Sony Vegas,avagy gép probléma ?!

Started by DolChe, 2016-12-08, 22:36:15

Sziasztok !

Egy elég furcsa hibába botlottam az imént.. Mégpedig videót szerettem volna készíteni egy introval az elején..DE !


Viszont, a vegas ezen területén,ahol úgymond renderelés előtt látjuk,hogy mit alkottunk (bocsinemtudomaszekszerűnevét) , úgy szaggat,mintha muszáj lenne,olyan mintha fps dropp lenne,vagy nem tudom.. Azt nem tudom,hogy renderelés után normális-e a szerkesztett videó,de mit sem ér, ha ilyen hibám van .. :(

Próbálkoztam más verziókkal,próbálkoztam újratelepítéssel,de sikertelenül.Esetleg valaki ütközött ilyen hibába ?

Szia,

ez a "preview" ablak, tehát az előnézete az adott projektnek. Fontos megjegyezni, hogy csak azokat a sávokat látod ott, amiket render után látnál. Tehát, ha van pár sávod, amik mondjuk le vannak némítva, akkor azok render után sem lesznek a videódban.

A preview ablak nincs ráhatással a renderelt videominőségre, a renderbeállításoknál állíthatod be, hogy milyen legyen a végeredmény. Találtam pár tippet ahhoz, hogy a preview ablak hogyan legyen gyorsabb.

Először is, legyen erős géped. Fontos a sok RAM és minimum egy középkategóriás videokártya.

A legegyszerűbb módja a dolgoknak, a kis gomb ami a te képeden azt írja hogy "Preview (Auto)". Ha ezt lenyitod, itt be tudod gyorsan állítani, hogy minőségre, vagy sebességre optimalizáljon.
Ha ténylegesen látni akarod, hogy a végeredmény hogy fog kinézni, akkor ajánlom a Best - Full opciót. Ez azonban a gördülékenységet fogja felzabálni, nagyon fog akadozni a videó előnézete. Én általában egy-egy képkockát szoktam megnézni best - fullon, hogy lássam, milyen lesz render után.
Ha mondjuk gyorsütemű zenére csinálsz videót, ahol nagyon fontos hogy pontosan váltsanak a képkockák és szeretnéd megnézni ez hogy nézne ki sacc/kb, akkor a draft - auto vagy draft quartert ajánlom. Felismerhetetlen lesz mondjuk a szöveg a videón, de cserébe szinte élő sebességben látod, hogy milyen lesz a projekt render után.

Arany középút az a beállítás ami neked is van, a preview - auto. Életlen, de viszonylag gördülékeny kép.

Pár tipp arra, hogy jobb legyen a preview:

1. Options - Preferences - Video fülön az első pontnál a Dynamic RAM preview max MB-hez írj be többet, az alap 200-nál. Gyakorlatilag megengeded a programnak, hogy több RAM-ot zabálhasson fel. Viszont fontos, hogy akkor a többi, egyidejűleg megnyitott programnak kevesebből kell megélnie. Vannak olyan oldalak, ahol azt mondják, hogy írd ezt az értéket 0-ra. Próbáld ki úgy is.

2. Options, ezúttal tartsd lenyomva a Ctrl-t és Shift-et és így nyomd meg a Preferences menüpontot. Most megjelenik egy Internal nevű fül. Menj bele é alul írd be a keresőbe, hogy "multi stream". Amit kiad, az valószínűleg FALSE-on lesz, írd át TRUE-ra, és indítsd újra a programot. Ritkán ez a megoldás, de hátha nálad igen.

3. Lehet, hogy sérülten telepítetted fel, telepítsd újra a programot, hátha megoldja a problémát.

4. Láttam olyat, hogy a háttérben a Vegas a netre volt csatlakozva, ezért lassabb volt minden funkciója. A megoldás az, hogy felveszed a tiltólistára a Vegast, ne engedje a tűzfal ezt a programot kommunikálni az internettel.

Remélem, segített. Jó videózást.

Talon

Az a poén az egészben,hogy ezidáig tökéletesen működött ..(pro14)

A draft megoldás,illetve a 2-es pont,+ a több ram a programnak nagyjából bevált,bár még így is van frame drop.

Köszönöm a segítséget ! :) #merrychristmas