MySQL adatok helyei

Started by pzoli98, 2021-10-18, 09:22:57

Sziasztok ;D
Tudja valaki, hogy a szerverfájlon belül hol vannak tárolva az adatbázis adatai? Az alany egy matuzsálemi Franzi szerverfájl.
Jelszót váltottam az adatbázis elérésnél és most játékba belépésnél Hibás jelszó-ra panaszkodik. Mintha az Auth nem működne rendesen.

Ezeket a CONFIG fájlokat módosítottam:
channel1
channel2
game99
g1/auth
g1/db

Elvileg mindent jól írtam át, ellenőriztem is. Syserr üres.

Nem kevered a root és az mt2 (vagy ami van franziban) felhasználót?
Ha a root-nak megváltoztatod a jelszavát attól nem kell belenyúlnod a CONFIG fájlokba, mert a szerver az mt2 (vagy ami van franziban) felhasználót használja.
Az mt2 jelszavát meg teljesen fölösleges megváltoztatni hisz az @localhost, kívülről nem érhető el.

Javaslom tedd vissza a config fájlokat és a mysql.user táblát, majd változtasd meg csak a root jelszót és kész is vagy.
(Vagy derítsd ki mit néztél be, ahogy fentebb írtam lehet keverted a 2 felhasználót, a config fájlokban az mt2 felhasználónak a jelszava kell hogy legyen)

Nem keverem.
Az mt2 belső hoston elérhető felhasználót akartam megváltoztatni. Bocsi ha idétlenül fogalmaztam  :D Ezért nyúltam a configokba de login bugot kaptam elég rendesen.

2021-10-18, 11:55:41 #3 Last Edit: 2021-10-18, 11:59:08 by TMP4
Jelentkezz be a mysql consol-ba hogy legalább lásd sikerült-e a jelszó változtatás, és az-e amit akartál.

mysql -u mt2 -p

Kérni fogja a jelszót, írd be. Ha ez jó akkor másold be a config fájlok +db/conf.txt tartalmait (a jelszót átírhatod) hogy lássuk nincs-e benne elírás.

[spoiler]Illetve ahogy mondtam teljesen felesleges az mt2 felhasználót megváltoztatni, hisz kizárólag localhost-on elérhető.
Gyanítom hogy még az eredeti szervereken sincsenek megváltoztatva hisz a leak-ekben mindig ugyan azok voltak a jelszavak ;D[/spoiler]