[Szerverkészítés] - Csevegő

Started by - Chevrolet -, 2015-12-19, 18:46:35

2015-12-19, 18:46:35 Last Edit: 2015-12-19, 18:54:21 by - Chevrolet -
Mivel a szabályzatban nem találtam olyan okot ami arra utasítana, hogy ne indítsam el ezt a témát, bátorságomnál fogva meg merészelek nyitni egy csevegő témát a szerverfejlesztéssel foglalkozó emberkéknek. (Nem mintha más lenne ezen a fórumon). De mivel ez a fórum sosem fog fejlődni (ezáltal sosem kap chat funkciót) szükségesnek láttam egy ezzel foglalkozó topik startolását.

Itt igazából akár meg lehet spórolni jó pár témanyitást és felesleges kérdést. Esélyt ad a közösségépítésre és az ismeretségkötésekre. Emellett, ha külföldön megjelenik valami új pokolgép, mint például a napokban felbukkanó "ingame sql injector" és valaki tudomást szerez róla, az könnyen értesítheti a kollégáit. Szót lehetne ejteni arról, hogy mért nyílnak még mindig 34k szerverek, mért gyengül a fórum látogatottsága, stb

Szóval bízom benne, hogy a téma eléri a célját és visz egy kis életet a fórumba, aminek a közösségi együttműködése a nullát verdesi.


2015-12-19, 18:55:51 #1 Last Edit: 2015-12-19, 18:59:52 by masodikbela
Nekem teCCik  8) Egyébként nekem az ilyen típusú témákkal kapcsolatban mindig 2 érzésem van, amelyek miatt én például nem merek ilyeneket nyitni:

  • egyszer csak "el fog tűnni"
  • ha előbbi nem következik be, akkor (mivel Magyarország, és ez meg egy "csevegő" (mondjuk ez utóbbi nem is lenne igaz, nem rémítene el senkit)) előbb-utóbb elkezdenek megjelenni egymást szidalmazó megjegyzések. Ezt követően pedig bizonyos idő múlva egy lakat fog megjelenni a téma ikonján.

  • De egy próbát megér :D Egyébként most így belegondolva, nekem nem jut eszembe olyan téma, amit így egy "csevegőben" fel lehet vetni, legfeljebb olyan, ami nem konkrétan szerverkészítéshez kapcsolódik. De mivel más "csevegő" nincs a fórumon, - a DDMT2-es csevegőt leszámítva - ezért mondjuk máshova sem nagyon lehet írni.
    Ha nem látod a válaszom, valamit elrontottál:

    Nem muszáj csak és kizárólag metin2 szerverkészítéssel való kérdéseket feszegetni, legyen ez egy tágabb hatókörű téma amibe minden beletartozik, a magyar Facebook csoportokban történtektől a külföldi hatalmas fejlesztésekig minden szóba jöhet. Egyébként csak rajtunk múlik, hogy a téma eltűnik vagy megmarad, mint ahogy a magyar metin2 közösség is. Kevesen gondolnak bele  de szerintem ez a fórum és az itt jelenlévő szerverkészítők tartják a lelket a játékban, mert ugye valljuk be, ha a GF lenne az egyedüli magyar szerver, akkor nem sokan hallanánk a játékról.

    Sziasztok.

    Quote from: - Chevrolet - on 2015-12-19, 18:46:35
    . Szót lehetne ejteni arról, hogy mért nyílnak még mindig 34k szerverek, mért gyengül a fórum látogatottsága, stb




    Emiatt ne haragudjon meg senki bár biztosan magára fogja venni egy pár fórumozó. Legfőbb oka hogy mai napig rengetegen 34-k-t használ az hogy lusták az emberek. Zaitsev egy nagyon összerakott dolgot publikált ki, ezzel az emberek szájába adva hogy nyiss te is egyik napról a másikra szervert. Másik fő oka a magyar metines társadalom elvan maradva, illetve a rengeteg újonnan nyíló szerver csak egy össze dobott valami ezzel is a meg maradt metines társadalmat elriasztva attól hogy ki próbáljon egy újabb szervert mert 95%-ban csak csalódik. Ennek a csalódásnak a fő okát vissza vezetném a VZ server file-ra az alap szinte tökéletes pár apró esztétikai hibát elvétve. Viszont jön a tulaj rakjunk be ezt azt amazt nem nézve szét és csodálkozik hogy már ez sem jó az sem jó, ami természetesen nyitás után 1-2 napra derül ki.
    Hiába is javítja manapság a "facemob" kb egy óra alatt tönkre tesz egy újonnan nyíló szervert, nem beszélve a magukat Anonymusnak nevező pár tizenéves srácot ki epvp-n és hasonló forumokon ki publikált programokkal akadályozza az új szervert. Minden tiszteletem azoknak akik való életben tényleg Anonymus és össze raknak ilyen scripteket programokat stb de aki letölt egy ilyet és használja mert most kispistának ezzel csak rosszat teszek az kérem ne nevezze magát annak.

    Eltértem a témától de véleményem szerint Chevrolet manapság sajno sok ember azért nyit szervert hogy 2-3 hét alatt lehúzza az embereket anyagilag és semmi másért, természetesen kivételek ismét vannak de nem egy ilyen szerver nyitott meg az utóbbi egy évben mióta a vz publikálva lett.

    A téma egyértelmű , de kicsit odébb állok.
    Egyszer egy nagy probléma lesz ha a fórum egyik pillanatról a másikra hopp eltűnik. Na akkor lesznek sokan bajban, mert egy "jó" :) közösség eltűnik, mert ha nem is mindenki ismeri a másikat de sokan próbálnak egymásnak segíteni. Egyébként márciusban lesz 1 éves a projectem ami Metin2 alappal foglalkozik csak kellő tudás hiányában lassan haladok :O :D
    Skype:Csedwik

    2015-12-19, 19:23:07 #5 Last Edit: 2015-12-19, 19:24:56 by Andromeda
    mikee0121

    Az az igazság hogy csak olyan szervert tudnak tönkre tenni amit tönkre is lehet, most úgy őszintén már havi 1800 forintért lehet DDOS védett VPS-t venni, meg minden olyan védelem ami az ilyen vérpistik ellen kell publikus.

    Ha valaki nem ért hozzá annyira hogy legalább a szerver biztonságos legyen akkor szerintem már eleve veszett dolog. Lehet akármilyen csicsás a szerver, akárhogy megtömve epvp-s cuccokkal, ha azt a pár dolgot nem javítja háááát na.....

    Üzenet összefésülés: 2015-12-19, 19:24:56

    Mellesleg akkor is, egy BACKUP-ot készítő scriptet is pár perc alatt be lehet üzemelni

    Quote from: - Chevrolet - on 2015-12-19, 19:09:52
    Nem muszáj csak és kizárólag metin2 szerverkészítéssel való kérdéseket feszegetni, legyen ez egy tágabb hatókörű téma amibe minden beletartozik, a magyar Facebook csoportokban történtektől a külföldi hatalmas fejlesztésekig minden szóba jöhet. Egyébként csak rajtunk múlik, hogy a téma eltűnik vagy megmarad, mint ahogy a magyar metin2 közösség is. Kevesen gondolnak bele  de szerintem ez a fórum és az itt jelenlévő szerverkészítők tartják a lelket a játékban, mert ugye valljuk be, ha a GF lenne az egyedüli magyar szerver, akkor nem sokan hallanánk a játékról.

    Azért szerintem az egy összetett kérdés, hogy mi is tartja életben a magyar metint. (Külföldön teljesen más a helyzet.) Alapjáraton szerintem is ez a fórum az egyetlen, ahol a magyar "szervert készítők" (leginkább a kisebbek, "kezdők")  tudnak maguknak embert toborozni, és többé-kevésbé segítséget kapni a metin-szerver készítéssel kapcsolatban. Azonban ha ez a fórum nem lenne, attól még a privát szerverek miatt (amik tegyük fel anélkül is futnának, hogy nincs ez a fórum (mivel szerintem a 90%-a innen indult)) ugyan úgy rengetegen beszélgetnének/üzletelnének a fb csoportokban.

    Abban viszont van igazság, hogy gyakorlatilag a "magyar szerverkészítést" csupán egy maroknyi ember tartja életben (ha azt a részét nézzük, hogy segítenek teljesen ismeretlen embereknek, saját jószándékukból), akik itt a fórumon vannak (persze mindenki döntse el maga, hogy kik).
    Ha nem látod a válaszom, valamit elrontottál:

    Igazad van Andromeda ezzel én csak arra próbáltam rá világítani hogy miért fog y a metines társadalom ezek talán a fő okok. Természetesen lehetne még rengeteg okot felhozni de ebbe kár most bele bonyolódni.

    Egyébként ez is egy tipikus "magyar szokás"... Nagyon sokan csak azt nézik, hol lehet a másikat lenyúlni (gondolok itt a mindennap1újszerver témára), és meg sem próbálnak valami egyedit, vagy akár csak minőségit alkotni, ha már az egyedi nem megy. Pl én az első 1-2 hétben biztos nem üzemelném be az IS-t, mivel pont az első néhány hét a buktató, ahol kiderül, hogy mennyire sikerült összehozni stabilra az egészet. Utána, ha kiderül hogy stabil, működik, akkor raknék csak be fizetős opciót, mivel nekem pénz úgy nem kell, hogy ezzel megkárosítok valakit. Nekem sokkal nagyon élmény az, ha valamit alkotok, és működik (akár ingyen is). Az meg csak +, hogyha ezzel még keresek is valamit.
    Ha nem látod a válaszom, valamit elrontottál:

    Ha már nagyon aktív a téma lenne egy aprócska kérdésem, esetleg ha már nincs fent sehol de én meg szeretném oldani valahogy, de nem tudok elindulni, merre keresgéljek ingame python patcher ügyben?

    [spoiler][spoiler][spoiler][spoiler]Cerberus w-nél láttam ilyet :)[/spoiler][/spoiler][/spoiler][/spoiler]
    Skype:Csedwik


    Quote from: Outsider100 on 2015-12-19, 19:54:44
    Ha már nagyon aktív a téma lenne egy aprócska kérdésem, esetleg ha már nincs fent sehol de én meg szeretném oldani valahogy, de nem tudok elindulni, merre keresgéljek ingame python patcher ügyben?

    [spoiler][spoiler][spoiler][spoiler]Cerberus w-nél láttam ilyet :)[/spoiler][/spoiler][/spoiler][/spoiler]
    Legelőször szerintem Crank csinált ilyet: http://www.elitepvpers.com/forum/metin2-pserver-guides-strategies/1771097-release-ingame-python-patcher.html

    Én személy szerint ajánlom is, meg nem is... Előnye, hogy fainul meg lehet csinálni, jól néz ki, meg minden, viszont esetenként (mivel ugyebár a kliens használatban van) nehéz a fájlokat kezelni vele. Pl az eixeknek mivel soha nincsenek bezárva, nem tudod lekérni rendesen az md5-jét (mindegyiknek ugyan az értéket adja -.-) Ugyan akkor biztonság szempontjából is kissé kockázatos.

    Így belegondolva, én kissé vegyesebbre csinálnám most már meg, pl nem pythonnal tölteném a fájlokat, meg végezném az ellenőrzéseket, hanem az indítóval, pythonnal pedig csak a felületet kezelném.

    [spoiler][spoiler][spoiler][spoiler][spoiler]Egyébként azt én írtam  8) És cython miatt néha bugolt :@ pedig nagyon fainra összehoztam, több szállal csináltam meg, hogy gyorsabb legyen, stb...[/spoiler][/spoiler][/spoiler][/spoiler][/spoiler]
    Ha nem látod a válaszom, valamit elrontottál:

    Másodikbélát kérdezd meg ha jól emlékszem anno ő sokat segített Zorgéknak ki tudja lehet ő csinálta amit nem kétlek picit is ismerve az akkori fejlesztő csapatot cerberusnál. Vagy még akit nagyon tudok ajánlani mylifebelike (remélem jól irtam a neved ha nem akkor bocsánat)

    Quote[spoiler][spoiler][spoiler][spoiler][spoiler]Egyébként azt én írtam  8) És cython miatt néha bugolt :@ pedig nagyon fainra összehoztam, több szállal csináltam meg, hogy gyorsabb legyen, stb...[/spoiler][/spoiler][/spoiler][/spoiler][/spoiler]

    Akkor jól gondoltam, egyébként gratula :). Akkori időben nekem nagyon tetszett, bár megpróbálok valamit alkotni mostanság. Kitanulom a python rejtelmeit :O
    Skype:Csedwik

    Quote from: - Chevrolet - on 2015-12-19, 18:46:35
    mért nyílnak még mindig 34k szerverek


  • Lustaság
  • Kreativitás teljes hiánya
  • Gyors pénzkeresési alternatíva vérpistiknek
  • Valamilyen szinten jól összerakott szerverfájl (a maga módján)
  • Kezdetektől túlhypeolt cucc

  • Quote from: - Chevrolet - on 2015-12-19, 18:46:35
    mint például a napokban felbukkanó "ingame sql injector"

    Nevetségesnek tartom, hogy csak most találták meg, évek óta kihasznált/kihasználható hiba volt. :)

    Quote from: Andromeda on 2015-12-19, 19:23:07
    már havi 1800 forintért lehet DDOS védett VPS-t venni

    Az a VPS olyan is, ráadásul nagyrésze kb. annyira védett, mint nagyanyám otthoni hálózata.

    - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

    Szvsz a magyar Metin jövője már olyan mélyre van ásva, amennyire csak lehet, senki nem törekszik sem az újdonságokra, sem az egyediségre, csak az a nyamvadt másolás megy minden szerveren. Nagyrészt senki sem tanul, látok itt a fórumon olyanokat, akik már 5 éve(!) regisztráltak, és egy 3 soros Python kódot, esetleg egy 15 soros questet nem képes megírni.

    Minden tiszteletem..
    - Rin the Exorcist-nak,
    - TheSLZ-nek,
    - P3NG3R-nek,
    - Disco-nak, avagy Sancheznek,
    - masodikbela-nak,
    - Pisti95-nek,

    és a többi fórumozónak, akik aktívan, nagyrészt sikerrel segítenek a többi fórumozónak megtalálni és javítani a problémákat, esetleg segítenek fejleszteni az adott tag szerverét...

    ...aztán mivel a tag igazából lesz*rta amit mondanak neki, nameg tűzfalat sem telepített, ILLETVE még az alap hozzáféréseket is "elfelejtette" megváltoztatni, kilövik/letörlik/felrobbantják/elássák a szerverét ;D

    Sajnálom azt, hogy akik lelkesen segítenek a többieknek, kb. feleslegesen teszik azt. Ennél már csak jobb lehet..

    2015-12-19, 20:33:12 #15 Last Edit: 2015-12-19, 20:35:24 by masodikbela
    Quote from: Outsider100 on 2015-12-19, 20:14:14
    Quote[spoiler][spoiler][spoiler][spoiler][spoiler]Egyébként azt én írtam  8) És cython miatt néha bugolt :@ pedig nagyon fainra összehoztam, több szállal csináltam meg, hogy gyorsabb legyen, stb...[/spoiler][/spoiler][/spoiler][/spoiler][/spoiler]

    Akkor jól gondoltam, egyébként gratula :). Akkori időben nekem nagyon tetszett, bár megpróbálok valamit alkotni mostanság. Kitanulom a python rejtelmeit :O
    Sok sikert hozzá ;)

    Egyébként az a cw nagyon nagy bukta volt... több mint fél évet dolgoztunk vele, és játékélmény szempontjából igazából azt mondhatni, hogy semmi nem volt kész (viszont a tulaj már úgy volt vele, hogy most már muszáj nyitni, mivel több hónapja akkor már be volt harangozva, és türelmetlenkedett már mindenki)... szóval nem is baj, hogy a drága zserferpark letiltotta a domaint, azzal az indokkal, hogy túl nagy adatforgalmat generálunk (3 nap alatt ~600gb-nyit), holott korlátlan adatforgalom állt a szerződésben, és még a webes felületen is szép nagy kijelzővel volt feltüntetve, hogy "xxxxgb/korlátlan". (És ugyebár a patcher hozzá volt kötve a webhez (konkrétan onnan töltötte be a forráskódját), ezért egyértelmű, hogy ezzel vége is volt.)

    Aztán mostanra már rájöttem, hogy inkább szólóban csinálok kisebb/nagyobb rendszereket külsősként... Hát igen... vannak rossz döntések...
    Ha nem látod a válaszom, valamit elrontottál:

    Ahogy szokták mondani saját hibáiból tanul az ember. De szerintem rajtam kívül sokan örülnek hogy itt vagy nekünk.

    [spoiler](Nem nyalni akarok de ami tény az tény)[/spoiler]

    Sziasztok! Elsőként köszönet Chevrolet-nek a témáért.

    Igaz látom átcsapott ilyen "oknyomozós", "miért van ilyen sok gagyiszerver" témába a csevegő de akkor csatlakoznék. Nem önreklámozásként de én is megpróbáltam megtalálni a miértjét ennek az egésznek abban a bizonyos kiemelt témában...
    Node manapság már minden nap kicsúszik a számon az a bizonyos "mi folyik itt!?" kérdés...
    Nem sokszorosítom a szót mondom a konkrétumokat:

    DDMT2 és Fórumának haldoklása...

    Igen jól látjátok fel merem vetni, de egyet leszögezek, ez tudom nem a moderátor csapaton múlik, nem rátok gondolok e sorok írása közben.
    Tény és való összevonták a magyar szervereket és azóta "kicsit" megcsappant DDMT2 látogatottsága egyfajta "utolsó szeg a koporsóba", mára nap mint nap (najó lehet túlzok) az fogad hogy a fórum XY okból elérhetetlen, felnézek FB-re és evvel párhuzamban "nem megy a patcher stb..." látszik a szerver és a fórum hosztingja ugyan az de mindig felteszik a kérdést "most vége van DDMT2-nek?" a válasz mindig határozott nem. De a hülye is látja hogy örökké nem fog menni és akkor ugye nem csak a szerver hanem fóruma is elfog sötétülni mindörökre...
    Látom az előttem hozzászólók is helyesen de leírták hogy ez a fórum szinte 75% magyar szerverekkel foglalkozó szakikat/egyszerű mezei szerverkészítőket és hatalmas MAGYAR NYELVŰ tudásbázist tudhat magáénak. Eddig nincs probléma de bennem van a félelem hogy mivan ha egyszer bezár DDMT és a fórum tudásanyaga egyszercsak volt-nincs...
    Szívesen indítványoznám azt hogy valamiféle SMF backup fájlt tegyenek közzé a fórumról de tudom úgyse fogják közzétenni a topikokat tartalmazó fájl(okat).

    Érdemes egyáltalán privátszervert készíteni!?

    Hát lehet inkább a nem-re tenném a voksom, sajnos énis azt látom mint az előttem szólók hogy felmegyek a bizonyos legnagyobb közösségi oldalra és azt látom hogy XY szerver nagyon jó gyere játsz/XY szerver hamarosan megnyílik más mint a többi gyere...
    Egyszerűen hülyén hangzik de szerintem "több a szerver mint a játékos" lassan már ebbe az irányba tartunk.
    Főleg azért mert ugye fentebb írtam a magyar szerverek összevonása óta igen tetemes addig privát szervereken játszó játékos visszapártolt GF-re meg aki maradt az nem fog átmenni más újonan nyílt privátszerverre mert "itt már TOP1 vagyok nem érdekel stb...
    Másik, egyszerűen tényleg a mennyiség, annyi értesítőt kaptam ebből a bizonyos "szervergyűjtő" csoportból hogy XY megnyílt hogy kénytelen voltam némítani, szerintem emiatt is sokan elpártolnak a pszerverektől mert nehéz átlátni a dzsungelen és a sok tucatszerver közül megtalálni a kiválót...
    Most nem részletezem de a másik az "agresszív marketing" miatt van tehát konkrét "hirdetőembereik" vannnak az XY szervereknek akik MINDENT IS telespammelnek az ő "sikeres" szerverük bemutatásával/videóival.
    Utolsó szóként összeesküvés elmélet de mivan akkor ha egyes videósokat is kilóra vesznek meg hogy futtassanak fel egy egy szervert?

    Remélem tovább fog élni a téma, további jó morfondírozást :D

    Én azt nem értem hogy húzzák le az embereket az 1 hónapos szerverrel mikor a bevételt számla ellenébe adják ki, Nem tudják kivenni de akkor is csinálják, ha meg ki tudják venni nem a szerverre fordítják, nem értem én az egészet.

    " Az akadály az, amit akkor látsz, ha leveszed a szemed a célról. "

    Pedig elég egyszerű, miért ne tudnák kivenni? Ha nem tudsz számlázni nincs is szolgáltatásod jobb szolgáltatóknál.
    Ha meg úgy mész bele egy szolgáltatásba, hogy neked abból igazából semmi hasznod nem lesz az szimplán hülyeség.