Hiába nyitom ki a portokat nem működnek!

Started by evilpeach, 2022-03-12, 16:58:59

2022-03-12, 16:58:59 Last Edit: 2022-03-12, 17:00:56 by evilpeach
Sziasztok!

A problémám a következő: Kinyitom a portokat de nem ''élnek'' Szóval a router szerint nyitva van, viszont a port checker (szinte mindet próbáltam) azt írja zárva a port. Még egy érdekesség, ha bezárom a portokat nem enged fel ftp re és Mysql re sem navicatban és nem tudok fellépni a szerverre a kliensel, viszont távolról->(a haverom akivel csináljuk a szervert) nem lehet fellépni a szerverre semmilyen formában (hiba a szerver kapcsolatban) szóval ezáltal teljesen elérhetetlen a szerver távolról. Mi lehet a gond? 40ksf Asus RT-AC 53 router, dinamikus ip, diginet. A router előtt van egy modem de az csak modemként üzemel, a router csatlakozik a nethez PPPOE kapcsolattal. A router DDNS szolgáltatását használom hogy lehessen csatlakozni a szerverhez a dinamikus ip miatt. Előre is köszönöm a segítséget.

Na ezt most nem értem. Szóval nyitott portokkal elérhető ftp és társai, csak a játék nem?
Amúgy nem minden szolgáltató ad public IP-t, pl mobilneten lévő dolgokat sem lehet elérni távolról...

2022-03-13, 12:29:22 #2 Last Edit: 2022-03-13, 12:33:25 by evilpeach
Ha nyitva vannak a portok csak akkor érem el a vboxon futó szerveremen az ftp-t és navicatot, viszont távolról (azaz más gépről) nem lehet el érni semmit sem. Nem lehet felcsatlakozni nem lehet elérni a szervert, ''hiba a szerver kapcsolatban''. Most reference server file van fent mert az tisztább, jobban le van csupaszítva így jobb alap. Ja és még valami ezt logolja nekem a vbox: metin2: sshd[937]: error: PAM: Authentication error for root from router.asus.com

2022-03-13, 21:02:14 #3 Last Edit: 2022-03-13, 21:04:20 by ATAG
Csinálj külső gépről egy traceroute-t, hátha kiderül valami okosság.