácot,hogy nem képes használni a keresőt,hiszen beírtam a keresőbe: "céh alapítás" és kapásból a 4. és 5. topic erről szól.
Persze utána én is kaptam egy szép kis leosztást,hogy mi az hogy merem javasolni valakinek a kereső használatát.

Wixike!

Nekem 2 megás netem van, mégis 20-40 perc alatt lejön a legnagyobb szerverfájl is.
Vidéken lakom, mégis nagy szerverünk lesz. Nem sajnálom a 2 órás utat a szerverparkba. (600ft a busz, bele ne haljak...)
Egy hamachi szerver is lehet népes, nem is egyet láttam, ahol elég sokan játszanak.
Te ezt a kezdőknek csináltad lehet, de ezzel csak azt érted el, hogy még több lusta ember lett, mivel te egy kész szervert nyújtottál nekik, és innentől nem hajlandók abszolút foglalkozni az egésszel, nem is tudják megoldani ha valami problémájuk van, és mivel hozzászoknak, hogy a szájukba repül a sültgalamb, már xxistenxx témáját is lusták végigolvasni.

Quote from: thunderbird on 2011-08-17, 08:37:36
Hát tegye itt fel a fikázok közül a kezét aki a nullábol nem koreaibol hanem egy üres mappábol kiindulva létrehoz egy müködö szerverfilet.
Szerintem nullából marhára senki nem is csinált még a világegyetemben itt metin2-es szerverfájlt. Talán ha találkoztál volna már nyers FreeBSD operációs rendszerrel, akkor tisztában lennél vele, hogy a felépítése kb ugyanaz. A mysql-t kell megalkotni, amit max 20 perc alatt fel lehet intallálni, azt is csak azért, mert a gép maga lassan csinálja, és utána importálni a táblákat, illetve a usrben kell létrehozni egy mappát, és azt megtömni a már megszokott metines dolgokkal. Utóbbiban van inkább a nehézség úgy vélem, de ma már ehhez is rengeteg alap van.