Adatbázis csere után kidob egy adott pályáról

Started by steis, 2021-02-04, 22:25:32

Sziasztok
napokban jött elő az a hiba, hogy az egyik pályáről azonnal kivág syserr és minden féle hiba üzenet nélkül a kliens.
ch váltóig.
sajnos utána azzal a karakterrel be se lehet jelentkezni.
amint rányomok, hogy bejelentkezés kidob vissza a ch váltóhoz.
nem lett hozzá nyúlva napok óta a szerverhez .
ezelőtt jó volt.
vissza tettem egy mentést. csak az adatbázisról(mysql) és tádám láss csodát megjavult a map.
ezután beengedett az adott mapra.
mi köze van a mysql hez a mapra való belépéshez?

A player-player táblában milyen koordinátát ment el? Helyesek?
Próbálj meg egy repair table-t futtatni.

Igazából biztos van pontos oka a dolognak, csak mivel mi nem férünk hozzá hogy tesztelgessük így kb a jósgömb kategória.
Végső esetben kimenteném az új adatbázisból a táblák tartalmát sql fájlba, majd visszatenném a régit és üríteném az egészet, és feltölteném a kimentett sql fájlal, így ki lehet zárni hogy az adatbáis maga korrupt, ebben az esetben biztos a Metin2 terén van a hiba.

valami a kordinátákkal lesz a baj.
sajnos

MAP INDEX /  X  /    Y
58 | 1239900 | 2320400 |  -- BUGOS MAP
41 |  959677 | 2320400 |  -- MAP 1

bugos mapra portálás utánbizonyos ideig map1en marad a map index de az Y kordináta átíródig. de a többi nem... de csak ennél a mapnál és eddig működött.


biztosan a palyer a ludas. most csak a palyert cseréltem vissza egy régebbire és máris jó.
ilyenkor, hogyan lehet javítani ?

Nézd már meg a szerver oldali beállításokat és a kliens beli beállításokat egyeznek e. Gondolok itt map index-re kezdő koordináta és hasonlókra. Elméletileg ott meg fogod találni a problémát jártam már így rosszul becsomagolt property miatt.

az a probléma, hogy eddig működött ...
most elromlott magától.
csak a palyer táblát írom felül(mentést teszek vissza) mysql be és máris megjavul... ez a furcsa nekem

Szia.
Másold fel a régi táblát is a jelenlegi mellé, csak más néven, majd jobb klikk és 'Dump SQL File' mindkét táblánál, majd hasonlítsd össze őket, így könnyen kiszúrhatod mi más a régiben mint az újban.
Összehasonlítani az egyszerűség kedvéért a Notepad++ és a hozzá tartozó 'Compare' nevű plugin ajánlott, de akár ott van rá a WinMerge program is, de igazából szabad szemmel is kiszúrható a változás.
,,A pokol üres, mert minden ördög a felszínen van."

-William Shakespeare

Vagy csak nézd meg mit ír az a kibaszott syserr