kerregő videó kártya

Started by Levi999, 2017-02-17, 08:30:30

sziasztok régi gépem videó kártyája néha kerregő hangot adki a ventilátora háztartási olaj segítene neki ha meg olajozom vele? paszta van de 1-2 óra kel neki mire aba hagya a vga a kerregést.

Minimálisan javíthat rajta, de tekintve hogy a probléma már megtörtént, meggyógyítani nagyon már nem lehet. Én ajánlatom hogy vegyél boltban egy új pc ventillátort, 12 centis átmérővel, olyat amit molex csatlakozóra lehet dugni (más milyet is vehetsz, csak akkor ellenőrizd hogy van-e olyan szabad csatlakozó a gépben, molex általában szokott lenni), a régi ventit szereld le valahogy, vagy ha ez nem oldható meg akkor csak húzd le hogy ne kapjon áramot a vga-tól, és bármilyen barkács módszerrel rögzítsd oda (figyelve az oldalán található nyílra hogy jó irányba fújja a levegőt) az új ventit. Rögzítéshez használj valami olyan anyagot, ami nem vezeti az áramot, és hő hatására nem megy tönkre. Kb minden háztartásban találni vastagabb cérnát, vagy madzagot, esetleg szigetelt drótot.
Egy ilyen venti kb 1000-1500 forint, de találhatsz olcsóbbat és drágábbat is.

2017-02-17, 09:22:36 #2 Last Edit: 2017-02-17, 14:01:32 by Levi999
ami rajta van venti le lehet szedni fogom le csavarom :)  csak valahol ovasltam hogy lehet olajozni csak az a krédésem hogy héztartési olaj jó e amit sütni lehet :)

Quote from: Levi999 on 2017-02-17, 09:22:36
ami rajta van venti le lehet szedni fogom le csavarom :)  csak valahol ovasltam hogy lehet olajozni csak az a krédésem hogy héztartési olaj jó e amit sütni lehet :)

Én megszoktam nézni, nem e valami por akad be neki, vagy valami hasonló, jól kitakarítom, és ha utána is berreg, akkor a venti halott. Sztem felesleges kenegetni, venni kell másik hűtőt rá. Egyszerűbb a módja.

nem poros már néztem :)  idő szakos van hogy be kapcsolás után ne madja ki a hangot de van hogy igen

én WD40-et szoktam használni, de napraforgó olajjal is megkenheted, hátha segít rajta. De csak ujjaddal egy kicsit kenj bele a forgó részébe.

Quote from: Pisti95 on 2017-02-17, 17:23:47
én WD40-et szoktam használni, de napraforgó olajjal is megkenheted, hátha segít rajta. De csak ujjaddal egy kicsit kenj bele a forgó részébe.

Azért azt nem ajánlom hogy napraforgó olajat mivel kb 100%-san magára köti a port több kárt okozhatsz mint hasznot plusz ki is nyírod vele a ventilátort.

Éghető anyag egy forró, elektronikus eszközbe azért nem biztos hogy jó megoldás.


2017-02-17, 21:22:45 #9 Last Edit: 2017-02-17, 21:26:21 by Levi999
és más kép nem lehetne meg olajozni vagy hasonló gépi olaj esetleg? én arra tipelek hogy ki van száradva aszt azért adja ki ezeket a keregő hangokat

2017-02-17, 21:26:25 #10 Last Edit: 2017-02-17, 21:29:08 by Red
Ahogy pisti is irta wd40 a legjobb megoldás erre. Persze ha, végkép beakarod kenni valamivel csak akkor ajánlom a wd40-et. Amúgy meg új hútő rá a legjobb megoldás.

utána nézek  amit írtatok Pistivel köszi srácok :) legyetek jók

csavarozd le, a hátulján van egy kis matrica, jobb fajtákon van ott még középen 1 kis kupak benne. Azt szedd ki. oda nyomhatod neki a wd40-et, vagy gépi olajat/gép zsírt mindegy. Ez azért fontos, hogy a súrlódás kisebb mértékű legyen, mint amúgy, én is így szoktam őket javítani, de nem árt megpörgetni párszor előtte, hogy érezd "kotyog-e" ha kotyog, akkor már kb felesleges mert a csapágy golyók elkoptak. habár ha bele nyomod még jó darabig bírni fogja, de azért ajánlatos bele szerelni, újat, ha persze "nincs rá épp pénz" akkor ajánlatos figyelni néha a vga hőmérsékletét illetve, hogy forog-e, mert gyorsan eltud szállni egy vga. viszont ha nem kotyog, akkor tökéletes megoldás a wd40 vagy gép zsír vagy gép olaj.

Az a gond, hogy ha már ilyen hangot ad ki, akkor már csapágyas, javíthat rajta bármiféle kenőanyag, de a régi már nem lesz.