Intel Vs AMD Help

Started by Toxxika, 2016-02-15, 17:45:05

2016-02-17, 20:59:03 #20 Last Edit: 2016-02-17, 21:06:07 by Matteo
Felejtsétek már el a GHz-ket, parasztvakitás. Fizikai magok száma, Threadek száma, Virtuális magok száma, Cache mérete. Csókolom.

Egy 8 magos 2.4 GHz-es Xeonnak jobb a teljesítménye mint egy 8 magos 3,5GHz-s i7-nek pl. Csak vedd ezt alapul :)

Az AMD Fanoknak lenne egy üzenetem:


0.01$ VPS

Lap: Msi H81M P33
Proci: Intel Core i5-4460
Ram: Kingston HyperX Fury 8Gb DDR3 1600MHz

76k, pcx.hu

Jatekra legjobb, ennyi pénzből. Amd felejtos, ne hallgass rajuk. 3 eve talan meg jo vetel volt az FX, ma mar nem ajanlott.

Aki mast ajanlj az hulyeseg, ne hallgass rajuk.

Mondjuk MSI lap nálam nem nyerő, de jó összeállítás Kolbi. :D

Olcso, ezert dontottem mellette. Amugy kicsit fapados a lap, de hat egy szorzozaras proci melle nem is kell tuninglap. Alap dolgokat tudja ez is, ket memoria slot is boven eleg. Most belerak 1x 8giga ramot (10bol 9,5 jateknak tobb, mint eleg ennyi) ha par ev mulva keves lenne, meg mindig ott a masik slot.

Az i5-4460 melle meg persze illik egy bitang kartya is.. :)


Azért egy kérdésem lenne a "nagy intel fanok" felé. Miért nem tudtok megfelelő érveket hozni az intel mellett?
Beszélni lehet a levegőbe, de hülyeség, ha nem hoztok 1 értelmes érvet sem.

Egyébként az az a lap, amit Kolbi írt, nem érdemes megvenni, mert egy ilyen konfig mellé egy érvágás. Ez olyan, mint ha Ferrarit építenél egy Trabant kasznira. Sokan úgy vannak vele, hogy az alaplapon lehet a legtöbbet spórolni. De cseszhetik azok a spórolást, ha szar a sata vezérlője és bővíthetetlen.

Jó, vegyen 50ert valami tuninglapot meg 2627 magos amd-t.

A jatekok meg mindig nem hasznalnak ki 6/8 magot.
Lehet tuningolni? Oke.
Kell 20-30 ert egy tuningra alkalmas lap, 10-15ert egy huto, meg egy tuningra alkalmas minosegi tap.
Adjuk szepen ossze, es nezzuk meg mennyi kulonbseg van az i5kombo es az fx kombo kozott.. Ugye mar elgondolkodunk.

Nem vagyok sem intel sem amd fanatikus, a tenyek beszelnek. I5 negy eros magja evekig megallja a helyet.
Akkor inkabb nem is beszelnek az amd "6" magjarol.
Ha szénné húzod az fx-et talan beeri a haswell i3atjatekok teren.

Ugye jatekra kell a gep..

2016-02-17, 22:21:14 #26 Last Edit: 2016-02-17, 22:28:44 by WarBoard
Quote from: Kolbi on 2016-02-17, 22:14:34
Jó, vegyen 50ert valami tuninglapot meg 2627 magos amd-t.

A jatekok meg mindig nem hasznalnak ki 6/8 magot.
Lehet tuningolni? Oke.
Kell 20-30 ert egy tuningra alkalmas lap, 10-15ert egy huto, meg egy tuningra alkalmas minosegi tap.
Adjuk szepen ossze, es nezzuk meg mennyi kulonbseg van az i5kombo es az fx kombo kozott.. Ugye mar elgondolkodunk.

Nem vagyok sem intel sem amd fanatikus, a tenyek beszelnek. I5 negy eros magja evekig megallja a helyet.
Akkor inkabb nem is beszelnek az amd "6" magjarol.
Ha szénné húzod az fx-et talan beeri a haswell i3atjatekok teren.

Ugye jatekra kell a gep..
Senki sem mondta, hogy 50-ért vegyen lapot, de egy 18e körül érdemes rááldozni. Nem mellesleg belekötnék még pár helyen a hozzászólásodba, mert hülyeséget mondasz:
- Pár ezer forintért lehet már normális hűtőt venni egy FX procira, ami kellően lehűti. ( Alap nagyon hangos, az alapból kuka. )
- Egy FX-6300 32e körül van, így simán belefér a keretbe egy értelmes alaplappal és rammal. (1866mhz-es HyperX is beleférhet a keretbe, amiből a 8 gb-s mostanság csak 13e ft)
- Olyan embernek alapból nem ajánlom a tuningot, aki azt se tudja eldönteni, hogy milyen processzort vegyen.
- FX szériát elengedték bőven cache-el, így azzal sem akadhat probléma, nem mellesleg a 6 mag az tényleg 6 mag, és nem virtuális.

Vettem a fáradtságot és összegyűjtöttem az alkatrészeket:
http://www.aqua.hu/8gb-1866mhz-ddr3-ram-kingston-hyperx-fury-black-series-cl10-hx318c10fb8-280015.html (12.490 Ft)
http://www.aqua.hu/asrock-970-pro3-r20-alaplap-223259.html (20.890 Ft)
http://www.aqua.hu/amd-fx-6-core-fx-6300-dobozos-socket-am3-fd6300wmhkbox-199139.html (32.590 Ft)

Összesen: 65.970 Ft
De mint említettem, ehhez még egy másik procihűtő ajánlott, mert az alap egy kicsit hangos. (Nagyon.)

2016-02-17, 22:33:08 #27 Last Edit: 2016-02-17, 22:43:56 by Kolbi
Igen, lehet eltuloztam(jo, annyira azert nem)
Tehat jol mondtad, tuning kilove. Akkor meg mindig ott a kerdes, hogy miert vegyen olyan procit, ami rosszabbul teljesit jatekok alatt?

65+huto
Meg azt se szol nagyob az fx mellett, hogy jelentősen olcsobban kijon vele, mert nem igy van.

Amugy modulos felepitesu, 3modul, modulonkent 2 mag.
Volt is ebbol ejnye bejnye..

Azért azt vegyen Intelt mert:

1. Jobb a teljesítménye.
2. kevesebb fogyasztás
2.-ból adódóan: olcsóbban kijön. Hiszen azt a fogyasztást ami pl 85 wat az i5-nél amelyiket sokan ajánlották, az fx6300-nál 95W

De tessék itt vannak a bizonyítékok:

fx6300 vs i5: http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4460-vs-AMD-FX-6300

i5 cpu Benchmark: http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=intel+core+i5-4460+%40+3.20ghz&id=2230

fx6300 Benchmark: https://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+FX-6300+Six-Core

Lehet nézegetni :D


WarBoard, nem tudom, lehet neked AMD a jó, másnak nem.

Haverokkal mindig i3, i5 és i7-es porcesszorokat választunk, ha össze kell állítani egy gépet. De már mondtam, hogy az Intel processzorok magjai sokkal erősebbek mint, ahogy az tűnik. Intel 4 mag lepipálja a 6 magos AMD-t, hidd el nekem! :)

Matteo igazat mondott azzal, hogy a Ghz nem feltétlen a mérvadó, hiszen raptor666 közölte a tényt, hogy az intelnek kevesebb a processzor órajele, de 3Ghz felett venni processzort sem érdemes, mert úgy sem tudja kihasználni. I7-et is veszik sokan, de nem tudja kihasználni, nincs olyan játék amire ki tudná használni. A legnagyobb játékhoz se kell 4 mag ( lehet túlzok :D ), 2,8Ghz-nél több. a 3,2ghz amúgy is bőven elég.

A tuningolásnak nem voltam a híve sosem, hiszen ha túlhúzod, megnő az a bizonyos fogyasztás, és ha nincs elég hűtésed leég a francba az egész. Egyik haverom i7-es configot vett (500k-ba fájt neki), és hát megnézte mennyit bír a vas, hát le is égette, mert nem volt elég hűtése benn. Szóval, ezt nem ajánlom semmilyen esetre sem.  8)

A processzor adja meg, hogy milyen alaplapot és videókártyát tudsz mellédobni. Intel mellé Geforce-t (Nvidia) szoktak, hiszen így hozzák ki egymásból a maximumot. Olcsóbb Nvidia kártyák a Gigabyte kártyák, szinte ugyan az.
AMD mellé nem tudom milyen VGA megy, de nem is érdekel.


Kolbi
Jó az összeállítás, csak az MSI lappal voltak megjegyzéseim, mert MSI.  ;D Nem néztem mit tud, mert annyira nem érdekelnek az MSI lapok, de olcsó géphez képest nem rossz lehet így ránézésre. Mondjuk Intelhez Asrock-ot szoktak, vagy valami Intel 1551-es lapot, ami Gigabyte lap is lehet. Csak ugye drágábbak mint az MSI-k.


Igen, de ha jó hűtésed van mint nekem. Kb tök feleslegesen de nekem pl túl volt húzva picit a procim
Ez a procim van: http://www.arukereso.hu/processzor-c3139/intel/core-2-quad-q6600-2-4ghz-lga775-p12851782/?gclid=CjwKEAiA9JW2BRDxtaq2ruDg22oSJACgtTxcfiKmjgggAv7mnMmkHiEGrtyQCTHGFBHjDb-fXzCs8BoCx6bw_wcB

Q6600. 3.4-re volt azt hiszem húzva. De semmi baja nem lett. Bár most alapon van. De már hozzá szoktam, igen picit ez azért melegszik mert régebbi technológiás (65nm)

annóba ez volt nekem:

http://ark.intel.com/products/37212/Intel-Pentium-Processor-E5200-2M-Cache-2_50-GHz-800-MHz-FSB

De ez is túl volt húzva picit. de csak 1 magja. asszem 3ghz-re.
Igaz kevesebbet fogyaszt de a q6600-at 10k-ért vettem használtan. meg vettem hozzá 6700Ft-ért (úgy emlékszem ennyibe került) egy fullos hűtőbordát, most sajnos nem tudom milyen. de nagyon tuti. A ventilátor kb dísz rajta mert az egész hűtőborda nem melegszik kb túl mikor terhelem az egész procit. :D :D habár ezeket nem most vettem. hanem legalább kb 2 éve. De komoly teljesítményű kis gép ahhoz képest hogy régi a proci. Még pont a q6600-on egyébként elmegy a GTA 5 is. (minimum követelmény) szóval annyira rossz nem lehet ;)

Intel <3

i5 4460 van :) , eredetileg i7-et akartam, de aztán rájöttem hogy ezt sem tudom teljesen kihasználni, nemhogy egy i7-t.

Kingston HyperX Fury széria pedig nagyon faxa, itt is van a logoja a monitorom szélén :)
Bátran ajánlom mind mindkettőt.

+ Inteleknél azért vegyük bele azt is hogy van integrált videó vezérlője...

0.01$ VPS

Quote from: Matteo on 2016-02-18, 16:42:30
+ Inteleknél azért vegyük bele azt is hogy van integrált videó vezérlője...
"+ AMD azért vegyük bele azt is hogy van integrált videó vezérlője..."

Mert ugyan az AMD fejlesztette ki legelsőnek ezt is, mint ahogy a 64 bites processzorokat.

Quote from: WarBoard on 2016-02-19, 10:51:49
Mert ugyan az AMD fejlesztette ki legelsőnek ezt is, mint ahogy a 64 bites processzorokat.


Ez is olyan, hogy az LG ugrott elő a 2 magos telefonokkal. Ez is mind marketing fogások.
LG G sorozatain kívül az összes terméke kuka.