SZERVERFÁJLOK: Vélemények és hibák!

Started by Okézzátokmárlearegemvaze, 2011-08-02, 20:00:19

2011-08-02, 20:00:19 Last Edit: 2012-08-05, 20:47:32 by [MOD]Wolfy
Sziasztok!

Jó ideje tesztelgettem 2010-es szerverfájlokat, és arra jutottam, hogy ************. >.<
Szeretném, ha megosztanátok a véleményeiteket a további 2010-es szerverfájlokról, amiket ismertek, illetve hogy milyenekről tudtok még ezeken kívül. Hát kezdjük.

Daroo 1675
2 vagy 3 hónapig teszteltem. Van benne pár nagyobb baki, amiket próbáltam kijavítgatni.
1 hónap folyamatos pakolás után megtelt a szerverfájl. A vdi létrehozásakor nem adott neki Daroo sem elég nagy lemezterületet, sem nem állította automata növekvőre. Még gondolkodtam, hogy létrehozok egy saját vdi-t, és megtöltöm ennek a tartalmával, míg egyik nap (hozzáteszem, hogy semmi módosítást nem követtem el közben), egy loginbug-féleség merült fel (aminek nem is szabadna ebben fellépnie), és már csak az újrarakás segített rajta.

Daroo 1676
Elég sok hiba az 1675-ösből benne maradt, valszeg elkerülhette Daroo figyelmét. Egy komplett operációs rendszer kb, amint megnyitod virtualboxban, egy komplett grafikus freebsd kerül kb az orrod elé. Borzalmasan leterheli a gépet, hiszen alig osztottam rá ramot, 4magos processzorom van, és kb meghal a gépem, ha a szerkesztése közben mást is megnyitok, így tesztelni se tudtam túl sokáig. De pl itt egy helytelen leállítás a szerverfájl halálával jár. Egyébként üresen 10 gigát nyom.

Daroo 1677
Amikor Daroo-nak küldesz érte e-mailt, egy kb gúnyolódás-féleséget küld vissza, meg egy üres linket.
Nemtudom, törölte-e, vagy csak Magyarországon nem elérhető, mindenesetre vicces. Ha valakinek mégis meglenne hozzá a letöltés, hálás lennék, ha megdobna a linkkel :)
Daroo állítása szerint ez az utolsó szerverfájl, amit elkészített. Úgyhogy hiába várnánk 1678-ast.

Kay331 v4
Daroo 1675 koppintás. Kis swappal megtoldotta, meg kijavította (legalábbis nekem eléggé úgy tűnt) ezt a szerverfájl megtelést.
Szereti magát egyik pillanatról a másikra kritikus hibára hivatkozva magától újraindítani, még ha nem is csinálsz/csináltál előtte vele valamit.
Szereti a swaptól kinyírni magát, még akkor is, ha épp nincs is már benne swap (o.O)
Mindezeket leszámítva egy egész jóféleség, de ezekkel együtt nem érdemes hosszútávon kezdeni vele bármit is.

Kay331 v5 (Sakarya serverfiles)
A legviccesebb, amivel valaha találkoztam. Kezdjük ott, hogy nem is 2010-es, de érdekes módon elfogadta a 2010-es game fájlt (o.O)
Majd 2 perc után összeomlott. Újraraktam. Nem cseréltem ki benne semmit. Sysinstall után már összeomlott.
Szerintem hagyjuk... :D

Kay331 2011
Hogy ez mitől 2011 az már jó kérdés, mindenesetre nem is egy szerverfájl, csak néhány fájl. Felülírtam a v4-esben, hát az elérési utak sehogysem akartak stimmelni, aztán kijavítgattam őket, de még gyakrabban omlott össze, mint előtte.

TheShorty
Amikor először kipróbáltam, rögtön feltűnt a hibás skill_proto. Nem a 6. skillek voltak hibásak, hanem az alap skillek. Sárkány sáminál legalábbis. Gondoltam, ahol ekkora szarvashibát elkövetnek, az már nem is érdemes arra, hogy kipróbáljam. Később megtudtam, hogy ha csak a root jelszót akarod kicserélni, az már elég ahhoz, hogy ne is tudj rá connectelni... Kuka :D

FreeMetin2
Daroo szerverfájlra alapuló instabil szutyok. Asszem ezzel épp elég bőven kifejeztem a felháborodásom:D



Ez volt az összes 2010-es szerverfájl, amit kipróbáltam.
Most szeretném hallani a ti véleményeteket, de ha lehet, ne ezekről, mert ezek már leszerepeltek előttem, és nekem olyan szerverfájl kell, ami elég tartós tud lenni egy rootszerverhez - és nem kell naponta kiüríteni a memóriáját.....

Az szep, es meg azt mondjak h a kay szerverfajl stabil xD

Death!
profizocker94 serverfile ról mi a véleményed?

Quote from: levi21 on 2011-08-02, 20:11:35
Death!
profizocker94 serverfile ról mi a véleményed?
2007-es. Nekem 2010-es kell.
Egyébként meg a mysql része eléggé el van rontva.

Quote from: levi21 on 2011-08-02, 20:11:35
Death!
profizocker94 serverfile ról mi a véleményed?
Bár nem Death vagyok,és ő is írt már,pláne hogy nem 2010-es,de azért írnék:
Beconfigolom,mint a kóreait,a kóreóai megy,ez meg,fellépek a szerverre kb 2 perc és refused..csak nekem?
Megoldás?Semmi nem hatja meg(?) xd

sorry offért =/

ui:TheShorty is 2010-es?
vagy van már új verzió?

2011-08-02, 20:16:42 #5 Last Edit: 2011-10-16, 09:42:50 by [MOD]Wolfy
Még csak egyetlen Shorty-félével találkoztam, és mivel az alapból benne levő game fájl 255-ös, ezért erősen gondolom hogy 2010-es:D

2011-08-02, 20:20:36 #6 Last Edit: 2011-10-16, 09:43:01 by [MOD]Wolfy
Jah,akkor mind1 :D
Sorry,Profizocker-Refusedére mit tudnál javasolni?

ui:sorry

Gőzöm sincs, profizockert nem használtam túl sokat.
Nem is bír akkora teljesítménnyel, mint amit a koreaiból ki lehet hozni pl.

Sziasztok!

Én Wixikee alapú szerfájlal játszottam pár szerveren....de elég instabil így játékos szemmel nézve..... sok a hiba benne....

PL: csak 1-et írok hogy az exp elkezd visszafele menni fejlődésnél! elég kemény!

Quote from: Pisti95 on 2011-08-02, 20:39:02
Sziasztok!

Én Wixikee alapú szerfájlal játszottam pár szerveren....de elég instabil így játékos szemmel nézve..... sok a hiba benne....

PL: csak 1-et írok hogy az exp elkezd visszafele menni fejlődésnél! elég kemény!
Szia

Wixike szerverfájl sem 2010-es, és véleményem szerint még szerverfájl kategóriába se sorolható túlzottan.
De erről inkább ne nyissunk vitát, már ígyis vérig sértettem párszor Wixikét ;)

A "MrFlasher 2011"-et volt szerencséd próbálni? :D

ui:PM-ment :)

Próbáld ki, Franzi szerverfájlt :)
(
Letöltések: 2011 Files auf Festplatte: http://www.megaupload.com/?d=XPX3HQUJ
Game Packet Download: http://www.megaupload.com/?d=AX8YCXUN
game2019.tar.gz: http://www.megaupload.com/?d=IXYHGGFS

vpc:
root/franzi
navi:
root/franzi
)
Szinte Daroo copy az egész, de valahogy jobban tetszik, mint a daroo.
Mellesleg-.- van 2 daroo szerverfájlom rar-ban letöltés utáni (szűz), eleinte ki engedte csomagolni simán, most meg már crc hiba 99%-nál és nem bootol be ;) pedig semmit sem csináltam vele >:D .

2011-08-02, 23:40:44 #12 Last Edit: 2011-10-16, 09:43:14 by [MOD]Wolfy
Köszike :)
445 mega? Kicsit furcsa azért o_o


Hmm. Elsőre nagyon de nagyon meggyőző. Aztán majd meglátjuk, hogy állja az idő próbáját.
Hálás köszönet ^^

2011-08-03, 12:51:08 #15 Last Edit: 2011-10-16, 09:43:42 by [MOD]Wolfy
Én is a franzi félét használom és a legjobb benne hogy sok minden ki van javítva,hasonlít az alap koreaira mármint nincsenek kész npc k(úgy alakítod ahogy akarod),6. skill után nem dob le,és ami a Daroo szero fájlokban nagyon de nagyon zavar (ugyan ez a baj a freemetin2 filevel is daroo alap miatt), hogy 2-3 percenként le dobált 8Gb ramom ellenére és 4 magos proci...http://www.elitepvpers.com/forum/metin2-pserver-guides-strategies/1297297-alles-2011-files.html itt ez a link itt sok hasznod dolgot találsz a 2011 es filehez :) (farnzi)
TheShorty ról még annyit, hogy nálam olyat csinált, hogy ki irt valamit Vbox ba kérdezte, [Y] v [N] nyomtam egy yest és ki törölte a shorty filet és az összes 1Gb nél nagyobb fileket azokba a mappába, ennyi lenne kb :D


2011-08-04, 14:38:32 #17 Last Edit: 2011-10-16, 09:43:33 by [MOD]Wolfy
A Shorty nem 2010es. A 255 max szintet úgy oldott(ák)a meg hogy 127ig tudsz fejlődni. Utána pedig GM kóddal felviszed magad 255re exp adással. Szóval elég gyéren van megoldva...De ahhoz képest h 2008as elég jó....Profizocker szép és jó, de a mysql tényleg nutella :D Megint lefogom írni hogyan kell 2010esre konvertálni a mysql-t aztán megnézegetem hogy FileZillába mi kell h 2010es legyen az is. Aztán megosztom majd. ^^ De addig azt mondom. NINCS EGY NORMÁLIS 2010es SF SEM??? MERT SZERINTEM NEM NAGYON VAN :) Szóval valamilyen alap kell ami úgy ahogy stabil. Aztán arra építeni a szervert. Nincs mást tenni...

Egyetértek.
Már rég csináltam volna egy sajátot, ha értenék ehhez a részéhez, de nem..><

Én mindenkinek csak azt tudom javasolni, hogy tartózkodjon az előre "patchelt" fájloktól. Célszerűbb egy érintetlent beszerezni, majd pár perc alatt elvégezni a szükséges módosításokat.
A 1675 egy elég instabil valami, megpiszkálva pedig még rosszabb.Mindenkinek ajánlom a rev.2089 fájlok beszerzését. Tized akkora a méret és kevesebb fejfájás...