libcryptopp.so.8 hiba

Started by James22, 2021-12-24, 00:10:33

Szép napot.
Nos, az említett libet kéri a szerver.
Viszont a cryptopp telepítve van a szerverre.(Újra telepítettem is. ) 
De továbbra is azt az üzenetet kapom hogy:
Shared object "libcryptopp.so.8" not found
Próbáltam újra telepíteni.A pkgs-ről is telepíteni de nem sikerült.
Természetesen, ha manuálisan rakom fel, akkor a következő üzenetet kapom:
/usr/lib32/libcryptopp.so.8: unsupported file layout


Alapvetően nem lenne ekkora probléma, ha az lenne a probléma hogy esetleg más verziót tölt fel a rendszerre a libcryptopp.so-ról, de a probléma hogy semmilyen verziót nem tölt fel a rendszerre.
A segítséget előre is köszönöm.

2021-12-25, 09:52:18 #1 Last Edit: 2021-12-25, 09:58:29 by TMP4
Az unsupported file layout a 32-64, bites rendszer miatt van általában.

Töltsd le a cryptopp-ot a hivatalos weboldalról: https://cryptopp.com/#download

Az hogy melyik verzió rád van bízva, én pl 8.4.0-t használtam a ref szerverfájlomhez mert Mali kliens forrásába az volt, akkor passzoljon a szerverrész is hozzá.

Csomagold ki valahova, én pl a game-db-common mappa mellé csináltam egy etc mappát amibe az ilyeneket tettem, majd cd oda és gmake. Létrehozza a libcryptopp.a fájlt amit add hozzá (asszem elég csak a mappa elérését) a game forrásod Makefilejában a libekhez, és beolvassa majd fordításnál, így a vps-en nem kell .so (ami shared library)-val szenvedni.

Ha nagyon akarsz so fájlt akkor a cryptopp GnuMakefile-jában amúgy lehet valahogy engedélyezni.

Mi a .a fájl? Ugyanolyan lib mint a so, csak statikus, fordításnál belinkelődik a game fájlba és annak része lesz, tehát nem kívülről keresi majd a libet.

Ha valami nem megy töltsd le a ref ,40k szerverfájlomat és nézd meg hogy csináltam benne mert erre az egészre egy konkrét példa hisz így csináltam :D

https://metin2hungary.net/index.php/topic,202924.0.html

Szia.
Megoldotta. :)
Hálás vagyok és köszönöm. :D
Igazából már próbáltam mindent. Le buildeltelem számtalan verziót.  Nagyon hálás vagyok a segítségért. Nem gondoltam arra, hogy a Makefile-ba nyúljak bele. Úgy voltam vele, hogy mindent azon kívül próbálok megoldani. :D
Ment a + :D Köszönöm.