Iphone 5

Started by Edvinnyo, 2017-03-16, 18:46:30

Sziasztok!

Mennyire érdemes venni egy Iphone 5-t? Nem S-est, olyan 40.000 forint körüli pénzösszeget számoltam rá. Nem fagy le? Lehet vele telefonálni? Stb. Most egy Samsung GT-E1270-em van, ami kicsit régi (no meg bordó xDDD)

Szia!

Nekem igaz 5c-m van, viszont már lassan 2 éves, semmi gond nincsen vele.  Viszont már azért érezhető, hogy megy ki a "divatból" úgy mond, nem le fagy, hanem már 8-16GB tárhely kevés lesz.

Szerintem megéri beruházni már inkább egy 5S-re még, használtan már vehető 70-80 ezer forintért, sőt már Iphone 6 is 100 körül. Én még anno 2 éve 65 ezer+ havi 8 ezer ( 12 hónapig) csak a telefonra.(+4k előfizu)

Igazából a tárhellyel nincs nagyon problémám 70-80.000 forintot meg inkább valami értelmesebb dologra költenék el, ezt a 40.000-es határt is nehezen hoztam meg, tartozni pedig végkép nem szeretnék senkinek, igazából azért gondoltam az 5-re mert az még úgy annyira nem is öreg, meg talán stabilabb, mint az android. (Mondjuk annál minden stabilabb)

Én úgy vagyok vele, hogy a 30-40 ezres telefont amit veszel, 1-2 éven belül le cseréled főleg androidnál, mivel semmi olyat nem nyújt ami új lenne, egy ideig jó nem fagy be, aztán fél év, 1 év múlva már használhatatlan az egész telefon. Igazából, ha használtan vennél inkább egy 5S-t én azt mondom neked még bőven kibírsz vele 2 évet.
De már 5-t próbálják lassítani direkt, hogy azért sokan térjenek át a 6-osra.

Pontosan ezért szeretnék inkább Iphone-t.

5S-t újonnan vehetsz 82-ezer forintért! :)

De amúgy, inkább 5S mint sima 5.
Nem az a fő, hogy örökké élsz-e. A trükk az, hogy önmagad maradj, örökké.

82-ezret nem szeretnék adok telefonért. :/

Szerintem még az 5S volt az az igazi Iphone széria.

Quote from: Edvinnyo on 2017-03-20, 20:44:35
82-ezret nem szeretnék adok telefonért. :/

Pedig egyszer kellene kifizetni egy nagyobb összeget, hogy normális telefont vegyél.

Van 110.000-ért is :D
ElsÅ' az elsÅ'k között, Az emberek istent játszanak engedély nélkül.

Nekem is Iphone 5 van már 1 éve és semmi bajom nem volt vele még.Én tavaly 80000-ért vettem azóta biztos van olcsóbban .

Azért azt tegyük hozzá, hogy az 1 év teljesítmény egyenlő a semmivel.

2017-04-16, 16:41:36 #12 Last Edit: 2017-04-16, 16:46:06 by Rin the Exorcist
Szerintem az alapvető kérdés az az, hogy mennyit fogod használni a telefont, illetve mire kell?

Én személy szerint csak telefonálásra használom (végső soron ez az eredeti és egyetlen célja..), arra meg jó bármelyik. Úgy 3 éve vettem egy Sony-t 30k-ért, azóta már meg is lett úsztatva pedig nem vízálló, ezek után rövid időn belül a telefonok nagy része meg is adja magát, az enyém viszont még ugyan úgy bírja már jó ideje, szóval teljesen elégedett vagyok vele.

Ennyi pénzért viszont ma már azért sokkal emberesebb telefont is lehet kapni, de ha csak a telefonálás a cél akkor 20k is sok érte.
Én azért adtam ki érte ennyit, mert sosem lehet tudni, lehet valami miatt mégiscsak szükségem lett volna egy jobb telefonra, viszont szerencsére nem így lett. Memóriakártyával együtt van ~3 giga az egész telefonon, és még máig nem tudom, hogy mire használhatnék fel ennyi helyet. :D Nem értem másoknak hol kevés 8 meg 16 meg 32 giga, meg 200 ezres telefon.
Értem én, hogy sokan nem tudnak élni a telefonjuk nélkül, de szerintem itt már inkább a kompenzálásról van szó... :-X :-\
"Tisztelet a kivételnek! Mindig tisztelet a kivételnek!"
"KezdÅ' vagyok, ne nézz le... (:"

Igazából igen, csak telefonálásra, most sincs okos telefonom, de néha jól jött volna (mondjuk dugóba), de igazából eddig mindig meg lett oldva a dolog. Az Iphone meg csak azért iphonra gondoltam, mert az Andorid meg a Windows nálam el bukott IOS-em meg még nem volt.

Olcsó android és windows olyan is, mert olcsó. A minőséget meg kell fizetni.

Nekem lenovo p70 van, és az akksija is fenomenális.

100.000 fölötti is volt, nem hinném, hogy az olyan olcsó...

Quoteaz Andorid meg a Windows nálam el bukott
Ezt most miért mondod?
Nem lehet hogy régi verziókat használtál? Vagy nem megfelelő hardware volt alatta?

Az akkori legfrissebb volt. (2015)  De mindegy, 1-2 éves telefon ne fagyjon le meg azért telefonálni lehessen vele...

50 ezer forintos Androidos telefontól senki se várjon csodát :)

Huawei, Xiaomi ezek között nézelődj :) Amint kijön az iPhone következő szériája megszűnik az 5 támogatása is :)

Xiaomi papír vékony, a Huawei meg olyan hogy bezárja az alkalmazásokat, még a P9 is.