34k notxt probléma

Started by gergo1995, 2021-09-08, 17:00:09

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, valaki esetleg feltudná nekem tölteni a 34k vz-hez tartozó item és mob protot? Keresgéltem már mindenhol, de sajnos letörölték mindenhonnan... notxt libet szeretném kivenni, mivel az itemshop buggos(egymásra teszi a megvásárolt tárgyakat, és csak az utoljára vásárolt tárgy marad bent az itemshop raktárba, majd reboot után ott lesz az előzőleg vásárolt tárgy), vagy esetleg ha erre a hibára tudna valaki megoldást azt is megköszönném!

2021-09-10, 00:22:17 #1 Last Edit: 2021-09-10, 00:39:30 by TMP4
Szerintem VZ-hez sosem volt txt alapú proto hisz eleve notxt libbel publikálták.

Reverse dump_proto-val a klines protokból viszont készítettem neked hozzá (csatolva lent), nincs tesztelve, neked kell tesztelni, no support.
Megjegyzés: Ha VZ-ben valami csak szerver protoban volt módosítva pl item árak vagy akármi, az nyilván ebben nem lesz (jól) benne.

[spoiler]Még ha VZ-t is használsz mert tegyük fel tetszik, oké, de ha komolyan gondolkozol szerveren akkor mindenféleképpen át kell váltanod 40k-ra, hisz rengeteg dolog van ami 34k-n nem megoldható a forrás hiánya miatt, legyen szó QoL dolgokról vagy akár védelmekről..[/spoiler]

Szerk: Az az itemshop hiba nem inkább magának az itemshop kódjának a hibája lesz? Pl item_award helyett egyből item táblába insertelsz mindig pos=1-el.

Köszönöm szépen a fáradozásod! :) Az itemshop probléma megoldódott, de helyette jött millió+1 hiba, sajnos vz-nél ez a hiba ahogy olvasgattam fórumokon mindenkinél fent állt, viszont megoldás nincs sehol írva, azért gondoltam a notxt kivételére... Mivel sikerült kihoznom a vz-ből amit szerettem volna, így előről nem szeretném kezdeni 40k-val, munka mellett elég sok idő volt ezt is megcsinálni, és én nem is topp szerven gondolkodtam hanem egy olyan szerveren amire szívesen feljönnek akik 10éve is jàtszottak pl.: DDMT2-vel.(max. Epic,90-es fegyverek). Gyakorlatilag az itemshop tartalma sem lenne sok, de ez a hiba elég végzetes... ;D

2021-09-11, 16:12:36 #3 Last Edit: 2021-09-11, 16:20:54 by TMP4
Nem azt mondtam hogy cseréld le a szerverfájlod, csupán annyit hogy a 34k-t cseréld le 40k-ra (game, db, indító).
A game-db lecserélése szerveroldalon minden további nélkül megoldható arra emlékszem, kliens indítónál sem hiszem hogy túl nagy módosításokat kellene végrehajtani, legrosszabb eset is az hogy a python fájlokat kell lecserélni a root-ban.

Szerintem jelenleg egy magyar szerver sem üzemel 34k-val, hisz olyan védelmek "hiányoznak" róla (=nem tehetőek be) ami miatt ezeket a szervereket bárki letudná állítani percek alatt.

Aláírom a váltás beletelik pár napba ha nincs meg a kellő tapasztalat, de előbb-utóbb úgyis rájössz hogy szükséges, és jobb szerver nyitás előtt rádöbenni, mint utánna amikor már késő.

Hát igen, érdemes lenne VZ-ről váltani mert tele van sebezhetőséggel hamar kilövik stb...
40k lenne az ideális , linkemen is találsz egyet