Regisztrációs probléma

Started by James22, 2021-12-01, 23:56:33

Sziasztok. Egy furcsa, hibával találkoztam.
Próbálkoztam a fórumon nem rég publikált alap szerverfájlt , és a deneme szerver fájlt. Mindkettő esetén ugyan az a hiba.
A weboldal , le írja hogy sikerült a regisztráció. De onnantól kezdve a fiók NEM kerül létrehozásra.
Próbáltam Localhostos webbel. Próbáltam bérelt tárhelyről+domainnal.
Ugyan az. Másféle weboldalt is próbáltam. De ugyan az. A web leírja hogy hogy sikerült, de adatbázisban nem kerül létrehozásra.
Gyanúm, hogy a bérelt FreeBSD rendszeren lehet. De őszintén fogalmam sincs hol és mit kellene keresni ilyen hiba esetén.
Adatbázis log? Esetleg játékszerver logját? Elsőre, arra gyanakodtam hogy biztos rossz a web.De mással is próbáltam, nem jött össze.
Másodjára, azt gondoltam, hogy a letöltőtt és feltelepített alap szerver adatbázisa rossz. De nem.  Ugyanúgy nem jó, más szerverrel sem.
Ha valaki tud ebben segíteni, mindent meghallgatok. Localhostos web lognál, semmi szerverre mutató, vagy irányuló hibát nem találtam. (Pl, nem tudna rá csatlakozni a szerverre, vagy bármi hasonló).
A választ és segítséget előre is köszönöm.

Szia.
Akkor szokott ilyen előfordulni, ha az account táblában néhány vagy csak egy oszlopnak nincs alapértelmezett értéke.
Próbálj meg manuálisan létrehozni egyet, akkor úgy is írja hogyha ez a helyzet.
,,A pokol üres, mert minden ördög a felszínen van."

-William Shakespeare

Szia. Manuális megy. Viszont Localhostos game szerveren megy a regisztráció minden hiba nélkül. Szóval mindenképp a bérelt szerveren kellene keresni a hibát.

Először is kapcsold be a php hibajelentést: error_reporting(E_ALL);
(Tedd az index/register.php elejére, ha van error_reporting(0); azt vedd ki)

Ha ez nem ad ki használható infót akkor pedig a mysqli_query-t módosítsd úgy hogy a végére teszed azt hogy "or die ('Unable to execute query. '. mysqli_error($link));"
mert az is kiírja pontosan mi a baj, miért nem futott le. https://stackoverflow.com/questions/15318368/mysqli-or-die-does-it-have-to-die
Pl sok web a sét a `coin` oszlopba írná, de olyan eredetileg nincs, a `cash` oszlop a sé eredeti oszlopa, a sárkányjegyé pedig a `mileage` oszlop.

Ha nagyon nem megy a hiba feltárása, akkor a bérelt szerveren állítsd át a php verziót arra ami localhoston is van.

2021-12-04, 02:59:33 #4 Last Edit: 2021-12-04, 03:02:59 by James22
Időközben béreltem egy teszt VPS-t, az mysql szerver tesztelésére.
Itt, a web,tökéletesen megy. Még localhostos web is tudtam a szerverre regisztrálnil, de bérelt hostingról is.


A szolgáltatóval hagyjuk az egészet, akitől rendelte az ismerősöm a VPS-t. Át térünk egy másik szolgáltatóra.
Már alapból 1.5 hetet kellett várni a VPS-re, és 1 hét volt mire válaszolták.
Nem írok szolgáltatót, hogy kitől bérelte.Nem akarok hírnevet rontani. Ha esetleg érdekel üzenetben le írom. (Funfact, hogy az igért aldomaint, és webtárhelyet sem kaptuk meg.)
Köszönöm a válaszokat. Megoldásra nem jutottam hogy mi a lehet probléma. De számomra nem is éri meg tovább szenvedni vele, és keresgélni a hibákat.
Minden esetre tényleg, hálás vagyok a segítségért. :)

UI: Ment a pozitív mindkettőtöknek, mert hasznos volt.