Intel Vs AMD Help

Started by Toxxika, 2016-02-15, 17:45:05

Sziasztok

70ezer ft bol szeretnék alaplap+ram+proci venni na de meg is melyik legyen? aqua weboldalrol szeretnék rendelni.
Valaki esetleg tudná tanácsot adni? játékra szeretném a procit ha privibe linkel nekem aquarol esetleg olyan procit stb ami ki jön 70ezerből meg köszöném.!!

Egy FX-6300 egy középkategóriás lappal és egy hyper-x 8 gb 1866mhz rammal simán kijön 70k-ból.

AMD X4 A10 7850K //33 749 Ft
MSI A78M-E45 V2  //21 331 Ft
Klevv 2x4GB DDR3 2400MHz Neo OC  //13 736 Ft

Végösszeg:
68816FT



Ha hozzáteszel mèg 70-et veszel egy i5-ös procit (Intel), DE sokkal erősebb!!

Intel játékra,  AMD munkára. Melyiket fogod csinálni?
Skype:Csedwik

Quote from: Outsider100 on 2016-02-16, 09:05:20
Intel játékra,  AMD munkára. Melyiket fogod csinálni?

Intel mindenre jó :D  Szóval elég merész állítás.  ;D

hali

Játékra szeretném

Sajat tapasztalat,  lehet nem igaz,  de az én véleményem szerint ez van. Igazából azt vesz amit akar,  de ebből az árból amdt érdemes. Aquabol van az én gépem is,  igaz csak 50bol raktam össze meg 3 éve,  azóta jó,  viszont már rá fér egy újítás.
Skype:Csedwik

Quote from: Outsider100 on 2016-02-16, 09:05:20
Intel játékra,  AMD munkára. Melyiket fogod csinálni?
Kutya-macska harc az egész. Kinek a pap, kinek a papné. De ebből az árkategóriából amit az előző hozzászólásomban is leírtam, egy fx lenne a legjobb választás AMD téren.

Csak egy intel proci ècekig húzza, ès nem kell i5-ös legyen. Nekem nagyon is jó az intel proci. Volt AMD is 3.06ghz-es akkor nagy szam volt a P5-ös gèp. De nem olyan erős mint egy Intel. Az Intelből is 1 mag majdnem 2, hiszen annyi erővel jobb, amd 1 magja 1 mag. De aki komolyabban foglalkozik gèpösszerakással az intelt ajánl.

Quote from: Pisti95 on 2016-02-16, 15:16:26
Csak egy intel proci ècekig húzza, ès nem kell i5-ös legyen. Nekem nagyon is jó az intel proci. Volt AMD is 3.06ghz-es akkor nagy szam volt a P5-ös gèp. De nem olyan erős mint egy Intel. Az Intelből is 1 mag majdnem 2, hiszen annyi erővel jobb, amd 1 magja 1 mag. De aki komolyabban foglalkozik gèpösszerakással az intelt ajánl.

Az AMD a szegények Intel-e. ;D

Quote from: Pisti95 on 2016-02-16, 15:16:26
Csak egy intel proci ècekig húzza, ès nem kell i5-ös legyen. Nekem nagyon is jó az intel proci. Volt AMD is 3.06ghz-es akkor nagy szam volt a P5-ös gèp. De nem olyan erős mint egy Intel. Az Intelből is 1 mag majdnem 2, hiszen annyi erővel jobb, amd 1 magja 1 mag. De aki komolyabban foglalkozik gèpösszerakással az intelt ajánl.
Bocsika, de ha már a tuningolásnál tartunk, akkor a világrekordot egy fx-8350 tartja tudtommal 8,7 ghz-el.
Nem mellesleg olyan, hogy "P5"-ös gép nem létezik. P1, P2, P3, P4 is csak az intelnek egy sorozat volt, de AMD más tészta.
De hogy komolyabban beszélgessünk az intel-amd huzavonáról:
Vegyünk példának egy fx-6300-at és egy i5-öt. Ez a kettő kb egy teljesítményen vannak.
Az I5 jobb teljesítményt ér el, ha az adott program csak 1 magot tud kihasználni, de FX-6300 viszont a többmagos programoknál veri az i5-öt.

Quote from: WarBoard on 2016-02-16, 15:26:37
Quote from: Pisti95 on 2016-02-16, 15:16:26
Csak egy intel proci ècekig húzza, ès nem kell i5-ös legyen. Nekem nagyon is jó az intel proci. Volt AMD is 3.06ghz-es akkor nagy szam volt a P5-ös gèp. De nem olyan erős mint egy Intel. Az Intelből is 1 mag majdnem 2, hiszen annyi erővel jobb, amd 1 magja 1 mag. De aki komolyabban foglalkozik gèpösszerakással az intelt ajánl.
Bocsika, de ha már a tuningolásnál tartunk, akkor a világrekordot egy fx-8350 tartja tudtommal 8,7 ghz-el.
Nem mellesleg olyan, hogy "P5"-ös gép nem létezik. P1, P2, P3, P4 is csak az intelnek egy sorozat volt, de AMD más tészta.
De hogy komolyabban beszélgessünk az intel-amd huzavonáról:
Vegyünk példának egy fx-6300-at és egy i5-öt. Ez a kettő kb egy teljesítményen vannak.
Az I5 jobb teljesítményt ér el, ha az adott program csak 1 magot tud kihasználni, de FX-6300 viszont a többmagos programoknál veri az i5-öt.

Hiaba a teljesitmeny, ha ipari ventillator mellett is rantottat sutsz a processzoron. ;D Masreszt nincs az az elmebeteg aki majd' 9GHz-ra huzza a processzort.
Az Intel jo kb. mindenre, az AMD inkabb jatekokra van hangolva, de gyakran ott is veri az Intel.

Quote from: Heaven™ on 2016-02-16, 15:34:17
Quote from: WarBoard on 2016-02-16, 15:26:37
Quote from: Pisti95 on 2016-02-16, 15:16:26
Csak egy intel proci ècekig húzza, ès nem kell i5-ös legyen. Nekem nagyon is jó az intel proci. Volt AMD is 3.06ghz-es akkor nagy szam volt a P5-ös gèp. De nem olyan erős mint egy Intel. Az Intelből is 1 mag majdnem 2, hiszen annyi erővel jobb, amd 1 magja 1 mag. De aki komolyabban foglalkozik gèpösszerakással az intelt ajánl.
Bocsika, de ha már a tuningolásnál tartunk, akkor a világrekordot egy fx-8350 tartja tudtommal 8,7 ghz-el.
Nem mellesleg olyan, hogy "P5"-ös gép nem létezik. P1, P2, P3, P4 is csak az intelnek egy sorozat volt, de AMD más tészta.
De hogy komolyabban beszélgessünk az intel-amd huzavonáról:
Vegyünk példának egy fx-6300-at és egy i5-öt. Ez a kettő kb egy teljesítményen vannak.
Az I5 jobb teljesítményt ér el, ha az adott program csak 1 magot tud kihasználni, de FX-6300 viszont a többmagos programoknál veri az i5-öt.

Hiaba a teljesitmeny, ha ipari ventillator mellett is rantottat sutsz a processzoron. ;D Masreszt nincs az az elmebeteg aki majd' 9GHz-ra huzza a processzort.
Az Intel jo kb. mindenre, az AMD inkabb jatekokra van hangolva, de gyakran ott is veri az Intel.
Azért hoztam fel a tuningolást, mert az előttem szóló azt írta, hogy az amd-t nem lehet. Tévedett. Nem mellesleg nekem is egy FX-6300 ketyeg a gépemben, 4,2ghz-en, stabilan, egy pár ezer forintos hűtő mellett. Az átlag hőfok 35 celsius körül van.
Az meg egyenesen hülyeség, hogy az amd "játékra lett tervezve". Bár tény, hogy vannak olyan programok, ami jobban fut pl intelen mint amd-n, de ez fordítva is igaz. Aki procit választ, annak azt kell megnéznie, hogy mire akarja használni a gépet.

WarBoard ha van pènzed hasonlitsd össze a kettőt, ès látni fogod, hogy Intel mindenben jobb. Aki túlhúzza a processzort az magára vessen, süss rajta tojást. Haverom i7-et tulhuzta, le is ègett neki az egèsz. Mit èlveztek azon, hogy túlhúzzátok? :o

AMD marketingje játèkra van hangolva. Maga az egesz nem olyan mint egy Intel. Azèrt, hogy a sok buta/hiszèkeny "Gamer" gèpet keres, mert ilyen Led vilagit benne, meg ilyenek...tudom hogy megy ez.

Quote from: Pisti95 on 2016-02-16, 15:41:50
WarBoard ha van pènzed hasonlitsd össze a kettőt, ès látni fogod, hogy Intel mindenben jobb. Aki túlhúzza a processzort az magára vessen, süss rajta tojást. Haverom i7-et tulhuzta, le is ègett neki az egèsz. Mit èlveztek azon, hogy túlhúzzátok? :o

AMD marketingje játèkra van hangolva. Maga az egesz nem olyan mint egy Intel. Azèrt, hogy a sok buta/hiszèkeny "Gamer" gèpet keres, mert ilyen Led vilagit benne, meg ilyenek...tudom hogy megy ez.
Azért hasonlítottam össze a 2 procit az előző hozzászólásomban, mert ismerem mind a kettőt.
Az én FX-6300-am egyáltalán nincs túlhúzva. 3,5 ghz-en ketyeg alapból. 0,7 ghz az nem túlhúzás.

És azt elmagyarázhatnád, hogy a dizájnelem hogy van összefüggésben a processzorral, mert érdekelne. Jó pár éve foglalkozom ilyesmivel, de ilyet még nem hallottam. :D

Gamer alatt èrtettem a led dizájnt. Mert mindenki a gamer cuccokra megy manapság. Asus csinálja laptopban most, de elèg gyatrák azok is. (SVSV) :D

Amugy nem vitázok, mert mindenki máskèpp lát mindent ilyen tèmában.
Èn tudom mi a jó, ès kèsz.

Valaki valami ötlet??