Re:Translate.lua fordítása ( DOLGOZZUNK EGYÜTT ! )

Started by Deadly2000, 2015-11-06, 19:40:05

Sziasztok !
Mivel ,, NEM " Létezik magyar translate.lua 100% os ezért gondoltam ,hogy fogjunk össze és fordítsuk le együtt .
A lua 100% német . Lehetőleg ne spameljétek teli a témát . Elég ,ha egy témát lefordítasz és beszúrod kódként . Ha nem értesz németűl akkor inkább ne írj hülyeségeket . Köszönöm . az [ENTER] Azt jelenti ,hogy új sor aki nem tudnál :)


Csatoltam !

Az eleje nekem így néz ki:


exportTestForCharset = "üöäÜÖÄß "
gameforge = {}
gameforge.arena_manager = {}
gameforge.arena_manager._100_say = "Saját magaddal nem párbajozhatsz! "
gameforge.arena_manager._10_npcChat = "Párbaj kezdeményezése "
gameforge.arena_manager._110_say = "A célszemélynek túl alacsony a Szintje![ENTER]A belépéshez szükséges szint: %s[ENTER]Sajnálom, de ezt a harcot nem engedélyezhetem. "
gameforge.arena_manager._120_say = "A célszemélynek a közeledben kell lennie[ENTER]különben nem kezdeményezhető párbaj. "
gameforge.arena_manager._130_say = "%s jelenleg is a párbaj arénában van!"
gameforge.arena_manager._140_sayTitle = "Határozat "
gameforge.arena_manager._150_say = "%s visszautasította a párbaj meghívást! "
gameforge.arena_manager._160_say = "Van egy kis probléma,[ENTER]próbálkozz később! "
gameforge.arena_manager._170_say = "Az edzőpartnered már gyakorló harcol.[ENTER]Próbáld újra később! "
gameforge.arena_manager._180_say = "A gyakroló harc jelenleg foglalt.[ENTER]Kis idő múlva próbálkozz újra! "
gameforge.arena_manager._190_npcChat = "Párbajok listája "
gameforge.arena_manager._195_say = "%s vs %s "
gameforge.arena_manager._200_tableInsert = "Zárás "
gameforge.arena_manager._20_sayTitle = "Yu-Hwan: "
gameforge.arena_manager._210_say = "Jelenleg nincs folyamatban lévő párbaj! "
gameforge.arena_manager._220_say = "Jelenleg %s párbaj van folyamatban. "
gameforge.arena_manager._30_say = "Jelenleg a párbaj aréna zárva van! "
gameforge.arena_manager._40_say = "Ismeretlen hiba... "
gameforge.arena_manager._50_say = "A belépéshez szükséges szint: %s. "
gameforge.arena_manager._60_say = "Add meg az ellenfél nevét: "
gameforge.arena_manager._70_say = "Muszáj megadnod egy nevet! "
gameforge.arena_manager._80_say = "Rendben, %s. A harcod regisztrálva vele: %s . "
gameforge.arena_manager._85_say = "%s visszautasította a párbaj meghívást! "
gameforge.arena_manager._87_say = "%s, párbajra hívott, elfogadod?[ENTER]%s? "
gameforge.arena_manager._90_say = "Ez a játékos nem létezik vagy nem elérhető! Lehet, hogy elírtad a játékos nevét."
gameforge.blacksmith = {}
gameforge.blacksmith._10_npcChat = "Szeretnék valamit javíttatni. "
gameforge.blacksmith._20_sayTitle = "Kovács: "
gameforge.blacksmith._30_say = "Üdvözöllek![ENTER]Én felelek a tárgyak javításáért.[ENTER]Ha javíttatni szeretnél[ENTER]egy tárgyat, hozd csak ide nekem. "
gameforge.blacksmith._40_sayTitle = "Információ: "
gameforge.blacksmith._50_sayReward = "Húzz rá egy tárgyat a leltáradból[ENTER]a Kovácsra."

Én folytatom a halászattal !
gameforge.buy_fishrod = {}
gameforge.buy_fishrod._100_sayTitle = "Közlemény: "
gameforge.buy_fishrod._10_npcChat = "Horgászbot eladó "
gameforge.buy_fishrod._110_say = "Köszönjük, hogy megvásárolta a horgászbot csomagot. [ENTER] Az áruház nem csak jó áron ,hanem [ENTER] otthont ad a kezdő halászoknak is.[ENTER] A fődíjat minden  [ENTER] kalandor megdobogtatja - A [ENTER] Vereseny lényege ,hogy hozz nekem 5 süllő halat[ENTER] és busás nyeremény üti markodat [ENTER] Ez egy ritka lehetőséget! [ENTER] Vegyél részt a kihíváson "
gameforge.buy_fishrod._120_select = "Részt veszek "
gameforge.buy_fishrod._130_select = "Mégsem "
gameforge.buy_fishrod._140_say = "Köszönjük, hogy megvásárolta a horgászbotot csomagot. [ENTER] Az áruház nem csak jóáron ,hanem [ENTER] otthont ad a kezdő halászoknak is.[ENTER] A fődíjat minden  [ENTER] kalandor megdobogtatja - A [ENTER] Vereseny lényege ,hogy hozz nekem 5 süllő halat[ENTER] és busás nyeremény üti markodat [ENTER] Ez egy ritka lehetőséget! [ENTER] Vegyél részt a kihíváson "
gameforge.buy_fishrod._150_makequestbutton = "Horgászverseny "
gameforge.buy_fishrod._160_say = "Hozz nekem 5 halott süllőt én busássan megjutalmazlak ! "
gameforge.buy_fishrod._170_npcChat = "Add nekem ! "
gameforge.buy_fishrod._180_say = "Van 5 halott süllőd ?! [ENTER] Tessék ,ahogy megígértem Horgászbot +3 nézz vissza később is !"
gameforge.buy_fishrod._190_say = "Bocsánat ,de nekem szükségem van az 5 süllőre [ENTER] Ha hozol nekem 5 süllőt megkapod a jutalmad ! "
gameforge.buy_fishrod._200_makequestbutton = "Jutalom a halászversenytől "
gameforge.buy_fishrod._20_sayTitle = "Halász: "
gameforge.buy_fishrod._210_sayTitle = "Információ: "
gameforge.buy_fishrod._220_say = "Te részt veszel a horgászversenyen [ENTER] 5 halott süllő fejében kapsz egy csondálatos dobozt !"
gameforge.buy_fishrod._230_say = "A dobozban van egy Horgászbot +3 "
gameforge.buy_fishrod._240_say = "Mivel még nem adtál 5 süllőt ezért én adok neked egy üres dobozt ! "
gameforge.buy_fishrod._30_say = "Egy fantasztikus áron! A horgászbot mellé  [ENTER] csúszásmentes fogást! És még kapni fog 100 csalit mellé , és [ENTER] 20 kukact kiegészítéseként! Mi,  Eladók [ENTER] a legjobb pergető botok, az ügyfeleinknek [ENTER] 3 az 1-ben Horgászbotok csomag áráért 3980 Yang. Vásárolja meg most! "
gameforge.buy_fishrod._40_select = "Megveszem "
gameforge.buy_fishrod._50_select = "Nem veszem meg "
gameforge.buy_fishrod._60_say = "Te megvetted a 3 az 1 ben horgászbot csomagot ! Jó szórakozást mellé ! "
gameforge.buy_fishrod._70_say = "Sajnálom ,de nincs elég yangod hozzá ! Nézz vissza ,ha meglesz az összes pénz !"
gameforge.buy_fishrod._80_say = "Tiltó gomb [%s] "
gameforge.buy_fishrod._90_makequestbutton = "Információ a halászversenyről: "
gameforge.change_empire = {}

- Birodalom oldat
- Utód gyűrű
- SÉ utalvány

- Biológus receptje


gameforge.change_empire = {}
gameforge.change_empire._100_say = "Házas vagy.[ENTER]Nem változtathatsz birodalmat!"
gameforge.change_empire._10_npcChat = "Birodalmak oldata: "
gameforge.change_empire._110_say = "Ahhoz, hogy másik birodalomhoz csatlakozz,[ENTER]el kell válnod a feleségedtől/férjedtől! "
gameforge.change_empire._120_sayReward = "Nem tudsz másik birodalomhoz csatlakozni,[ENTER]amíg át vagy változva! "
gameforge.change_empire._130_say = "Csak akkor használd ezt a tárgyat,[ENTER]ha már nem vagy átváltozva! "
gameforge.change_empire._140_sayReward = "Nem csatlakozhatsz másik birodalomhoz,[ENTER]míg tagja vagy egy céhnek! "
gameforge.change_empire._150_say = "Csak akkor használd ezt a tárgyat,[ENTER]ha már nem vagy céh tag! "
gameforge.change_empire._160_sayReward = "Nem csatlakozhatsz másik birodalomhoz,[ENTER]amíg nincs nálad 500.000 Yang! "
gameforge.change_empire._170_say = "Csak akkor használd ezt a tárgyat,[ENTER]ha van nálad legalább 500.000 Yang! "
gameforge.change_empire._180_say = "Melyik birodalomhoz szeretnél csatlakozni? "
gameforge.change_empire._190_select = "Shinsoo  "
gameforge.change_empire._200_select = "Chunjo  "
gameforge.change_empire._205_select = "Jinno  "
gameforge.change_empire._20_say = "Kérlek várj, amíg a királyság váltás befejeződik. "
gameforge.change_empire._210_sayReward = "Biztos birodalmat szeretnél váltani?[ENTER]A hazaárulásra, nincs mentség! "
gameforge.change_empire._220_sayTitle = "Birodalmak oldata: "
gameforge.change_empire._230_sayReward = "Kérlek jelentkezz ki, aztán jelentkezz be újra, míg a folyamat befejeződik! "
gameforge.change_empire._240_stringFormat = "%s -> %s "
gameforge.change_empire._250_say = "Te ennek a birodalomnak a tagja vagy.[ENTER]Válassz egy másik birodalmat! "
gameforge.change_empire._260_say = "Nem válthatsz birodalmat![ENTER]Te még nem cserélhetsz birodalmat,[ENTER]mert nem rég változtattad meg,[ENTER]vagy a számládon egy másik karakter céhben van vagy házas."
gameforge.change_empire._270_say = "Nem válthatsz birodalmat.[ENTER]Te még nem cserélhetsz birodalmat, mert nemrég házas voltál,[ENTER]vagy a számládon egy másik karakter céhben van vagy házas."
gameforge.change_empire._30_say = "A birodalom megváltoztatásához[ENTER]a következő feltételeknek kell teljesülnie.[ENTER]1, Nem vagy tagja céhnek[ENTER]2, Nem vagy házas[ENTER]3, 500.000 yang fizetése.[ENTER]Szeretnél királyságot változtatni?"
gameforge.change_empire._40_say = "Ezzel a tárggyal megváltoztathatod[ENTER]birodalmi hovatartozásodat! "
gameforge.change_empire._50_sayTitle = "Nem tudod ezt használni! "
gameforge.change_empire._60_sayReward = "Amíg nem telik az idő, addig nem tudsz újra birodalmat váltani. Várnod kell! "
gameforge.change_empire._70_say = "GM - Szeretnéd a várakozási időt lenullázni? "
gameforge.change_empire._80_say = "A várakozási idő nullára lett állítva. "
gameforge.change_empire._90_sayReward = "Házas játékos nem tudja megváltoztatni a birodalmát! "
gameforge.change_guild_master = {}
gameforge.change_guild_master._100_say = "Nem elég képzett a céhvezérségre.[ENTER](Minimum szint: 40 ) "
gameforge.change_guild_master._10_say = "Csak céhvezér használhatja ezt a tárgyat! "
gameforge.change_guild_master._110_say = "Es ist noch zu früh für diesen Charakter, eine[ENTER]Führungsposition einzunehmen. "
gameforge.change_guild_master._20_say = "Kérlek add meg a célszemély nevét,[ENTER]aki a céh új vezére lesz: "
gameforge.change_guild_master._30_say = "Ilyen név nem létezik, rossz nevet adtál meg! "
gameforge.change_guild_master._40_say = "Csak céhvezér használhatja ezt a tárgyat! "
gameforge.change_guild_master._50_say = "Nem található ilyen nevű játékos a céhben! "
gameforge.change_guild_master._60_say = "Sikeresen átadtad a vezérséget. "
gameforge.change_guild_master._70_say = "Nem vagy céhben. "
gameforge.change_guild_master._80_say = "Nem adhatod át magadnak a vezetőséget. "
gameforge.change_guild_master._90_say = "A célszemély nem elérhető,[ENTER]próbáld újra, ha a célszemély elérhető lesz!"
gameforge.charge_cash_by_voucher = {}
gameforge.charge_cash_by_voucher._010_syschat = "%s Sárkányérme került jóváírásra a számládra. "
gameforge.check_collect_reward = {}
gameforge.check_collect_reward._010_npcChat = "Biológus receptje "
gameforge.check_collect_reward._020_say_title = "Baek-Go: "
gameforge.check_collect_reward._030_say = "Hallo! Hogy vagy, mit tehetek érted? "
gameforge.check_collect_reward._040_say = "Chaegirab biológus jutalmáról lenne szó. Emlékszel, mikor hoztam neked a titkos receptet? Nos,[ENTER]kérte, hogy jöjjek el hozzád, hogy elkérjem az italt. "
gameforge.check_collect_reward._050_say = "Hmm, tényleg. Ebből a receptben hiányzik egy összetevő.[ENTER]Ne aggódj, én mindent megteszek,[ENTER]hogy elérje a kívánt hatást![ENTER]Várj egy pillanatot..."
gameforge.check_collect_reward._060_say = "Remélem jó lesz.[ENTER]Vegyünk egy mély lélegzetet! Nagyon jó![ENTER]Megyek meglátogatom Chaegirab biológust[ENTER]és tájékoztatom a hiányosságról.[ENTER]Minden jót, hamarosan találkozunk! "

Tartalmazza :
Nem váltó
Yang beváltás
,,INGAME MESSAGE "
Item-shop raktár


gameforge.ingame_message = {}
gameforge.ingame_message._010_sayTitle = "Egy nagyszerű lehetőség "
gameforge.ingame_message._020_say = "Egy új tárgyat hozzáadtam a piachoz [ENTER]Ne hagyjad ki a lehetőséget ! Nézd meg most "
gameforge.ingame_message._030_sayTitle = "Most érkezett "
gameforge.ingame_message._040_say = "Ne hagyd ki a lehetőséget [ENTER]Ne felejtsd megnézni a tárgyakat a piacon ! "
gameforge.ingame_message._050_sayTitle = "Isten ajándéka "
gameforge.ingame_message._060_say = "Az Isten jól elhelyezett fele: [ENTER]Elfogadja ezt a szép ajándékot. "
gameforge.ingame_message._070_select = "Igen "
gameforge.ingame_message._080_select = "Nem "
gameforge.is_yang = {}
gameforge.is_yang._010_sayTitle = "Yang beváltás "
gameforge.is_yang._020_say = "Szeretnéd %s Yangot jóváírni a fiókodra? "
gameforge.is_yang._030_say = "Az összeg sikeresen jóváírva a számládra. "
gameforge.is_yang._040_say = "A művelet megszakítva [ENTER] Az ön egyenlege meghaladja a 1.999.999.999 Yangot "
gameforge.is_yang._050_syschat = "Várjon %s másodpercet. "
gameforge.item_change_sex = {}
gameforge.item_change_sex._100_say = "  ---LOCA::SPACE--[ENTER]- %s "
gameforge.item_change_sex._10_sayReward = "Azok a játékosok akik elérték a Lv 50-t megtudják [ENTER] változtatni a nemüket. "
gameforge.item_change_sex._110_say = "GM - AZ időtöltés 0-ra van beállítva? "
gameforge.item_change_sex._120_sayTitle = "Nemi változás "
gameforge.item_change_sex._130_say = "Ha megváltoztatod a nemedet akkor a megváltoztatási idő után [ENTER] 3 napig nem tudod visszacsinálni .! "
gameforge.item_change_sex._140_say = "Előfordul ,hogy megbánják a döntéseiket .[ENTER] Biztosan megakarod változtatni ? "
gameforge.item_change_sex._150_say = "A te nemed megváltozott . A képezségek fent állnak !"
gameforge.item_change_sex._160_say = "A nemi változást törölték"
gameforge.item_change_sex._20_say = "Csak akkor tudod átváltani  a nemedet ,ha [ENTER] elérted az 50-es szintet !"
gameforge.item_change_sex._30_sayReward = "A házas emberek nemtudják megváltoztatni [ENTER]a nemüket ! Csak is a szingli játékosok"
gameforge.item_change_sex._40_say = "A házas emberek nemtudják megváltoztatni [ENTER]a nemüket ! Csak is a szingli játékosok"
gameforge.item_change_sex._50_say = "Ha megszeretné változtatni a nemét váljanak el !. "
gameforge.item_change_sex._60_sayReward = "Nemtudod megváltoztatni a nemedet ,ha át vagy változva! !"
gameforge.item_change_sex._70_say = "Használja ezt a tárgyat ,amíg engedélyezett "
gameforge.item_change_sex._80_sayReward = "3 nap múlva változik vissza a karaktered ! "
gameforge.item_change_sex._90_say = "Meglehet változtatni amíg :  "
gameforge.item_mall = {}
gameforge.item_mall._10_npcChat = "Item-shop raktár "
gameforge.item_mall._20_chat = "Vegyeskereskedő "
gameforge.levelup = {}


gameforge.locale.yuhwan

gameforge.locale.yuhwan = {}
gameforge.locale.yuhwan.failure_info_label = "Vissza Yu-Hwan-hoz "
gameforge.locale.yuhwan.failure_info_text_1 = "Vissza  a zenész Yu-Hwan-hoz. "
gameforge.locale.yuhwan.failure_info_text_2 = "Menj vissza a zenész Yu-Hwan-hoz és[ENTER]magyarázd el neki, miért nem találtál pókhálót. "
gameforge.locale.yuhwan.find_label = "Keresd meg a zenész Yu-Hwan-t "
gameforge.locale.yuhwan.find_text_1 = "Keresd meg a zenész Yu-Hwan-t. "
gameforge.locale.yuhwan.find_text_2 = "Keresd meg a zenész Yu-Hwan-t és halgasd[ENTER]meg a dalát. "
gameforge.locale.yuhwan.kill_label = "Ölj Mérges pókokat. "
gameforge.locale.yuhwan.kill_text_1 = "Ölj Mérges pókokat. "
gameforge.locale.yuhwan.kill_text_2 = "Menj a Yongbi sivatagba és ölj Mérges pókokat,[ENTER]hogy kapj pókhálót. Ha megszerezted[ENTER]vidd el a zenész Yu-Hwan-nak. "
gameforge.locale.yuhwan.success_info_label = "Yu-Hwan és a pókháló. "
gameforge.locale.yuhwan.success_info_text_1 = "Vidd el a pókhálót a zenész Yu-Hwan-nak. "
gameforge.locale.yuhwan.success_info_text_2 = "Vidd el a pókhálót a zenész Yu-Hwan-nak[ENTER]és megkapod a jutalmad. "
gameforge.locale.yuhwan.too_late = "Yu-Hwan a zenész: "



gameforge.locale.monster_chat

ezt csatolom mert több mint 20k karakter  8)

gameforge.warehouse = {}
gameforge.warehouse._100_say = "Üdvözöllek , szükséges lenne tároló helyre ? [ENTER]Netán szükséged lenne arany rudakra ? [ENTER] Itt mindent megtalálsz ! "
gameforge.warehouse._10_npcChat = "Szeretnéd használni a tárolót. "
gameforge.warehouse._110_say = "Jó , úgy érzed ,hogy becsaptak a rudakkal ? [ENTER] Ez nem így történt !"
gameforge.warehouse._120_npcChat = "Item-Shop raktár "
gameforge.warehouse._130_say = "Itt alkalmad lehet venni értékes rudakat[ENTER] Találsz itt aranyat vagy netán ezüstöt is! [ENTER] A rudak felérnek elég szép yang összegével. [ENTER] Tudatosan kereskedj vele !"
gameforge.warehouse._140_say = "Üdvözöllek itt alakalmad lehet megnyitni az item-shop raktáradat ,ahol különleges tárgyakat [ENTER] találhatsz feltéve ,ha ott van !"
gameforge.warehouse._150_say = "Kattints a jelre a raktáradba ,hogy megnyithasd az item-shop raktáradat . [ENTER] A jelszó változatlan ,ha megnem változtattad 0000000"
gameforge.warehouse._20_sayTitle = "Raktáros: "
gameforge.warehouse._30_say = "A raktár használata nincs egyen [ENTER] Mindössze csak 500 yangot fogok kérni és a végtelen valóságig használhatod a raktárad !"
gameforge.warehouse._40_say = "Micsoda? [ENTER] Nincs elég yangod , ha meglesz az 500 yang gyere vissza !"
gameforge.warehouse._50_say = "Rendben , ha a raktár [ENTER] megakarod nyitni a jelszvad a következő lesz :"
gameforge.warehouse._60_sayReward = "000000 "
gameforge.warehouse._70_say = "Azért biztonsági okokból megváltoztathatod a jelszavadat ,hogy ne tudják feltörni ! "
gameforge.warehouse._80_say = "Én nem kényszerítek senkit [ENTER] Jöjj vissza,ha szeretnéd !"
gameforge.warehouse._90_npcChat = "Raktár nyitása "


Raktáros

Aki szeretnéd az eddigi translatet letölteni itt van csatoltam !
Köszönöm azoknak akik ide hozzászóltak :)

Múltkor lefordítottam a mount fejlesztős részt :)

gameforge.training_mount = {}
gameforge.training_mount._01_say = "Bocsánat, de neked szükséges a lovaglás [ENTER]tapasztalat hogy fejleszd a hátasod.. [ENTER]Szükséges legalább a csata ló szint. "
gameforge.training_mount._02_say = "Bocsánat, a megfelelő dokumentumok nélkül [ENTER]nem tudok mit tenni."
gameforge.training_mount._03_say = "Hol van a pecséted? [ENTER]A pecsét nélkül, én nem tudom fejleszteni a hátasodat. [ENTER]Nézz be a tárgy piacra. [ENTER]Ott megtalálod a megfelelő dukumentumokat amit [ENTER]elcserélhetsz velem pecsétre. "
gameforge.training_mount._04_say = "Meg akarok lovagolni egy új hátast! "
gameforge.training_mount._05_say = "Hé, te még mindig lovon lovagolsz? [ENTER]Nem unalmas? [ENTER]Manapság már vadállatokat is meg tudunk lovagolni. "
gameforge.training_mount._06_say = "Hogy betaníts egy szelidített vad állatot a harcra,[ENTER]ahhoz jó lovaglási képesség kell neked. [ENTER]A következő itemek szükségesek:[ENTER]Fejlődés tekercse.[ENTER]Változás tekercse."
gameforge.training_mount._07_say = "Ha van kérdésed, csak fordulj hozzám.[ENTER]Segíteni fogok. "
gameforge.training_mount._08_say = "Fejleszteni akarom a hátasom!"
gameforge.training_mount._09_say = "Szóval fejleszteni szeretnéd? [ENTER]Nem tudod hogy kell? [ENTER]Nos akkor elmagyarázom én neked. "
gameforge.training_mount._10_say = "Ahhoz hogy átalakítsd a fiatal a hátasod vaddá, [ENTER]Fejlődés tekercse kell.[ENTER]Ahhoz hogy vadből szelíd legyen,[ENTER]Változás tekercse kell neked. [ENTER]Ezeket egy messzi faluban találod,[ENTER]veszélyes óriások őrzik! "
gameforge.training_mount._11_say = "Hozz el nekem egyet a tekercsekből és[ENTER]fejlesztem a hátasod. Vagy esetleg van nállad már? "
gameforge.training_mount._12_say = "Igen, és fejleszteni akarom a hátasom!"
gameforge.training_mount._13_say = "Nem, majd máskor. "
gameforge.training_mount._14_say = "Rendben, van nálad egy tekercs. [ENTER]Mid van? Fejlődés tekercse hogy fiatalból [ENTER]vadat csinálj? [ENTER]Vagy változás tekercse hogy vadból [ENTER]szelídet csinálj? "
gameforge.training_mount._15_2_say = "Változás tekercsem van. "
gameforge.training_mount._15_say = "Fejlődés tekercsem van. "
gameforge.training_mount._16_say = "Nincs egyik sem most. "
gameforge.training_mount._17_say = "Nézd, a fejlődés tekercse! [ENTER]De had nézzem meg a hátas pecsétedet még. [ENTER]Sokan próbálnak átverni rosszal! [ENTER]Ellenőrizzük a hitelességét a tiednek. [ENTER]Add csak ide egy pillanatra. [ENTER](Húzd rá a pecsétedet a Lovászinasra) "
gameforge.training_mount._18_say = "Változás tekercse! Ritkán látok ilyet. [ENTER]Alig van ilyen a kezemben. Mutasd a hátas pecséted. [ENTER]Becserélem egy erőtelibbre, ha [ENTER]megerősítettem a hitelességét. [ENTER](Húzd rá a pecsétedet a Lovászinasra) "
gameforge.training_mount._19_say = "Ha találsz egy tekercset, [ENTER]Hozd hozzám. Akkor feltudom javítani [ENTER]A hátasod egy jobb hátasra. "
gameforge.training_mount._20_say = "A pecséted látott már jobb napokat. [ENTER]Várj, kicserélem egy jobbra. [ENTER]Tessék, itt van. Már megtudod idézni a vad hátasod. [ENTER]Jöjj vissza ha találsz egy változás tekercset.[ENTER]Akkor átlakíthatom még jobbá a hátasod "
gameforge.training_mount._21_say = "Ez az a pecsét amit tőlem kaptál [ENTER]régebben. Nagyon elhasználódott, nem?[ENTER]Add vissza és csinálok neked jobb,[ENTER] erőtelibb hátas pecsétet! "
gameforge.training_mount._22_say = "A pecsét ereje meg tudja idézni az új hátasodat. [ENTER]Vigyázz rá, mert felbecsülhetetlen az értéke! "
gameforge.training_mount._23_say = "Használhatok ló-képességeket? "
gameforge.training_mount._24_say = "Ló képességeket akarsz használni? [ENTER]Nagyon igényes vagy! Én is gondoltam erre.[ENTER]Nos, erre van pár szabály. "
gameforge.training_mount._25_say = "Először is, lovaglás mesternek kell lenned, mert[ENTER]sok veszélynek tennéd ki magad. Végül, [ENTER]a hátasodnak is fel kell készülnie,[ENTER]utánna tudod használni a skilleket. "
gameforge.training_mount._26_say = "A hátasod már felkészült? [ENTER]Máskülönben nem fog működni. [ENTER]Szeretnéd hogy megnézzük te felkészültél-e? "
gameforge.training_mount._27_say = "Rendben. Megvizsgálom az erődet, [ENTER]és a lovaglási képességed. Várj egy picit. "
gameforge.training_mount._28_say = "Hm.. úgy látom elég erős vagy [ENTER]és a hátasod is elég fejlett.[ENTER]Te tudsz használni ló-képességeket. "
gameforge.training_mount._29_say = "Mostmár a hátasod tud használni skillt.. [ENTER]Találkozunk majd még, de szükséges[ENTER]újra megtanulni a lovaglást.[ENTER]Gyere vissza ebben az esetben hozzám. "
gameforge.training_mount._30_say = "Ne csináld, ez túl veszélyes [ENTER]ha nem tudsz katonai lovon lovagolni. [ENTER]Gyere vissza ha már tudsz lovagolni katonain. "
gameforge.training_mount._31_say = "Attól félek a hátasod nem elég felkészült még. [ENTER]Gyere vissza ha fejledtebb lesz. "
gameforge.training_mount._32_say = "Letudnál szállni hátasodról, [ENTER]amikor egymással beszélünk? [ENTER]Megtisztelnél vele! [ENTER]Nehéz mindig felfele nézni. "
gameforge.training_mount._33_say = "Ha nincs lovaglási engedélyezd, [ENTER]akkor nem fog ez menni. [ENTER]Legalább csata lovadnak kell lennie,[ENTER]hogy használj egy vadállatot. Ha meg akarsz szelidíteni egy[ENTER]bátor állatot, ahhoz neked egy katonai ló kell. "
gameforge.training_mount._34_say = "Látom van egy Erő snacked. Ez az érékes [ENTER]gyógynövény segít a hátasodon. [ENTER]Meghosszabbítja az időtartamát. [ENTER]Mit tehetek érted? Szeretnéd fejleszteni[ENTER]vagy meghosszabbítani a hátasod életét? "
gameforge.training_mount._35_select_1 = "Hosszabbítás "
gameforge.training_mount._35_select_2 = "Fejlesztés "
gameforge.training_mount._36_select_1 = "7 napos snack van. "
gameforge.training_mount._36_select_2 = "15 napos snack van. "
gameforge.training_mount._36_select_3 = "30 napos snack van. "
gameforge.training_mount._36_select_4 = "Változás tekercse + 200.000 yang "
gameforge.training_mount._37_say = "Neked nincs meg az erő [ENTER]snacked for a kiválasztott időtartamra. [ENTER]De a tárgy piacon találhatsz! "
gameforge.training_mount._38_say = "Változás tekercsnek nagy ereje van! [ENTER]Meg tudod hosszabbíteni a bátor [ENTER]hátasod idejét 4 nappal. [ENTER]200.000 yangba kerül. [ENTER]Azonban a hátasodnak nagyon fáradtnak kell lennie, [ENTER]kevesebb mint 1 napnak kell hátra lenni. [ENTER]Persze, kell egy kis szerencse!"
gameforge.training_mount._39_say = "A te hátasod ereje túl jó.. [ENTER]Itt, a változás tekercse nem tesz semmit. [ENTER]Gyere vissza ha kevesebb élete lesz mint egy nap. "
gameforge.training_mount._40_say = "Nem segíthetek neked.. [ENTER]Nincs nálad a változás tekercse[ENTER]vagy kevesebb mint 200.000 yangod van. "


2015-11-07, 18:57:20 #9 Last Edit: 2015-11-07, 19:34:19 by [VIP]P3NG3R
Remélem nem veszitek zokon, de használni kéne a helyesírás ellenőrzőt(notepad++-hoz DSpellCheck - Letöltések), itt-ott van egy-két nyelvtan elégséges produkció.  Ha már lúd, legyen kövér, nem igaz? Valamint ha valaki veszi a fáradtságot, GF-ről is lehetne 'lopni' a fordítást. Nem előnyös gúgel transzléttel vacakolni :)

On:
[spoiler]0-ról kezdtem, mivel a quest nem volt meg, csak a fordítandó szöveg. Szaladoztam Npc-ről npc-re :)) Kiegészítettem KR fájlból a Seon-Pyeong-ot, akitől két opció valamiért nincs bent GF-en, bár az egyik érthető, hisz ott a kövek nem fejleszthetőek(méééég). Úgyhogy az gúglis kr-en-hu fordító gépes és saját fejből írt szöveg.[/spoiler]

Tesztelve, működik, de ha hiba van, amit nem vettem észre PM és javítom.
npc_talk: (GF-ről... néhány helyen bef*stam miközben írtam xD(soon, yang-shin, baek-go, yu-rang)
transdate.lua ;D
gameforge.npc_talk = {}
gameforge.npc_talk._10_sayTitle = "Város őr:"
gameforge.npc_talk._20_say = "Állj mozdulatlanul és őrizd meg a tartásodat.[ENTER]Viselkedj és ne kezdj el veszekedni. Tisztelettel[ENTER]viszonyulj embertársaidhoz.[ENTER]Megértetted?"
gameforge.npc_talk._30_npcChat = "Hmm, jó illat van itt..."
gameforge.npc_talk._40_sayTitle = "Octavio, a vendéglátó:"
gameforge.npc_talk._50_say = "Üdvözöllek! A mi éttermünk egy nagy nemzetközi[ENTER]lánchoz tartozik. Gyere egyszer el hozzánk és[ENTER]egyél nálunk."
gameforge.npc_talk._60_say = "Annak ellenére, hogy ez egy nagy étterem,[ENTER]meglepően egyszerű a berendezés."
gameforge.npc_talk._70_npcChat = "Mondj valamit a cserépáruról."
gameforge.npc_talk._80_sayTitle = "Yonah, a fazekas:"
gameforge.npc_talk._90_say = "Szeretek agyagmunkás lenni. Nagyon kielégítő[ENTER]látni ahogy megformálom az agyagot a kezeimmel és[ENTER]egy formát készítek belőle... Általában egyszerű[ENTER]dolgokat csinálok. Keleten a kontinens külső[ENTER]peremén a gyártási módszerek jóval[ENTER]kifinomultabbak. Láttam néhány alkotást ott, és[ENTER]nagyon tetszettek. Néha amikor időm engedi, én is[ENTER]kísérletezek. De még nem jöttem rá hogy milyen[ENTER]trükköt használnak."
gameforge.npc_talk._100_npcChat = "Menj mondd el a hegyen..."
gameforge.npc_talk._110_sayTitle = "Yu-Hwan, a zenész:"
gameforge.npc_talk._120_say = "...A dombok fölött és mindenütt.. Te is szereted[ENTER]a zenét? Én mindenféle dalt éneklek magányomban,[ENTER]hogy ne keveredjek bele a háborúba. De egy ország[ENTER]nélkül ami megvédene, nem tudnám folytatni ezt a[ENTER]tevékenységet."
gameforge.npc_talk._130_npcChat = "Miért olvasol ilyen sokat?"
gameforge.npc_talk._140_sayTitle = "Soon, a könyvmoly:"
gameforge.npc_talk._150_say = "Oh, kalandor.[ENTER]A világ tele van problémákkal, és csak a tudás[ENTER]segítségével nem lehet túlélni. Mindig tiszteld a[ENTER]könyveidet. Rossz időkben segítenek. Hidd el[ENTER]nekem!"
gameforge.npc_talk._160_npcChat = "Vannak gyerekeid?"
gameforge.npc_talk._170_say = "Igazából nem szerettem volna saját gyereket,[ENTER]de... Nos, gyűjtöm a Datolyaszilva Virágokat mert[ENTER]ha jól előkészíted őket, növelheted a mágikus[ENTER]energiáidat velük. Baek-Go jött erre rá. Csak egy[ENTER]sziromra van szüksége, hogy elkészíthessen 100[ENTER]italt. Sajnos a Datolyaszilva Virágnak van egy[ENTER]mellékhatása is. Ha egy nő visel egy nyakláncot[ENTER]ezekből a szirmokból akkor születik egy fia.[ENTER]Köztünk legyen mondva, a feleségem vissza is élt[ENTER]ezzel a lehetőséggel."
gameforge.npc_talk._180_npcChat = "Mi a gond a lábaddal?"
gameforge.npc_talk._190_sayTitle = "Handu-Up:"
gameforge.npc_talk._200_say = "Ez egyre jobb. Ahogy sétáltam mostanában,[ENTER]megbotlottam egy Gango-gyökérben és kificamodott[ENTER]a bokám. Szerencsére ismerem Baek-Go doktort aki[ENTER]ellátott és adott egy tanácsot: Ahhoz hogy ilyen[ENTER]egyszerű sérüléseket meggyógyíts, készíthetsz egy[ENTER]italt ebből a Gango-gyökérből. Tehát csináltam[ENTER]egy teát ezekből a gyökerekből és meggyógyították[ENTER]a sérülést amit okoztak..."
gameforge.npc_talk._210_npcChat = "Te ki vagy?"
gameforge.npc_talk._220_sayTitle = "Wonda-Rim:"
gameforge.npc_talk._230_say = "Én Wonda-Rim vagyok, Chaegirab unokaöccse. A[ENTER]bácsikám híres! Te ismered őt? Sokat kísérletezik[ENTER]italokkal és gyógynövényekkel. Így fedezte fel azt[ENTER]is, hogy ha összekeversz 100 Bo-vizet egy[ENTER]Szederfával, akkor nagy védelmet kapsz a mágikus[ENTER]energiákkal szemben. Tudtommal Huahn-So el tudja[ENTER]készíteni az italt, ha elviszed neki a hozzávalókat."
gameforge.npc_talk._240_npcChat = "Milyen szép virágok..."
gameforge.npc_talk._250_sayTitle = "Mirine:"
gameforge.npc_talk._260_say = "Régen Barackvirág szirmokat gyűjtöttem a[ENTER]testvéremmel. De ma már egyedül csinálom. Nem[ENTER]néznek ki olyan jól, de speciális hatásuk van. Ha[ENTER]viszel Barackvirág Szirmokat Baek-Go-nak, készít[ENTER]neked egy italt ami fürge-lábúvá tesz téged!"
gameforge.npc_talk._270_npcChat = "Hol van a testvéred?"
gameforge.npc_talk._280_say = "Ebben a napokban a fivérem sokat van úton. Alig[ENTER]látom őt mostanában és sokat aggódom érte."
gameforge.npc_talk._290_npcChat = "Miért van neked ennyi sebhelyed?"
gameforge.npc_talk._300_sayTitle = "Áruló Balso:"
gameforge.npc_talk._310_say = "Nem vagyok jó harcos és rendszeresen megsérültem[ENTER]a csatákban. Egyszer megkérdeztem Yu-Hwan-t hogy[ENTER]tud-e készíteni nekem egy italt ami megvéd a[ENTER]sérülésektől. Csinált nekem valamit[ENTER]Harangvirágból és Orgonából, de sajnos a védelem[ENTER]nem volt elegendő. De az is lehet hogy csak én[ENTER]vagyok túl béna. De biztos vagyok benne hogy az[ENTER]ital a hasznodra válik majd."
gameforge.npc_talk._320_npcChat = "Miért hív téged olyan sok ember árulónak?"
gameforge.npc_talk._330_say = "Elmenekültem a háborúból és csatlakoztam a[ENTER]Feketeszél Bandához. A bajtársaim sosem[ENTER]bocsájtottak meg nekem ezért. Nem sokkal később[ENTER]rájöttem, hogy a Feketeszél harcosok ártatlan[ENTER]embereket ölnek, ezért azonnal otthagytam őket.[ENTER]Szörnyű volt!"
gameforge.npc_talk._340_say = "Ártatlan emberek lelkei száradnak a te[ENTER]lelkiismereteden? Akkor tényleg megérdemled az[ENTER]áruló nevet. Megtagadtad a normális életet nekik.[ENTER]"
gameforge.npc_talk._350_say = "Törvény nélküli világban élünk. De eldöntöttem[ENTER]hogy nem csinálok többé semmi rosszat. Nem[ENTER]szeretném ha az emberek továbbra is árulónak[ENTER]tartsanak.[ENTER][ENTER]Van egy kis Yang-od a számomra?[ENTER]"
gameforge.npc_talk._360_npcChat = "Téged hívnak a tudósnak?"
gameforge.npc_talk._370_sayTitle = "Uriel, a tudós:"
gameforge.npc_talk._380_say = "Olyan sok mindent kell tanulni ebben a nagy[ENTER]világban. Ha tudatlanság katonai hatalommal[ENTER]párosul, akkor ez nem jó. Te csak nem így akarsz[ENTER]élni, mint ezek a tudatlan katonák! Vagy igen? A[ENTER]tudás hatalom!"
gameforge.npc_talk._390_npcChat = "A forrásaim azt mondták hogy te gyógyítással foglalkozol."
gameforge.npc_talk._400_sayTitle = "Baek-Go:"
gameforge.npc_talk._410_say = "Megteszem amit tudok. De egyre több és több élet[ENTER]hal meg naponta ebben a veszélyes világban. Nincs[ENTER]elég gyógyszerünk vagy segítőnk. Nehéz időket[ENTER]élünk! Talán tudnál nekem később segíteni?"
gameforge.npc_talk._420_npcChat = "Hogy megy a vadászat?"
gameforge.npc_talk._430_sayTitle = "Yang-Shin, a vadász:"
gameforge.npc_talk._440_say = "Hmm, mióta a Metin kövek lehullottak, az állatok[ENTER]nagyon vadak lettek. Manapság az életedet[ENTER]kockáztatod még akkor is ha csak csirkét mész[ENTER]vadászni. Nagyon veszélyes mostanában a[ENTER]vadászoknak. Szerencsére én az egyik legjobb[ENTER]vagyok!"
gameforge.npc_talk._450_npcChat = "Honnan ez a haláli pontosság?"
gameforge.npc_talk._460_say = "Nagyon ügyes vagyok az íjjal, mert van egy titkos[ENTER]receptem, hehe! Amikor Barackvirág levet keversz[ENTER]össze Orgonával, egy olyan italt kapsz ami[ENTER]megnöveli a pontosságodat. Vidd el ezeket a[ENTER]hozzávalókat Yu-Hwan-nak, biztos vagyok benne,[ENTER]hogy elkészíti neked az italt."
gameforge.npc_talk._470_npcChat = "A háború idején"
gameforge.npc_talk._480_sayTitle = "Yu-Rang, a rizs süti eladónő:"
gameforge.npc_talk._490_say = "Nehéz eladni a rizs-sütiket a háború idején. A[ENTER]banditák miatt nagyon sok vásárlót elvesztettem.[ENTER]Én már sajnos nem tudom hogy mit tehetnék a[ENTER]túlélésért."
gameforge.npc_talk._500_npcChat = "Ki vásárol gyakran tőled?"
gameforge.npc_talk._510_say = "A legtöbb sütimet utazóknak adom el. Egy nap egy[ENTER]fekete lovas jött el hozzám. Fizetésként egy[ENTER]receptet adott amihez Zin-víz szükséges. Ez egy[ENTER]ital ami a támadó erődet növeli. Eladtam a[ENTER]receptet Huahn-So-nak. Ha viszel egy kis[ENTER]Sim-vizet és egy Alpesi Rózsát Huahn-So-nak,[ENTER]készít neked Zin-vizet belőlük."
gameforge.npc_talk._520_npcChat = "Miért vagy ilyen rosszkedvű?"
gameforge.npc_talk._530_sayTitle = "Taurean:"
gameforge.npc_talk._540_say = "Harang egy gonosz lány![ENTER]Én utálom őt! Gyenge vagyok, és ő az életemet[ENTER]gyakran megkeseríti!"
gameforge.npc_talk._550_say = "Te egy férfi vagy és izmos vagy. Edz egy[ENTER]kicsit!"
gameforge.npc_talk._560_npcChat = "Mit csinálsz most éppen?"
gameforge.npc_talk._570_sayTitle = "Harang:"
gameforge.npc_talk._580_say = "Taurean-ra várok. Sokat játszunk és harcolunk is[ENTER]együtt. Micsoda gyáva alak! Ha nem jön önként[ENTER]akkor megnehezítem az életét!"
gameforge.npc_talk._590_npcChat = "Taurean megijedt tőled."
gameforge.npc_talk._600_say = "Taurean valójában erősebb nálam. Tehát most[ENTER]kitaláltam egy taktikát, amivel én nyerek. Egy[ENTER]fehér nindzsától hallottam, hogy összekeverhetsz[ENTER]Young-vizet Szederfával. Így készítesz egy italt,[ENTER]ami lehetővé teszi, hogy gyorsabban üss. Akkor[ENTER]végre le fogom tudni győzni Taurean-t! Ha te is[ENTER]gyorsabban szeretnél támadni, vidd el az említett[ENTER]hozzávalókat Huahn-So-nak. Biztos megcsinálja[ENTER]neked az italt."
gameforge.npc_talk._610_npcChat = "Olyan sok ember esett el a háborúban..."
gameforge.npc_talk._620_sayTitle = "Ariyoung:"
gameforge.npc_talk._630_say = "Egyre több embert veszítünk el a háborúban, ezért[ENTER]az asszonyok a faluban összegyűltek és megkérték[ENTER]Huahn-So-t, készítsen egy jobb gyógyitalt. Hosszú[ENTER]kutatás után létrehozott egy olyan italt, ami[ENTER]megnöveli a védelmet, így kevesebb élet-italt kell[ENTER]használni. Menj, látogasd meg őt. Biztos vagyok[ENTER]benne, hogy elkészíti neked az italt, amit ő [ENTER]SamBo-víznek hív. Csak egy kis Dok-vízre és Alpesi[ENTER]rózsára van szüksége ehhez."
gameforge.npc_talk._640_npcChat = "Oh, milyen aranyos gyerek..."
gameforge.npc_talk._650_sayTitle = "Ah-Yu:"
gameforge.npc_talk._660_say = "Már megint ordít ...[ENTER]Valami finomságra fáj a foga, vagy ... oh[ENTER]nem!"
gameforge.npc_talk._670_npcChat = "Hogy vagytok?"
gameforge.npc_talk._680_say = "Gyermekem! Most, hogy a férjem elesett a[ENTER]háborúban, nekem kell gondoskodnom magamról. Saját[ENTER]erőből próbálom eltartani magam és gyermekemet, és[ENTER]a Bo-víznek köszönhetően találtam egy módot a[ENTER]túlélésre. Vinnem kell Yu-Hwan-nak 100[ENTER]Datolyaszilva-virág levet és egy Tue gombát. Ebből[ENTER]ő Bo-vizet főz, amit könnyen el lehet adni.[ENTER]Végtére is, valamiből meg kell élnem..."
gameforge.npc_talk._690_npcChat = "Hol van a férjed?"
gameforge.npc_talk._700_sayTitle = "Aranyo:"
gameforge.npc_talk._710_say = "Az én úgy nevezett férjem a könyveivel él[ENTER]házasságban. Rám már rám se néz. És én nem vagyok[ENTER]egy csúf asszony."
gameforge.npc_talk._720_npcChat = "Hogy megy az üzlet?"
gameforge.npc_talk._730_sayTitle = "Utazó kereskedő:"
gameforge.npc_talk._740_say = "Amióta kitört a háború, az üzlet nagyon rosszul[ENTER]megy. A kereskedők egyesülete egykor nagyon[ENTER]gazdag és erős volt, de azoknak az időknek vége.[ENTER]Nem hagyhatjuk figyelmen kívül a vadakat, a fehér[ENTER]eskü harcosokat és a sötét szél katonákat sem."
gameforge.npc_talk._750_npcChat = "Új belátás..."
gameforge.npc_talk._760_sayTitle = "Seon-Pyeong:"
gameforge.npc_talk._770_say = "Barátom, a világ tele van megválaszolatlan[ENTER]kérdésekkel. És én a válaszokat és a tudást[ENTER]kutatom. Hallottál már epikus fegyverekről és[ENTER]lélekkövekről?"
gameforge.npc_talk._780_npcChat = "Mit csinálsz?"
gameforge.npc_talk._790_say = "Lehet hogy már tudod hogy én az ismeretlen tudást[ENTER]kutatom. És jelenleg a fegyverek további[ENTER]megerősítésén és a lélekkövek erejének fejlesztésén[ENTER]dolgozok."
gameforge.npc_talk._800_npcChat = "A fegyverkutatás..."
gameforge.npc_talk._810_say = "Érdekes, ugye? Szeretnél többet tudni róla? Akkor[ENTER]hozd el nekem a megfelelő 65-ös fegyver +9-et.[ENTER]Szükségem van egy Megerősítő iratra és két[ENTER]Áldástekercsre is. Megpróbálok ezekből egy epikus[ENTER]fegyvert készíteni.[ENTER][ENTER]De nem ígérhetem hogy működni fog."
gameforge.npc_talk._820_npcChat = "A páncélkutatás..."
gameforge.npc_talk._830_say = "Szeretnél többet megtudni?[ENTER]Az eljárás hasonló a fegyverekhez használthoz.[ENTER]Szükségem lesz egy megfelelő +9-es páncélra[ENTER]az alábbiak közül...[ENTER]   Feketevas vért, Feketeszél öltöny, Fekete mágia[ENTER]   vért, Fekete ruha vagy egy Éjszakai árnyék vért.[ENTER]Még két Áldástekercs és egy Megerősítő okirat.[ENTER][ENTER]De nem ígérhetem hogy sikerülni fog."
gameforge.npc_talk._840_npcChat = "A szellemkövek..."
gameforge.npc_talk._850_say = "A szellemköveket széles választékban használják[ENTER]a világban. Azok a kis kövek a Metin kövek egy[ENTER]maradványa, mely különleges hatással bír. A[ENTER]kutatásaim során felfedeztem egy új módszert,[ENTER]amivel javíthatóak a kövek hatásai. Ez az igazi[ENTER]hatalom. A tudás. Ha hozol nekem egy Szellemkövet,[ENTER]megpróbálhatok erősíteni rajta.[ENTER][ENTER]A javítás azonban lehet kudarc is, és a kő elvész."


quest/npc_talk.quest
quest npc_talk begin
state start begin
when 20354.click begin
say_title(gameforge.npc_talk._10_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._20_say)
end
when 20008.chat.gameforge.npc_talk._30_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._40_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._50_say)
if math.random(2) == 1 then
wait()
say_pc_name()
say(gameforge.npc_talk._60_say)
end
end
when 20005.chat.gameforge.npc_talk._70_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._80_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._90_say)
end
when 20017.chat.gameforge.npc_talk._100_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._110_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._120_say)
end
when 20023.chat.gameforge.npc_talk._130_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._140_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._150_say)
end
when 20023.chat.gameforge.npc_talk._160_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._140_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._170_say)
end
when 20086.chat.gameforge.npc_talk._180_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._190_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._200_say)
end
when 20087.chat.gameforge.npc_talk._210_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._220_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._230_say)
end
when 20006.chat.gameforge.npc_talk._240_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._250_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._260_say)
end
when 20006.chat.gameforge.npc_talk._270_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._250_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._280_say)
end
when 20020.chat.gameforge.npc_talk._290_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._300_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._310_say)
end
when 20020.chat.gameforge.npc_talk._320_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._300_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._330_say)
if math.random(2) == 1 then
wait()
say_pc_name()
say(gameforge.npc_talk._340_say)
wait()
say_title(gameforge.npc_talk._300_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._350_say)
end
end
when 20011.chat.gameforge.npc_talk._360_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._370_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._380_say)
end
when 20018.chat.gameforge.npc_talk._390_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._400_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._410_say)
end
when 20019.chat.gameforge.npc_talk._420_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._430_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._440_say)
end
when 20019.chat.gameforge.npc_talk._450_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._430_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._460_say)
end
when 20012.chat.gameforge.npc_talk._470_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._480_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._490_say)
end
when 20012.chat.gameforge.npc_talk._500_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._480_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._510_say)
end
when 20014.chat.gameforge.npc_talk._520_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._530_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._540_say)
if math.random(2) == 1 then
wait()
say_pc_name()
say(gameforge.npc_talk._550_say)
end
end
when 20024.chat.gameforge.npc_talk._560_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._570_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._580_say)
end
when 20024.chat.gameforge.npc_talk._590_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._570_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._600_say)
end
when 20021.chat.gameforge.npc_talk._610_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._620_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._630_say)
end
when 20003.chat.gameforge.npc_talk._640_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._650_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._660_say)
end
when 20003.chat.gameforge.npc_talk._670_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._650_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._680_say)
end
when 20002.chat.gameforge.npc_talk._690_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._700_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._710_say)
end
when 20010.chat.gameforge.npc_talk._720_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._730_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._740_say)
end
when 20091.chat.gameforge.npc_talk._750_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._760_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._770_say)
end
when 20091.chat.gameforge.npc_talk._780_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._760_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._790_say)
end
when 20091.chat.gameforge.npc_talk._800_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._760_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._810_say)
end
when 20091.chat.gameforge.npc_talk._820_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._760_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._830_say)
end
when 20091.chat.gameforge.npc_talk._840_npcChat begin
say_title(gameforge.npc_talk._760_sayTitle)
say(gameforge.npc_talk._850_say)
end
end
end



Edit:
Kis megjegyzés: Szerintem jobb lenne egy folyamatosan frissített fájl, ahelyett hogy mindig új kerül fel és listázva a már magyarosított táblák valahogy így(ha már túl sok akkor szpoilerezve):

  • gameforge.arena_manager
  • gameforge.locale.yuhwan
  • gameforge.warehouse
  • gameforge.training_mount

  • Ox verseny.
    gameforge.oxevent = {}
    gameforge.oxevent._100_say = "Az OX-verseny indítása nem sikerült! "
    gameforge.oxevent._10_npcChat = "OX-verseny "
    gameforge.oxevent._110_sayReward = "Nem sikerült betölteni a forgatókönyvet.Kérjük ellenőrizze az [ENTER] a fájlokat, és próbálja újra.} "
    gameforge.oxevent._120_say = "Az OX-Verseny megkezdődött. "
    gameforge.oxevent._130_notice_all = "Az OX-Verseny indul![ENTER]Beszélj Uriel-el,ha csatlakozni szeretnél,vagy[ENTER]szeretnéd nézni. "
    gameforge.oxevent._131_notice_all = "Ő elfog teleportálni a verseny helyszínére. "
    gameforge.oxevent._140_say = "OX-verseny: Regisztráció folyamatban[ENTER]A regisztrált résztvevők: %s Spieler "
    gameforge.oxevent._150_select = "Kilépés a regisztrációs folyamatból. "
    gameforge.oxevent._160_say = "További regisztrációk lehetségesek.[ENTER]A verseny most kezdődik. "
    gameforge.oxevent._170_say = "OX-verseny:[ENTER]Bejelentkezési folyamat befejeződött. "
    gameforge.oxevent._180_select = "Első rendezvény megkezdődött. "
    gameforge.oxevent._190_select = "Indítsa el az új versenyt. "
    gameforge.oxevent._195_select = "Kilépés a versenyből. "
    gameforge.oxevent._200_say = "A verseny nem indítható el. "
    gameforge.oxevent._20_say = "Hé te!Igen,pontosan te.[ENTER]Te eléggé okosnak tünsz. Van egy[ENTER]verseny,amit úgy hivnak,hogy OX-Verseny! Szeretnél[ENTER]részt venni rajta? Ha megnyered[ENTER]jutalomban részesülsz. "
    gameforge.oxevent._210_say = "A Verseny sikeresen elindult. "
    gameforge.oxevent._220_say = "Hiba! A Verseny nem indítható el. "
    gameforge.oxevent._230_say = "Az OX-verseny újraindítása ... "
    gameforge.oxevent._240_notice_all = "Egy újabb fordulója indul az[ENTER]OX-Versenynek. "
    gameforge.oxevent._241_notice_all = "Minden résztvevő a városba lessz[ENTER]teleportálva. "
    gameforge.oxevent._250_say = "OX-verseny: megszűnik. "
    gameforge.oxevent._260_notice_all = "Az OX-verseny megszűnik rövidesen. "
    gameforge.oxevent._261_notice_all = "Minden résztvevő a városba lessz teleportálva. "
    gameforge.oxevent._270_say = "OX-verseny: a verseny egyenesen fut "
    gameforge.oxevent._280_sayReward = "Kérjük, várjon egy pillanatot. "
    gameforge.oxevent._290_say = "OX-verseny: működésképtelen. "
    gameforge.oxevent._300_npcChat = "OX-verseny: Mégsem "
    gameforge.oxevent._30_say = "Amikor a verseny elindul tudatom önnel[ENTER]majd részt vehet,de akkoris csak[ENTER]nézni[ENTER]A kezdési időt még nem határozták meg.[ENTER]Én megmondom, így marad kész. "
    gameforge.oxevent._310_say = "OX-verseny: Mégsem[ENTER]Lehetnek váratlan problémák![ENTER]Tényleg folytatja? "
    gameforge.oxevent._320_select = "Igen, megszüntetem az eseményt. "
    gameforge.oxevent._330_say = "OX-verseny: törölték. "
    gameforge.oxevent._340_npcChat = "OX-verseny: Jutalom "
    gameforge.oxevent._350_say = "OX-verseny: Jutalom[ENTER]Minden résztvevő jutalomban részesül.[ENTER]Kérjük ide irja a tárgy ID-jét! "
    gameforge.oxevent._360_say = "Kérjük ide irja a tárgyak számát. "
    gameforge.oxevent._370_say = "A jutalmat minden résztvevő megkapta:: %s Spieler. "
    gameforge.oxevent._40_say = "Szeretné, hogy csatlakozzon most?[ENTER]Természetesen akkor is csak ülni és nézni ... "
    gameforge.oxevent._50_say = "Ki akarod próbálni?[ENTER]Oké - Itt vagyunk, akkor menjen. "
    gameforge.oxevent._60_say = "A verseny már megkezdődött. Ez az idő,[ENTER]akkor már nem vesz részt. Melyik[ENTER]de a következő verseny kezdete valószínű[ENTER]hamarosan. Adok majd döntést. "
    gameforge.oxevent._70_npcChat = "OX-verseny: Megkezdődött. "
    gameforge.oxevent._80_say = "OX-verseny: Megkezdődött.[ENTER]Ezennel a OX-verseny indul.[ENTER]Tényleg el akarja kezdeni? "
    gameforge.oxevent._90_select = "Elkezdődött. "

    2015-11-09, 08:11:34 #11 Last Edit: 2015-11-09, 08:16:16 by whiteworld
    gameforge.upgrade_refine_scroll

    gameforge.upgrade_refine_scroll = {}
    gameforge.upgrade_refine_scroll._10_npcChat = "A harci tekercs előállítása "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._20_say = "Ez a rejtélyes harci tekercs a +0 - +3[ENTER]tárgyakat feljavítja 100%-os sikerrel.[ENTER]De nem hatnak +4 és annál feljebb lévő[ENTER]tárgyakra. "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._30_say = "Az előállításához Mágikus rézércre van szükség. "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._40_sayItem = "Mágikus rézérc "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._50_say = "Emellett szükséged lesz egy Áldástekercsre is. "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._60_sayItem = "Áldástekercs "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._70_say = "Beszereztél minden szükséges tárgyat?[ENTER]200.000 Yangra van még szükséged.[ENTER]Ha nálad van az Áldástekercs, a Mágikus rézérc,[ENTER]és a 200.000 Yang, akkor a Harci tekercset elő[ENTER]tudod állítani. Elő akarod állítani a tekercset? "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._80_say = "Az előállítás sikeres volt! "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._90_sayItem = "Harci tekercs "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._100_say = "A Harci tekercset nem tudtad előállítani, mert[ENTER]nincsenek meg a megfelelő[ENTER]anyagjaid. "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._110_npcChat = "Sárkánytekercs előállítása "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._120_say = "A sárkánytekercs megnöveli egy tárgy[ENTER]javításának esélyét. Ha nem voltál sikeres,[ENTER]akkor a tárgy szintje csupán eggyel csökken.[ENTER]Ez egy rejtélyes tárgy, amire egyfajta[ENTER]fejlesztett áldástekercsként lehet tekinteni. "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._130_say = "Az előállításához mágikus vasércre van szükség. "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._140_sayItem = "Mágikus vasérc "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._150_say = "Az előállításához egy áldástekercsre van[ENTER]szükség. "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._160_say = "Beszerezted a szükséges tárgyakat?[ENTER]Elő akarsz állítani egy sárkánytekercset?[ENTER]A sárkánytekercs előállításához szükséged van egy[ENTER]Áldástekercsre és Mágikus vasércre. "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._170_say = "Előállítottál egy sárkánytekercset! "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._180_say = "A tekercs előállítása nem sikerült, mert még[ENTER]nincs meg hozzá az összes anyagod. "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._190_npcChat = "Kovács kézikönyv előállítása "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._200_say = "Hallottál már a Kovács kövéről?[ENTER]Ez egy olyan kő, amit a kovácsok véréből és[ENTER]izzadtságából készítenek. Ha elhozod nekem a [ENTER]Kovács kövét és egy Áldástekercset, akkor egy[ENTER]olyan kézikönyvet fogok készíteni neked amit a[ENTER]családomban már generációk óta tovább adunk.[ENTER]Hasonló funkciója van, mint a Sárkánytekercsnek,[ENTER]csak nagyobb a siker esélye. "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._210_say = "Az előállításához egy Kovács kövére van[ENTER]szükség. "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._220_sayItem = "Kovács köve "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._230_say = "Az előállításához egy Áldástekercsre van[ENTER] szükség. "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._240_say = "Beszerezted a szükséges tárgyakat?[ENTER]Szóval elő akarod állítani a kézikönyvet, amit a[ENTER]családomban már generációk óta tovább adunk? "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._250_say = "Előállítottam neked a Kovács kézikönyvet![ENTER]Használd egészséggel, ezt a[ENTER]generációról generációra szálló tudományt... "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._260_sayItem = "Kovács kézikönyv "
    gameforge.upgrade_refine_scroll._270_say = "Nem tudom előállítani a Kovács kézikönyvet, mert[ENTER]nincsenek nálad a szükséges anyagok. "



    gameforge.training_grandmaster_skill

    gameforge.training_grandmaster_skill = {}
    gameforge.training_grandmaster_skill._100_sayReward = "Nincs elég rangpontod, hogy folytasd a képzést.[ENTER]Növeld a rangpontod a képzés folytatásához. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._10_answer = "Fejleszteni "
    gameforge.training_grandmaster_skill._10_sayTitle = "Nagymesteri képességek edzése "
    gameforge.training_grandmaster_skill._110_sayReward = "Fejlesztés előtti és utáni rangpontod: %s -> %s "
    gameforge.training_grandmaster_skill._120_sayReward = "Rangpontjaid a negatív tartományban vannak, így[ENTER]nem lehet tovább rontani a rangod.[ENTER]Muszáj javítanod rajta, hogy tovább fejleszthesd[ENTER]a képességeidet. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._130_sayReward = "Szükséges rangpont: %s "
    gameforge.training_grandmaster_skill._140_sayReward = "Ha most edzed képességed, akkor a rangod,[ENTER]negatívba csökken, ami 50.szint felett[ENTER]veszélyes is lehet!. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._150_sayReward = "Megerősítés! "
    gameforge.training_grandmaster_skill._160_say = "Ha nagymester képességeket akarsz elsajátítani,[ENTER]akkor a rangpontjaid az átlagszint alá [ENTER]eshetnek, mivel pillanatnyilag csak kevés[ENTER]rang ponttal rendelkezel.[ENTER]Ha tényleg edzeni akarsz, akkor írd be az[ENTER]alábbi sorba a következő szót. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._170_sayReward = "Fejleszteni "
    gameforge.training_grandmaster_skill._180_say = "Ha nem akarod edzeni, akkor hagyd üresen a[ENTER]szövegdobozt és nyomd meg az 'ENTER' billentyűt. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._190_sayReward = "Sikerült! "
    gameforge.training_grandmaster_skill._200_say = "Gratulálok! Képesség edzése sikeres! "
    gameforge.training_grandmaster_skill._20_say = "Nincs képességed, amit fejleszthetnél! "
    gameforge.training_grandmaster_skill._210_say = "%s elérte a nagymester szintet. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._220_say = "Ez azt jelenti, hogy most már tökéletesen[ENTER]elsajátította ezt a képességet[ENTER]és már nem javíthatja tovább. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._230_say = "Gratulálunk! Megcsináltad![ENTER]A képesség tökéletes mester szintű lett. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._240_say = " %s elérte a %s szintet. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._250_sayReward = "Képesség edzése sikeres! "
    gameforge.training_grandmaster_skill._260_sayReward = "Te %s rangpontot használtál fel. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._270_sayReward = "Nem sikerült a képességedet feljavítani. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._280_say = "Te nem tudtad javítani a képességedet. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._290_sayReward = "Vesztettél néhány rangpontot, és[ENTER]felhasználtad a lélekkövet. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._30_say = "Ahhoz, hogy nagymesteri képességeid[ENTER]fejleszthesd, kattints a 'Tovább' gombra. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._40_say = "Ma már használtál egy lélek követ![ENTER]Várnod kell egy napot, hogy újra próbálkozhass,[ENTER]vagy használj ördögűző tekercset. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._50_say = "Neked még mindig nincs képességed,[ENTER]amit nagymesteri képességgé fejleszthetnél. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._60_say = "Válaszd ki azt a képességet, amelyet [ENTER]fejleszteni szeretnél. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._70_chat = "Jelenlegi rangpontod: %s "
    gameforge.training_grandmaster_skill._75_chat = "Szükséges rangpont: %s "
    gameforge.training_grandmaster_skill._80_stringFormat = "%s nagymesteri képesség fejlesztése. "
    gameforge.training_grandmaster_skill._90_say = "A nagymesteri képzéshez rangpontok szükségesek,[ENTER]így megtörténhez, hogy negatív rangba esel. "



    gameforge.change_guild_master

    gameforge.change_guild_master = {}
    gameforge.change_guild_master._100_say = "A karaktered kicsi még a céh vezetéshez.[ENTER]Érd el legalább a(40 szintet.) "
    gameforge.change_guild_master._10_say = "Csak a céh vezetője használhatja ezt az opciót. "
    gameforge.change_guild_master._110_say = "Még túl korai neked, hogy céhet vezess. "
    gameforge.change_guild_master._20_say = "Kérlek add meg a nevét a jogutódnak,[ENTER]hogy átvehesse a helyed. "
    gameforge.change_guild_master._30_say = "Ez a beírás érvénytelen . "
    gameforge.change_guild_master._40_say = "Csak a vezető használhatja ezt az opciót. "
    gameforge.change_guild_master._50_say = "Nincs ilyen játékos a céhben. "
    gameforge.change_guild_master._60_say = "Kész! "
    gameforge.change_guild_master._70_say = "Céhtag lettél. "
    gameforge.change_guild_master._80_say = "Te már céh vezető vagy. "
    gameforge.change_guild_master._90_say = "A új céh vezetőnek online állapotban kell lennie[ENTER]ahhoz, hogy átvegye töled a céh vezetést! "

    2015-11-09, 22:17:24 #12 Last Edit: 2015-11-10, 15:54:24 by Deadly2000
    gameforge.locale.gm_skill_name
    gameforge.locale.gm_skill_name_1 = "Három irányú vágás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_10 = "Kard ütés "
    gameforge.locale.gm_skill_name_11 = "Leshely "
    gameforge.locale.gm_skill_name_12 = "Villámcsapás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_13 = "Kard forgatag "
    gameforge.locale.gm_skill_name_14 = "Álcázás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_15 = "Méreg felhő "
    gameforge.locale.gm_skill_name_16 = "Ismételt lövés "
    gameforge.locale.gm_skill_name_17 = "Nyíleső "
    gameforge.locale.gm_skill_name_18 = "Tűznyíl "
    gameforge.locale.gm_skill_name_19 = "Pehelykönnyű lépések "
    gameforge.locale.gm_skill_name_2 = "Forgó kard "
    gameforge.locale.gm_skill_name_20 = "Mérgezett nyíl "
    gameforge.locale.gm_skill_name_21 = "Ujjcsapás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_22 = "Sárkány örvény "
    gameforge.locale.gm_skill_name_23 = "Elvarázsolt penge "
    gameforge.locale.gm_skill_name_24 = "Félelem "
    gameforge.locale.gm_skill_name_25 = "Elvarázsolt vértezés "
    gameforge.locale.gm_skill_name_26 = "Varázslat kioltás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_27 = "Sötét támadás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_28 = "Láng csapás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_29 = "Láng lelke "
    gameforge.locale.gm_skill_name_3 = "Harci mámor "
    gameforge.locale.gm_skill_name_30 = "Sötét védelem "
    gameforge.locale.gm_skill_name_31 = "Szellem csapás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_32 = "Sötét kő "
    gameforge.locale.gm_skill_name_33 = "Repülő talizmán "
    gameforge.locale.gm_skill_name_34 = "Sárkány lövés "
    gameforge.locale.gm_skill_name_35 = "Sárkány ordítás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_36 = "Áldás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_37 = "Visszaverni "
    gameforge.locale.gm_skill_name_38 = "Sárkány segítsége "
    gameforge.locale.gm_skill_name_39 = "Villám hajítás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_4 = "A kard aurája "
    gameforge.locale.gm_skill_name_40 = "Villám könyörgés "
    gameforge.locale.gm_skill_name_41 = "Villám karom "
    gameforge.locale.gm_skill_name_42 = "Kúrál "
    gameforge.locale.gm_skill_name_43 = "Gyorsaság "
    gameforge.locale.gm_skill_name_44 = "Támadás+"
    gameforge.locale.gm_skill_name_5 = "Száguldás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_6 = "Áthatolás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_7 = "Kard csapás "
    gameforge.locale.gm_skill_name_8 = "Dübörgés "
    gameforge.locale.gm_skill_name_9 = "Erős test "

    gameforge.locale.gold
    gameforge.locale.gold = "Yang "
    gameforge.locale.gold_drop_pct = "Yang-Drop százalékban "

    gameforge.flame_dungeon


    gameforge.flame_dungeon = {}
    gameforge.flame_dungeon._010_say = "SZeretnél el haladni a a végzett torka előtt[ENTER]és talállkozni Am-heh-el? "
    gameforge.flame_dungeon._020_select = "Belépek "
    gameforge.flame_dungeon._030_select = "Talán később "
    gameforge.flame_dungeon._040_notice = " Csak akkor mehetsz el Am-heh-hez ha[ENTER]befejezted a 103-as küldetést "
    gameforge.flame_dungeon._050_notice = "Kevés idő telt még el nem [ENTER]Tért vissza a Halál torka. "
    gameforge.flame_dungeon._060_say = "Kevés idő telt még el nem [ENTER]Tért vissza a Vörös sárkány. "
    gameforge.flame_dungeon._070_notice = "CSak egy erős csoport léphet be az erődbe.[ENTER]Hogy végezhessetek a halál torkával "
    gameforge.flame_dungeon._080_say = "Csak akkor engedhetlek ha van nállatok[ENTER]belépőjegy. "
    gameforge.flame_dungeon._090_notice = "A csoport minden egyes tagjának legalább [ENTER]100-as szint kell. Ha valaki 100-as szint alatti[ENTER]nem engedhetlek be titeket. "
    gameforge.flame_dungeon._100_say = "Már elmondtam egyszer,minden csoport [ENTER]tagnak legalább 100-as szintűnek kell lennie "
    gameforge.flame_dungeon._110_npcChat = "Ízzó purgatórium "
    gameforge.flame_dungeon._120_say = "SZeretnél belépni az erődbe??? "
    gameforge.flame_dungeon._130_select = "Belépek "
    gameforge.flame_dungeon._140_select = "Talán később "
    gameforge.flame_dungeon._150_say = "Csak a csoport vezetője kérheti a belépést!"
    gameforge.flame_dungeon._160_say = "Nagyra értékelem a bátorságodat.[ENTER]De egyedül akkor sem léphetsz be[ENTER]Gyere vissza egy erős csoporttal és akkor [ENTER]engedélyt adok a belépésre "
    gameforge.flame_dungeon._170_notice = "Miután az idő a csoport[ENTER]az erődbe teleportálódik. "
    gameforge.flame_dungeon._180_notice = "Hátralévő idő: %d perc(min) "
    gameforge.flame_dungeon._190_notice = "Az ön ideje lejárt 10 másodperc[ENTER]múlva ki teleportálódsz a várkapuhoz! "
    gameforge.flame_dungeon._200_notice = "10 másoderc múlva a csoport teleportálódik[ENTER]az Erőd elé! "
    gameforge.flame_dungeon._210_npcChat = "Ébredjetek Am-heh gyomrába"
    gameforge.flame_dungeon._220_say = "Csak avező ébreszheti fel "
    gameforge.flame_dungeon._230_say = "Der Schlund des Am-heh wurde erweckt. Nun kommt[ENTER]niemand mehr herein – oder heraus. "
    gameforge.flame_dungeon._240_say = "Die Tore der Rotdrachenfestung schließen sich für[ENTER]eine Stunde. "
    gameforge.flame_dungeon._250_notice = "Hátralévő idő: 60 perc(min) "
    gameforge.flame_dungeon._260_say = "Feladat: Vesd bele magad a démonok gyűrűjébe és győzd le mindet. "
    gameforge.flame_dungeon._270_say = "Nem győztetek le még minden démont "
    gameforge.flame_dungeon._280_sayTitle = "Hátralévő: "
    gameforge.flame_dungeon._290_say = "Feladat: Öld addig a szörnyeket, amíg nem kapsz Arany fogaskereket[ENTER]majd húzd rá a második zóna közepén lévő Isfet emlékkövére.. "
    gameforge.flame_dungeon._300_say = " "
    gameforge.flame_dungeon._310_say = "A mechanizmus beindításához ISFET erejére van szükség[ENTER]Térjetek vissza az Aranyfogaskerékkel ha végeztetek a [ENTER]munkával. "
    gameforge.flame_dungeon._320_notice = "Feladat: Öld meg Ignitort.. "
    gameforge.flame_dungeon._330_say = "Még nem győztétek le az erős Ignitort.[ENTER]Ő az erejét az örök kárhozatból meríti[ENTER]Térjetek visssza ha teljesítettétek a feladatot. "
    gameforge.flame_dungeon._340_say = " "
    gameforge.flame_dungeon._350_say = "Feladat: Öld addig a szörnyeket, amíg nem kapsz Maat követ,[ENTER]majd húzd rá Isfet emlékkövére. [ENTER]Ezekből 7 darab van és meg kell találni a helyes sorrendet.. "
    gameforge.flame_dungeon._360_say = "Ennek a kőnek nem megfelelő ez a [ENTER]Maatkő, a kő eltörött. "
    gameforge.flame_dungeon._370_say = "Tévedni emberi dolog [ENTER]Ezért válassz bölcsen[ENTER]Térj vissza ha a feladatott teljesítetted "
    gameforge.flame_dungeon._380_say = "Feladat: Pusztítsd el a Tisztítótűz metinjét.. "
    gameforge.flame_dungeon._390_say = " "
    gameforge.flame_dungeon._400_say = "Pusztisd el a követhogy hamúvá [ENTER]váljon a purgatóriumban. "
    gameforge.flame_dungeon._410_say = " "
    gameforge.flame_dungeon._420_notice = "Minden démont legyőztetek. "
    gameforge.flame_dungeon._430_notice = "Sucht den Schlund des Am-heh auf, um ein weiteres[ENTER]Schicksalsschloss zu öffnen. "
    gameforge.flame_dungeon._440_notice = "Isfetet elpusztítottátok. "
    gameforge.flame_dungeon._450_say = "Ez a fogaskerék hibás volt[ENTER]keresd meg az eredetit. "
    gameforge.flame_dungeon._460_notice = "Ignator, a parázs őre elpusztult. "
    gameforge.flame_dungeon._470_say = "Ez egy bölcs döntés volt[ENTER]Megsemmisült egy emlékkő. "
    gameforge.flame_dungeon._480_say = "Ez egy bölcs döntés volt[ENTER]Megsemmisült egy emlékkő. "
    gameforge.flame_dungeon._490_say = "Rossz sorrend. A kő elmélyült a fény homolyában[ENTER]Hozz másikat "
    gameforge.flame_dungeon._500_say = "Ez egy bölcs döntés volt[ENTER]Megsemmisült egy emlékkő. "
    gameforge.flame_dungeon._510_say = "Ez egy bölcs döntés volt[ENTER]Megsemmisült egy emlékkő. "
    gameforge.flame_dungeon._520_say = "Ez egy bölcs döntés volt[ENTER]Megsemmisült egy emlékkő . "
    gameforge.flame_dungeon._530_say = "Ez egy bölcs döntés volt[ENTER]Megsimmisült az utolsó is.[ENTER]Meggyőztétek Isfet-et. "
    gameforge.flame_dungeon._540_notice = "Megsemmisítettétek a metin követ "
    gameforge.flame_dungeon._550_notice = "Razador-t elpusztítottátok "
    gameforge.flame_dungeon._560_notice = "Alle Kämpfer werden in einer Minute aus dem[ENTER]Tempel des Drachen teleportiert. "
    gameforge.flame_dungeon._570_notice = "Nem lehet tovább menni[ENTER] nincsen meg a vezetőnek a 104-es küldetés. "
    gameforge.flame_dungeon._580_notice = "Az ön ereje nem megfelelő hogy át menjünk Am-he gyomrába[ENTER]Gyere visza amint elérted[ENTER]a 104-es szintet. "
    gameforge.flame_dungeon._590_say = "Öt percnél tovább áldogáltál az [ENTER]erőd előtt így most[ENTER]nem tudsz belépni a többiekkel. "
    gameforge.flame_dungeon._600_say = "A várakozási idő még nem telt le[ENTER]Razador még nem tért vissza az erődbe. "
    gameforge.flame_dungeon._610_say = "Figyelem! Az erődbe való belépés kritériuma,[ENTER]Hogy a csoportban lévő minden tagnál[ENTER]belépő legyen. Az alább i játékosoknál ez nincsen meg: "
    gameforge.flame_dungeon._620_say = " "
    gameforge.flame_dungeon._630_say = "FIGYELEM! Az erődbe való belépéshez ,[ENTER]minden egyes csoport tagnak 100-as szintűnek [ENTER]kell lennie. Az alábbi játékosk nem éreik[ENTER]el a szükséges szintet: "



    gameforge.devilcatacomb_zone


    gameforge.devilcatacomb_zone = {}
    gameforge.devilcatacomb_zone._100_npcChat = "Belépés az Ördög Katakombájába."
    gameforge.devilcatacomb_zone._10_say = "Pusztítsd el az összes ajtót, hogy a 3. szintre juthass "
    gameforge.devilcatacomb_zone._110_say = "Nem léphetsz be az Ördög Katakombájába.[ENTER]Túl tapasztalatlan harcos vagy még.[ENTER]Ezt a saját biztonságod érdekében mondom.[ENTER]75-ös szint alatt nem tudsz belépni. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._120_say = "Túl gyenge vagy még ahhoz hogy túl éld a Katakombát[ENTER]Gyere vissza akkor, hogy ha sikerlült,[ENTER]Megölnöd a Démon Torony 9. emeletén a [ENTER]Kaszást. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._130_say = "30 percet várnod kell, hogy[ENTER]beléphes újra a Katakombába "
    gameforge.devilcatacomb_zone._140_say = "Be akarsz lépni az Ördög katakombájába? "
    gameforge.devilcatacomb_zone._150_select = "Igen,beakarok lépni. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._160_select = "Nem, ez túl veszélyes. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._170_say = "Szükséged van egy erős csoportra,hogy tovább kalandozhass[ENTER]aaz Ördög Katakombájában. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._180_say = "A csoportod már készen áll. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._190_say = "Az átjáró megnyitva[ENTER]Lépjetek be gyorsan! "
    gameforge.devilcatacomb_zone._200_say = "Itt kezdődik az igazi kaland[ENTER]Mostantól csak egy órád van arra[ENTER]hogy felfedezd az Ördög Katakombáját. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._20_say = "Neked még hátra van %s (n) idő. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._210_dNotice = "Az időd lejárt. Elbuktál![ENTER]Az ördög karmai közé kerülsz. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._220_say = "Hozzá férés megtagadva [ENTER]az ajtó még mindig zárva van. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._230_say = "Ahogy szorosan a kezdeid közé vetted[ENTER]találtál rajta egy utasítást. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._240_say = "Csak az aki rendelkezik a zsugorított fejjel[ENTER]az tud belépni ezeken a kapukon.[ENTER]Ha nem rendelkezel vele, akkor[ENTER]elkell teleportáljalak az Ördög Katakombájából. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._250_say = "Te rendelkezel Zsugorított fejjel és most[ENTER]tovább mész a 3. szintre. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._260_say = "Te nem rendelkezel Zsugorított fejjel.[ENTER]Ki leszel teleportálva az[ENTER]Ördög Katakombájából.. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._270_say = "Du wirst jeden Augenblick teleportiert. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._280_dNotice = "Széttörted a megfelelő Metinkövet.[ENTER] Tovább léptek a 4. szintre. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._290_dNotice = "Ez nem a megfelelő metinkő! Keresd meg az igazit! "
    gameforge.devilcatacomb_zone._300_say = "Igen!Megtaláltad a kivezető utat![ENTER]Indulj tovább az 5. szintre! "
    gameforge.devilcatacomb_zone._30_say = "Maradj közel a csoporthoz, nehogy lemaradj. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._310_dNotice = "Következik egy harc a mélységben.[ENTER]Charon felébredt! "
    gameforge.devilcatacomb_zone._320_say = "Legyőztétek Charon -t[ENTER]Most beléphettek az Ördög Katakomba[ENTER]utolsó szintjére. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._330_dNotice = "Győzd le Azrealt! "
    gameforge.devilcatacomb_zone._340_say = "Megöltétek Azraelt. Végül[ENTER]békében távozhattok a Katakombából.[ENTER]Most kiteleportállak innen. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._40_say = "Du wurdest besiegt. Der Segen des[ENTER]Drachengottes rettet dich in letzter Sekunde und[ENTER]bringt dich nun aus der Devil's Catacomb. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._50_say = "Vadássz szörnyeket, és szerezz Lélek[ENTER]Kristály Kulcsot, hogy a következő szintre juss "
    gameforge.devilcatacomb_zone._60_say = "Találd meg a helyes metinkövet,és pusztítsd el "
    gameforge.devilcatacomb_zone._70_say = "Találd meg a helyes utat, hogy fel juss az 5-dik emeletre. "
    gameforge.devilcatacomb_zone._80_say = "Öld meg Tartaroszt és szerezz[ENTER]Grimaszoló totemet.Ez lesz a kulcs a 6. szintre! "
    gameforge.devilcatacomb_zone._90_say = "Öld meg Charont és csatlósait "
    gameforge.deviltower_zone = {}


    gameforge.deviltower_zone


    gameforge.deviltower_zone = {}
    gameforge.deviltower_zone._100_dNotice = "Kiválló hallásod és jó ösztöneid bizonyítottad,[ENTER]és az igazi Metin-követ megsemmisítetted[ENTER]Gratulálok![ENTER]Fellépsz a 4. szintre. "
    gameforge.deviltower_zone._10_npcChat = "Démontoronyba... "
    gameforge.deviltower_zone._110_dNotice = "A Pecsétkapunál vagy az 5. emeleten. Ki kell[ENTER]nyitnod az öt Ősi pecsétet, hogy feljuss a[ENTER]következő emeletre. Az út teli van olyan[ENTER]lényekkel, akik arra várnak hogy lecsaphassanak[ENTER]rád. Néhányuknak van kulcsa a pecsétekhez. Ha[ENTER]elegendő Kulcsköved van, nyisd ki mind az öt Ősi[ENTER]pecsétet, és menj a 6. emeletre. De vigyázz:[ENTER]Csak 20 perced van! "
    gameforge.deviltower_zone._120_dNotice = "Maradék percek száma: 15. "
    gameforge.deviltower_zone._130_dNotice = "Kinyitottad a Kulcskő pecsétjét, így beléphetsz[ENTER]a 6. szintre. Semmisíts meg minden szörnyet a[ENTER]6. szinten a[ENTER]Büszke démonkirály emeletén. "
    gameforge.deviltower_zone._140_dNotice = "Kinyitottad a pecsétet! maradt még %s . "
    gameforge.deviltower_zone._150_dNotice = "Megsemmisítetted az összes szörnyet a 6. emeleten "
    gameforge.deviltower_zone._160_dNotice = "Minden szörnyet megöltél. Most menj a Kovácshoz,[ENTER]és vedd át a jutalmad - feljavítja az általad[ENTER]kiválasztott tárgyat. Ennek érdekében húzd rá a[ENTER]Kovácsra a feljavítandó tárgyat.. "
    gameforge.deviltower_zone._170_npcChat = "Felső emeleten "
    gameforge.deviltower_zone._190_say = "A torony 7. szintjére akarsz jutni?[ENTER]Remek képességeket és nagy ügyességet kíván, hogy[ENTER]egyőzd ezt az emeletet[ENTER]csak akkor tudlak odateleportálni, ha elérted a[ENTER]75. szintet. "
    gameforge.deviltower_zone._200_say = "Rendelkezel a szükséges tapasztalattal, hogy[ENTER]jó eséllyel túléld a felsőbb szinteket.[ENTER]Bemehetsz! "
    gameforge.deviltower_zone._20_sayTitle = "Belépés a toronyba: "
    gameforge.deviltower_zone._210_select = "Los! "
    gameforge.deviltower_zone._220_select = "Hagyd el a tornyot! "
    gameforge.deviltower_zone._230_say = "Túl alacsony a szinted. Nem engedhetlek a[ENTER]felső emeletre. Gyere vissza, ha több[ENTER]tapasztalatod lesz. Legalább a 75.[ENTER]szinted kell legyen. "
    gameforge.deviltower_zone._240_dNotice = "Semmisítsd meg a Gyilkosság Metin követ[ENTER]és szerezd meg a Zin barlang térképet[ENTER]az ismeretlen ládából, hogy feljuss[ENTER]a 8. emeletre. "
    gameforge.deviltower_zone._250_say = "Ez a kártya teleportál téged a hetedik emeletre[ENTER]A démon toronyba. "
    gameforge.deviltower_zone._260_dNotice = "Szerezd meg a Zin Bong In kulcsot a szörnyektől.[ENTER]A kulcs segítségével nyisd ki a Sa-Soe[ENTER]kaput, hogy feljuthass a 9. emeletre. "
    gameforge.deviltower_zone._270_dNotice = "Öld meg a vezető démont. "
    gameforge.deviltower_zone._280_dNotice = "Sikeresen tejlesítetted a feladatot![ENTER]Tovább teleportállak néhány perc múlva "
    gameforge.deviltower_zone._290_dNotice = "Gratulálok belépésed engedélyezett az [ENTER]Ördög katakombájába, ahol újabb sötét[ENTER]és rejtelmes dolgok várnak rád! "
    gameforge.deviltower_zone._30_say = "Oda benn szörnyű dolgok várnak rád.[ENTER]Tele veszélyel...[ENTER]Jó magam sem merek még bemenni oda![ENTER]A démonok,legyőzhetetlen rémek,[ENTER]Ne haragitsd őket haragra,mert megjárod![ENTER]A belépéshez legalább 40.ik szinten kell hogy legyél! "
    gameforge.deviltower_zone._40_say = "Oda benn szörnyű dolgok várnak rád.[ENTER]Tele veszélyel...[ENTER]Jó magam sem merek még bemenni oda![ENTER]A démonok,legyőzhetetlen rémek,[ENTER]Ne haragitsd őket haragra,mert megjárod![ENTER]Belépsz? "
    gameforge.deviltower_zone._50_dNotice = "A le pepecsételt kapu előtt állsz a 4. emeleten. Sok[ENTER]Hamis Metin-kő várja, hogy megtévesszen, de van[ENTER]köztük egy nagyon fontos is. Meg kell[ENTER]semmisítened 15 percen belül, különben nem[ENTER]juthatsz át a kapun. "
    gameforge.deviltower_zone._60_dNotice = "Maradék percek száma: 10. "
    gameforge.deviltower_zone._70_dNotice = "Maradék percek száma: 5. "
    gameforge.deviltower_zone._80_dNotice = "Lejárt az idő.. "
    gameforge.deviltower_zone._90_dNotice = "A hamis Metin-kövek eltűnnek... "

    Pet system:
    gameforge.pet_system = {}
    gameforge.pet_system._010_say = " - Tűzfőnix"
    gameforge.pet_system._020_say = " - Rénszarvas"
    gameforge.pet_system._030_chat = "Nem tudod megidézni a kedvenced. "
    gameforge.pet_system._040_say = " - Jégfőnix "
    gameforge.pet_system._050_say = " - Baby-Azrael "
    gameforge.pet_system._060_say = " - Leonidász "
    gameforge.pet_system._070_say = " - Khan "
    gameforge.pet_system._080_say = " - Porky "
    gameforge.pet_system._090_say = " - Rufusz "
    gameforge.pet_system._100_say = " - Bambi "
    gameforge.pet_system._110_say = " -Knuud "
    gameforge.pet_system._120_say = " -Bao Bao "
    gameforge.pet_system._130_say = " - Minihóhér "
    gameforge.pet_system._140_say = " - Minihóhér (arany) "
    gameforge.pet_system._150_say = " - Csonti "
    gameforge.pet_system._160_say = " - Jádefőnix "


    gameforge.new_quest_lv75._140_1_select = " Jó "
    gameforge.new_quest_lv75._140_2_select = " A Jég jellege"
    gameforge.new_quest_lv75._140_3_select = "A Kétségbeesés szélén "
    gameforge.new_quest_lv75._140_4_select = "Sötét Terror"
    gameforge.new_quest_lv75._140_5_select = " A Halál arca"
    gameforge.new_quest_lv75._140_6_select = " A harcos sorsa"
    gameforge.new_quest_lv75._140_7_select = " Nem, nem érdekel. "


    gameforge.functions._100_say = "Yongan "
    gameforge.functions._110_say = "Joan "
    gameforge.functions._120_say = "Pyungmoo "
    gameforge.functions._130_say = "Yayang "
    gameforge.functions._140_say = "Bokjung "
    gameforge.functions._150_say = "Bakra "
    gameforge.functions._160_say = "Jungrang "
    gameforge.functions._170_say = "Waryong "
    gameforge.functions._180_say = "Imha "
    gameforge.functions._190_say = "Seungryong Völgy "
    gameforge.functions._200_say = "Sohan Hegy "
    gameforge.functions._210_say = "Doyyumhwan "
    gameforge.functions._220_say = "Yongbi-Sivatag "
    gameforge.functions._230_say = "Hwang-Templom "
    gameforge.functions._240_say = "Lélek Barlang "


    gameforge.forked_road._70_notice_all = " A királyság %s nyerte a Birodalomi csatát! "
    gameforge.forked_road._75_sayInMap = " Halál "
    gameforge.forked_road._80_notice_all = " A Shinsoo Birodalom belép a szent földre . "
    gameforge.forked_road._90_notice_all = " A Chunjo Birodalom belép a szent földre . "

    Valaki ha kérem, nem rakná egye őket?

    Nagyon szépen megköszönném.


    gameforge.priv_empire = {}

    gameforge.priv_empire = {}
    gameforge.priv_empire._100_sayReward = "%s szorzó : %s %s %% "
    gameforge.priv_empire._10_npcChat = "GM: Szorzók beállítása "
    gameforge.priv_empire._110_say = "Válassz szorzó időt: "
    gameforge.priv_empire._120_select = "6 óra "
    gameforge.priv_empire._130_select = "12 óra "
    gameforge.priv_empire._134_select = "24 óra "
    gameforge.priv_empire._135_select = "Közvetlen bemenet "
    gameforge.priv_empire._140_say = "Válassz szorzó időt:  "
    gameforge.priv_empire._150_sayReward = "%s szorzó : %s %s %% ( %s Óra ) "
    gameforge.priv_empire._160_say = "Megerősited az új beállításokat? "
    gameforge.priv_empire._170_sayReward = "A szorzók beállítása megtörtént. "
    gameforge.priv_empire._180_sayReward = "A beállítások elvetve. "
    gameforge.priv_empire._20_sayTitle = "Birodalmi szorzó engedélyezve "
    gameforge.priv_empire._30_say = "Megerősited az új beállításokat? "
    gameforge.priv_empire._33_array = "Összes birodalom "
    gameforge.priv_empire._40_sayTitle = "Birodalom szorzó -- Aktuális státusz: "
    gameforge.priv_empire._50_say = "Válaszd ki a szorzó tipúsát: "
    gameforge.priv_empire._53_array = "Esély tárgy szerzésre "
    gameforge.priv_empire._54_array = "Esély Yang szerzésre "
    gameforge.priv_empire._55_array = "Esély Yang-bomba szerzésre "
    gameforge.priv_empire._56_array = "Esély Tapasztalat szerzésre "
    gameforge.priv_empire._60_sayReward = "%s szorzó : %s  "
    gameforge.priv_empire._70_say = "Válaszd ki a szorzó mennyiségét: "


    ----------------

    gameforge.game_option = {}

    gameforge.game_option = {}
    gameforge.game_option._100_say = "Blokk: "
    gameforge.game_option._110_say = "Kereskedés "
    gameforge.game_option._120_say = "Céh "
    gameforge.game_option._130_say = "Barát "
    gameforge.game_option._140_say = "Csoport "
    gameforge.game_option._150_say = "Kereskedés "
    gameforge.game_option._160_say = "Suttogás "


    --------

    gameforge.warehouse = {} (GF-es szöveggel)

    gameforge.warehouse = {}
    gameforge.warehouse._100_say = "Üdvözöllek! Tudod, hogy mire jó egy aranyrúd? [ENTER]Ha Yangot hordasz magadnál, az olyan, mintha azt [ENTER] mondanád: Kérlek! Ölj meg! [ENTER] Ezért váltom be az emberek Yangját aranyrudakra, [ENTER] és tárolom azokat számukra."
    gameforge.warehouse._10_npcChat = "Szeretnéd használni a tárolót. "
    gameforge.warehouse._110_say = "Ok, így egy kicsivel többet kérek el, mint [ENTER] amennyit az aranyrúd ér. De még így is [ENTER] tiszteséges szolgáltatás, nem igaz? Nincs okod [ENTER]rá, hogy becsapottnak érezd magad. Mint tudod, [ENTER] odakint nagyon veszélyes."
    gameforge.warehouse._120_npcChat = "Item-Shop raktár "
    gameforge.warehouse._130_say = "Hm....[ENTER] Az összes bánya kimerült. [ENTER] Nagyon nehéz aranyra és ezüstre bukkani. [ENTER] Ha nem találnak új érc eret, akkor nem lesz arany [ENTER] és ezüst."
    gameforge.warehouse._140_say = "Üdv néked! Szeretnéd látni a tárgybolt raktárát? [ENTER] Akkor miért jöttél hozzám? Csak nézz be a saját [ENTER] tárolódba, ott van egy közvetlen bejárat."
    gameforge.warehouse._150_say = "Lépj be a tárgypiac raktárába bármikor erre a [ENTER] szimbólumra kattintva. Feltáve, hogy nem [ENTER]változtattad meg, a jelszó 000000."
    gameforge.warehouse._20_sayTitle = "Raktáros: "
    gameforge.warehouse._30_say = "Akarod használni a raktárt? A raktár [ENTER] Használatáért azonban fizetned kell. De ma [ENTER] jó kedvemben vagyok, úgyhogy csak 500 yangot kérek [ENTER] a használatáért. Mit szólsz hozzá? Tiszta olcsó, [ENTER] nem igaz?"
    gameforge.warehouse._40_say = "Micsoda? Nincs elég yangod? [ENTER] Gyere vissza, ha már van elég Yangod."
    gameforge.warehouse._50_say = "Mostantól elérhető a raktár."
    gameforge.warehouse._80_say = "Nos, nem kényszerítek senkit. Ha nem érzed úgy,[ENTER] akkor gyere vissza később."
    gameforge.warehouse._90_npcChat = "Raktár nyitása "


    [spoiler=quest hozzá]quest stash begin
    state start begin --Status when nothing is open
    when warehouse_keeper.chat.gameforge.warehouse._10_npcChat  begin
    say_title(gameforge.warehouse._20_sayTitle)
    -- changed handling, after we get a new button to open the storeage directly
    say(gameforge.warehouse._30_say)
    wait()

    if pc.gold < 500 then


    say_title(gameforge.warehouse._20_sayTitle)
    say(gameforge.warehouse._40_say)
    else
    local s =  select(gameforge.locale.stash.pay_ok, gameforge.locale.stash.pay_no)

    if s == 1 then
    pc.changegold(-500)
    game.set_safebox_level(1)
    set_state(use)
    say_title(gameforge.subquest_26._30_sayTitle)
    say(gameforge.warehouse._50_say)
    say_reward(gameforge.warehouse._60_sayReward)
    say(gameforge.warehouse._70_say)
    else
    say_title(gameforge.warehouse._20_sayTitle)
    say(gameforge.warehouse._80_say)
    end
    end
    end
    when warehouse_keeper.chat.gameforge.warehouse._120_npcChat  begin
    if pc.getqf("open_item_storage_count") < 3 then
    say_title(gameforge.subquest_26._30_sayTitle)
    say(gameforge.warehouse._140_say)
    wait()
    say_title(gameforge.subquest_26._30_sayTitle)
    say_show_item(90013) -- icon of item
    say(gameforge.warehouse._150_say)
    wait()
    pc.setqf("open_item_storage_count", pc.getqf("open_item_storage_count") + 1)
    end

    setskin(NOWINDOW)
    game.open_mall()
    end
    end
    state use begin
    when warehouse_keeper.chat.gameforge.warehouse._90_npcChat begin
    if pc.getqf("open_count") < 3 then
    say_title(gameforge.subquest_26._30_sayTitle)
    say(gameforge.warehouse._100_say)
    wait()
    say_title(gameforge.subquest_26._30_sayTitle)
    say(gameforge.warehouse._110_say)
    wait()
    pc.setqf("open_count", pc.getqf("open_count") + 1)
    end
    setskin(NOWINDOW)
    game.open_safebox()
    end
    when warehouse_keeper.chat.gameforge.warehouse._120_npcChat begin
    if pc.getqf("open_item_storage_count") < 3 then
    say_title(gameforge.subquest_26._30_sayTitle)
    say(gameforge.warehouse._140_say)
        wait()
    say_title(gameforge.subquest_26._30_sayTitle)
    say_show_item(90013) -- icon of item
    say(gameforge.warehouse._150_say)
    wait()
    pc.setqf("open_item_storage_count", pc.getqf("open_item_storage_count") + 1)
    end

    setskin(NOWINDOW)
    game.open_mall()

    end
    when warehouse_keeper.chat.gameforge.locale.stash.buy_silver_and_gold_bar begin
    npc.open_shop()
    say_title(gameforge.subquest_26._30_sayTitle)
    say(gameforge.warehouse._130_say)
    end

    end -- end_of_state: use
    end -- end_of_quest

    [/spoiler]
    ElsÅ' az elsÅ'k között, Az emberek istent játszanak engedély nélkül.

    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._100_say = "Egy erős tapasztalt harcosnak mint te, nem ellenfelek ezek a szörnyek.[ENTER]De tudod, szükséged van egy belépőre. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._10_npcChat = "Belépés "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._110_sendLetter = "Új veszély"
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._120_say = "Csináltál egy tökéletes másolatot a feliratról.[ENTER]Mutasd meg a Kapitánynak."
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._130_say = "Nagyon jó, megcsináltad! Mutasd csak...[ENTER]Ezek az írások értelmetlenek számomora...[ENTER]Megmutathatnád őket Urielnek. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._140_say = "Mutasd meg Urielnek a feliratot. Ő biztos el tudja olvasni. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._150_say = "A Kapitány engem kért meg a fordításra?[ENTER]Persze, hogy vállalom! Szeretem a kihívásokat![ENTER]Mutasd...Hát ez szörnyű![ENTER]Ha tényleg így van ahogy itt írják, óriási veszélyben vagyunk![ENTER]Gyorsan vidd vissza a Kapitánynak! "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._160_say = "Még nem voltál a Kapitánynál? Siess![ENTER]Nincs vesztegetni való időnk! El kell olvasnia! "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._170_sayTitle = "A levél elszállítása "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._180_say = "Még egy köszönömöt se kaptam...Na mindegy.[ENTER]Ezt a levelet sürgősen el kell szállítani! "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._190_npcChat = "Uriel hírei "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._200_say = "A harmadik szinten egy démoni lény tartózkodik. A Pók bárónő![ENTER]A leírás szerint egy különleges kulcsra lesz szükséged a belépéshez.[ENTER]Menj, kérdezd meg Urielt erről.[ENTER]Keress erős harcosokat magad mellé és rohamozzátok meg a harmadik szintet! "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._20_say = "Csak Pók-kulccsal nyitható. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._210_npcChat = "A Pók-kulcs "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._220_say = "Keresd fel Urielt amilyen gyorsan csak tudod! "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._230_say = "Hát visszaértél. A Kapitány azt akarja, hogy elpusztítsd a Pók bárónőt?[ENTER]A belépés a barlangba csak Pók-kulccsal történhet meg.[ENTER]A kulcs felépítése nagyon bonyolult. De ha elhozod a hozzávalókat elkészítem neked.[ENTER]Hozzávalók:[ENTER] 1x Pók méregzsák, 1x Póktojászsák, 1x Pókháló, 1x Pókszem, 1x Pókláb, 1x Pók-királynő mérge[ENTER]Várlak vissza!"
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._240_say = "Azt akarod, hogy elkészítsem a Pók kulcsot?[ENTER]A hozzávalók a következők:[ENTER]1x Pók méregzsák, 1x Póktojászsák, 1x Pókháló, 1x Pókszem, 1x Pókláb, 1x Pók-királynő mérge[ENTER]Nálad van mind?"
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._250_say = "Csodás! Megszerezted mindet.[ENTER]Sajnálatos módon nem tudom garantálni, hogy sikeresen elkészítem a kulcsot.[ENTER]Hamarosan kész...Egy pillanat..."
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._260_say = "Kész is van! Itt a Pók kulcsod![ENTER]Remélem te és a csoportod sikeresen legyőzitek a szörnyetegeket![ENTER]De vigyázz, a kulcs nagyon instabil! 24 óra elteltével széthullik! "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._270_say = "A francba! Elrontottam...Senki sem tökéletes.[ENTER]Mint mondtam, nagyon bonyolult a kulcs felépítése. Nagy a rizikó.[ENTER]De legközelebb sikerülni fog! "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._280_say = "Valami még hiányzik...A hozzávalók:[ENTER]1x Pók méregzsák, 1x Póktojászsák, 1x Pókháló, 1x Pókszem, 1x Pókláb, 1x Pók-királynő mérge. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._300_say = "A csoport vezetője belépett. Követed? "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._30_npcChat = "SD3 küldetés újraindítás "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._310_say = "Túl sokáig voltál bent. A kulcs szétesett.[ENTER]Készíttess egy újat, hogy beléphess. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._320_say = "Már egy csoport harcol a bent lévő szörnyetegekkel. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._330_say = "Nem léphetsz addig be, amíg a másik csoport is bent van.[ENTER]Gyere vissza %s perc múlva. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._340_say = "Légy türelemmel amíg a Pók bárónő barlangjának kapuja kinyílik:"
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._350_say = "%s perc múlva. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._360_say = "A harcos aki előtted lépett be nem tud mozogni 10 másodpercig.[ENTER]Kérlek várj. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._370_say = "El szeretnéd kezdeni a hódítást?[ENTER]20 perced van rá. Az idő lájárata előtt senki sem hagyhatja el a helyet.[ENTER]Egy újabb hódítás csak egy óra elteltével lehetséges. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._380_say = "A hódítás indításához Pók kulcsra van szükséged. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._390_say = "Csak a csoport vezetője használhatja a kulcsot. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._400_say = "A Pók bárónő el lett pusztítva![ENTER]Három percen belül mindenki ki lesz teleportálva!"
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._40_say = "A Kulcs elkészítése előtt "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._410_say = "Nem sikerült, próbáld újra. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._420_notice = "Figyelem: A Pók bárónő ideges lett! A támadásaik erősebbek lettek de a védelmük gyengült. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._50_npcChat = "Pók kazamata 3 "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._60_say = "Áh, itt is vagy! A kémem megtalálta a Pók kazamata harmadik szintjét![ENTER]A barlang teli van vérszomjas pókokkal.[ENTER]Az emberem talált egy Sírkövet amin egy különös írás található.[ENTER]Sajnos nem tudták lefordítani.[ENTER]Keresd meg a követ és másold le a feliratot! Itt egy belépő. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._70_sendLetter = "A felirat "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._80_say = "A Pók kazamata harmadik szintjén találsz egy Sírkövet.[ENTER]A feladatod a rajta lévő felirat lemásolása és elszállítása a Kapitánynak. "
    gameforge.spider_dungeon_3floor_boss._90_say = "Tökéletes, megtaláltad a Sírkövet és lemásoltad a rajta lévő feliratot.[ENTER]Menj a Kapitányhoz és add át neki! "

    Még nem teszteltem, de jónak kell lennie. Glhf
    Ha van benne heJesírási hiba az direkt volt.

    gameforge.locale.time = {}

    [spoiler]
    gameforge.locale.time = {}
    gameforge.locale.time.days_and_hours = "%d óra és %d másodperc "
    gameforge.locale.time.hours_and_minutes = "%d másodperc és %d perc "
    gameforge.locale.time.minutes_and_seconds = "%d perc és %d másodperc "
    gameforge.locale.time.seconds = "%d másodperc "
    [/spoiler]



    gameforge.check_trans_ticket = {}

    [spoiler]
    gameforge.check_trans_ticket = {}
    gameforge.check_trans_ticket._100_say = "Ha készen állsz, hogy életedet a Sárkányistennek szenteld,[ENTER]ez az egyik dolog amit a rendelet tartalmaz. "
    gameforge.check_trans_ticket._10_npcChat = "Belépés a Pók barlang 2-be "
    gameforge.check_trans_ticket._110_say = "Mit gondolsz?[ENTER]Szembe tudnál nézi a Sárkányistennel? "
    gameforge.check_trans_ticket._120_say = "Néhány nap múlva megtalálod[ENTER]a helyes utat, most menj el! "
    gameforge.check_trans_ticket._130_1_select = "Adj vérkövet! "
    gameforge.check_trans_ticket._130_2_select = "Feladom! "
    gameforge.check_trans_ticket._140_say = "A nevem %s és én a Sárkányrend miatt[ENTER]vagyok itt! Bizonyítékként itt a Vérkő,[ENTER]úgyhogy állj félre! "
    gameforge.check_trans_ticket._150_say = "A SárkányIsten kiválasztott téged![ENTER]Vigyázni fog rád! "
    gameforge.check_trans_ticket._15_sayTitle = "Chuk-Sal: "
    gameforge.check_trans_ticket._160_say = "Nem tudlak elteleportálni ebben a pillanatban. "
    gameforge.check_trans_ticket._20_say = "Üdvözöllek vándor[ENTER]Én vagyok a Pók barlang 2 őre[ENTER]Hadd lássam, hogy mennyire vagy méltó[ENTER]hogy beléphess ide. "
    gameforge.check_trans_ticket._30_say = "Bátor vagy![ENTER]Mivel van engedélyed belépni, akkor[ENTER]történjen ahogy történnie kell.[ENTER]Kövess engem... "
    gameforge.check_trans_ticket._40_say = "Nem engedhetlek át amíg[ENTER]nem tudod felmutatni az értékes belépődet. "
    gameforge.check_trans_ticket._50_npcChat = "A Sárkánytemplom "
    gameforge.check_trans_ticket._55_sayTitle = "Koe-Pung: "
    gameforge.check_trans_ticket._60_say = "Állj! Én vagyok Koe-Pung a Sárkány rend őre.[ENTER]Csak a Rend engedélyével és[ENTER]ha feltudsz mutatni egy Vérkövet,[ENTER]akkor beléphetsz. "
    gameforge.check_trans_ticket._70_say = "Vérkövet csak akkor szerezhetsz,[ENTER]ha meghaladtad a 75-ös szintet. "
    gameforge.check_trans_ticket._75_1_select = "Hol találok ilyen követ? "
    gameforge.check_trans_ticket._75_2_select = "Állj félre, vagy halott ember vagy! "
    gameforge.check_trans_ticket._80_say = "Beszélj Seon-Hee-vel,[ENTER]ő tudja hogy hogyan szerezhetsz Vérkövet! "
    gameforge.check_trans_ticket._90_say_reward = "Seon-Hee itt kell legyen ebben az országban[ENTER]Egy pappal, vagy egy fehér emberrel. "
    [/spoiler]



    gameforge.new_christmas_gift_box = {}

    [spoiler]
    gameforge.new_christmas_gift_box = {}
    gameforge.new_christmas_gift_box._010_say = "Innentől %d tudod %d eddig kicsomagolni. "
    gameforge.new_christmas_gift_box._020_say = "%d percet kell várnod a következő ajándékra. "
    [/spoiler]



    gameforge.event_easter = {}

    [spoiler]
    gameforge.event_easter = {}
    gameforge.event_easter._020_sayTitle = "Húsvéti nyúl: "
    gameforge.event_easter._030_say = "Vannak elrejtve húsvéti tojásaim[ENTER]mindenütt, meg kell találnod őket,[ENTER]és visszahoznod mindet, a jutalmad nem marad el! "
    gameforge.event_easter._035_say = "Még nem gyűjtöttél egy tojást sem,[ENTER]gyere vissza, ha van egy pár[ENTER]húsvéti tojás a leltáradban! "
    gameforge.event_easter._040_chat = "Találtam húsvéti tojást! "
    gameforge.event_easter._050_say = "Nagyon jó! Szeretnéd beváltani a %d tojásokat ezekre: "
    gameforge.event_easter._055_say = "Te most hoztál húsvéti tojásokat: %d "
    gameforge.event_easter._060_say = "Találtál húsvéti tojást? "
    gameforge.event_easter._065_say = "Még adnod kell nekem %d húsvéti tojást! "
    gameforge.event_easter._070_select = "Rendben, azt hiszem! "
    gameforge.event_easter._071_select = "Nem, inkább nem! "
    gameforge.event_easter._080_say = "Köszönöm a tojásokat![ENTER]Jó szórakozást a húsvéti ajándékodhoz! "
    gameforge.event_easter._090_sayTitle = "Üres kosár: "
    gameforge.event_easter._100_say = "Szeretnéd ezeket a tárgyakat? "
    [/spoiler]



    gameforge.horse_menu = {}

    [spoiler]
    gameforge.horse_menu = {}
    gameforge.horse_menu._100_say = "A név túl hosszú. "
    gameforge.horse_menu._10_say = "Alapszabály figyelembevétele "
    gameforge.horse_menu._110_say = "Jelenleg nincsen lovad! "
    gameforge.horse_menu._120_say = "Ezt a nevet nem használhatod! "
    gameforge.horse_menu._130_say = "A lovad neve megváltozott! "
    gameforge.horse_menu._20_say = "Adj egy nevet: "
    gameforge.horse_menu._30_say = "Ehhez szükséged lesz a következő tárgyra: "
    gameforge.horse_menu._40_say = "A lovad jelenlegi erőssége: "
    gameforge.horse_menu._50_say = "A lovad jelenlegi kitartása: "
    gameforge.horse_menu._60_say = "A lovad nem rendelkezik névvel. "
    gameforge.horse_menu._70_say = "A lovad jelenleg: "
    gameforge.horse_menu._80_say = "Válassz új nevet a lovadnak! "
    gameforge.horse_menu._90_say = "Az új név túl rövid! "
    [/spoiler]


    gameforge.horse_exchange_ticket = {}

    [spoiler]
    gameforge.horse_exchange_ticket = {}
    gameforge.horse_exchange_ticket._10_npcChat = "Utalvány Lómedálra "
    gameforge.horse_exchange_ticket._20_sayTitle = "Lovászinas: "
    gameforge.horse_exchange_ticket._30_say = "Erre az utalvány korábban szükség volt,[ENTER]mielőtt szereztél lómedált.[ENTER]Szeretnéd az utalványt felváltani lómedálra?  "
    gameforge.horse_exchange_ticket._40_select = "Beváltás "
    gameforge.horse_exchange_ticket._50_say = "Adtam egy Lómedált! "
    [/spoiler]