[TUT][DISQ]Hogyan legyél sikeres szerverkészítő

Started by Roxanne, 2014-04-01, 20:41:51


Nagyon szép írás!:) Nem hagyhattam ki hogy ne írjak ide!!:)) Énis régebb óta csinálgatom a szervert... de sajnos már 3x el veszett a munkám egyéb okok miatt... De a mostani szerverem az az összes többit felúlmulja!!:))) és énis annó még azt sem tudtam hogy exp-et lehet növelni navicatba így megkönyíteni a fejlődést szorzó nélkül.. mára meg sd2 a 100-as fejlődős mapp :) .... énis nulláról kezdtem és mára már elég sok mindent tudok! Igaz sokat kérdezek itt a fórumon de csak akkor ha elakadok és nem tudom mi lehet a probléma :) Visszatérve kapsz egy "+"-t:) nagyon "bölcs" :D :P További jó munkát!!

2014-08-17, 10:42:50 #22 Last Edit: 2014-08-17, 11:02:07 by Mr.Joeker
Most jött el az idő,amikor én is leütöm a gondolataim :D
Nem most kezdtem én se,olyan 2010 tavasza volt az,amikor leültem a gépelé,és nézd
már mi ez a Metin 2 kombó?Először nagyon elvoltam vele,mentem próbálgattam a szervereket,amik a könyű fejlődés miatt nagyon be is jöttek.Aztán gondolkoztam,hogy miért ne nyissak egy kisebb szervert?
Maga a szerver nem volt életben hónapokig,de tanulás képpen tökéletes volt arra,hogy 1-2 alapot lefektessek magamban.Akkoriban elégvolt,egy alap Instant sf is,vagy néhol egy kaszás skill,amit BSI nek köszönhetünk itt hungaryn is.Akkoriban indúlt a Mester is,ugye eleinte nem volt pl:holtak földje.Anyi módositás történt,hogy a map1 város útját át textúrázták,újra vezették(nem a mai formában).Nekem 2010-2012 ig úgy tünt,hogy szerverek terén az "aranykort" éljük(játékos szám téren).Mostanában érezhető leginkább,hogy miről is van szó.Az akkori hungarynak a létszámának csupán a fele se,található meg most.Mi lett volna,ha a YMIR megakadályozta volna,a P servereket még annó?Maga a kérdés is érdekes,de megfordúlt bennem.Lemerném fogadni,hogy nem lenne anyi játékos se,mint most,a kihalás előtt.Bizonyos szempontból löktünk,magán a létszámon is nekik.De miattunk is fog kihalni maga a játék,egyre jobban szaporodó szerverek,egyre kevesebb játékos.
Most már nem elég egy netről letöltött SF,amin semmit nem módositunk,ez már elmúlt.Ahogy Roxanne is leírta párszor,inkább javitani kéne az egészen pl: grafikára nyomni egy kis +-t,játékélményen nyomni...stb Az elmúlt időben az is látom,hogy szaporodnak a 2betüs,1 számos szerverek.Az én szememben ez tükrözi,a magyar felmutatást,de még külföldön is látni ilyet.A másik csunya dolog,hogy mivel már kint van a forrás,Metin alapokon új játékot késziteni.Ha már egy új játékot kitudunk pofozni belőle,inkább alkossunk már Metin téren valamit(mondjuk ez csak az én agymenésem).A modellekről is mondanák pár szót.Eddig a piacon nem találtam 100% egyediségenk örvendő fegyvert,se vértet.
2010-2011-ben még a legendlongju általt képről vágott fegyverek voltak divatban,most már a ChaoSS,Plechito által rippert dolgok.

Ismerek egy nagyon kedves román modellezőt Bogdan/Metin Beats nicknéven (Youtube), aki saját maga készíti a modelljei nagy részét nulláról, és rendkívül nagy tehetsége van hozzá. Amikor legutóbb beszélgettem vele, azt mondta, hogy szerinte sokkal egyszerűbb saját modelleket készíteni, mintsem rippelni, ha az ember ismeri a megfelelő technikákat hozzá. Szerinte rengeteg trükk létezik, amiket ha okosan használsz, időt és energiát spórolhatsz vele, és még a végeredmény is jobb lesz. Engem mindenesetre meggyőzött amit láttam tőle, meg amiket képeken mutatott.
Szóval nem csak olyanok léteznek, akik szinte mindent rippelnek, vagy rippelt modelleket alakítanak át, de tényleg ritkaságszámba mennek. A többség inkább a könnyebb (vagy legalábbis számukra könnyebbnek tűnő) utat választja.

2014-08-18, 14:06:46 #24 Last Edit: 2014-08-18, 14:45:20 by Mr.Joeker
Kinek a tyúk,kinek a tojás...(Hopsz :S)
Amúgy meg,ha átgondoljuk  akkor igazából tényleg könyebb 0 ról épitkezni,1-2 szempontból.
Vagy mégse?Szerintem,a legkönyebb dolog,ha inkább keresünk egy "Model Könyvtárat" külföld fele tekintve,de ott is találhatóak rippelt modelek.
Tegyem fel mondjuk a cgmodel-t,ahol több ymir modell alapját megtalálhatjuk(Azrael,purgatory mobok...stb).
Ha az ember elkezdi sajátitani mondjuk egy BOX ból a modellezést,hamar eltudja magában simitani az alapokat.Sokaknak a textúrázás okozza a legnagyobb problémát,amihez ha nincsenek megfelelő alapanyagaink,akkor elég nehéz a dolog.Melesleg,hogy a 3ds max 7,és az előtte lévő verziókból kiamaradt az unwrap uvw ből,a renderelés.Az utánna következő verziókban már megtalálható.Szóval nekünk kell azt is levágni photoshopal...ezért egy picit praktikusabb ilyen téren egy újabb verziót használni.

Bogdan tényleg jó modelleket csinál mt2dev-en nekem is volt szerencsém találkozni párral azok tetszettek (leginkább a sámán kalap :D), De a metin nem kihaló félben lévő játék nézd meg WoM-on hányan játszanak  Az egy dolog hogy nálunk mindenki szervert nyit és eloszlanak nagyon a játékosok, meg ugye itt nem csoda ha abba hagyják az emberek a legtöbb "szerverkészítő" alig múlt el 14 (lehet sokat mondok)

[spoiler=Tyúk tojás dilimonádé :D]Az a tyúk vagy a tojás meg hülyeség.... Két hasonló faj keresztezéséből alakult ki a tyúk tehát még ha nem is "mai" tyúktojás volt de tojás! És utána az ovocledidin kialakulása meg már megtörténhetett a tyúk petefészkében! De hát ők tudják! Meg miért is zárja ki egymást a két tény hogy egy "hibrid" jött létre két fajból meg hogy a mai tyúktojást az ovocledidin miatt csak tyúk tojhatta? Imádom az ilyen híreket semmit nem mondanak kb. mint a Britt tudósok megállapították, hogy előbb vagy utóbb meghal az aki vizet fogyaszt! [/spoiler]

Ui.: El is felejtettem az új leírásodat meg köszönni Roxanne, ez is tanulságos és jó olvasmány volt :D

Igen,vannak olyan szerverek,ahol még mindig nyüzsgés van.
De figyelembe is kell venni,hogy egy 2004 es játékról\technikáról beszélünk. :D
Ami elég jól kiállta azt a 10 évet,sőt lassan 11 fele hajlunk,és mint mindenek egyszer ennek is vége lesz.
Egyébként,én a kort nem nagyon csatolnám a tudáshoz.
Sok ember van,akit 1-2 ember megirigyelhet.

[spoiler]Mondjuk még mindig az van,hogy valakinek a tojás,valakinek meg a tyúk.Mindig lesznek erre is kifogások,mint a legtöbbször más dolgokra ;D[/spoiler]

Ezért kell erőteljesen fejleszteni, hogy életben tartsuk a dolgot. Én semmiféle radikális változtatásnak nem vagyok ellenére, ameddig az jó irányba megy. Sajnos sokan már itt elrontják. A másik meg az, amit a témában is részleteztem, hogy nem nagy divat hatalmas csapatokba tömörülni. Rengeteg zseniális fejlesztő van, aki beáll mindenféle igénytelen szerverekhez apró questeket írni, meg olyan "fejlesztéseket" csinálni, minthogy akárhány inventory ablak... Csak azért, mert ott többet fizetnek nekik, mint máshol. Ha az ilyen emberek egy közös csapatba tömörülnének, jó vezetéssel és jó ötletekkel, akkor szinte bármit véghez lehetne vinni.
Nem azt mondom, hogy az olyanokat támogatom, akik átrakják teljesen más grafikai motorra, meg annyira áttervezik a játékot, hogy rá se lehet ismerni. De nem ez az egyetlen mód, ahová tovább lehetne vinni, csupán erősen agyalni kell rajta, hogy lehetne egyszerűen jobb.

2014-08-23, 12:34:14 #28 Last Edit: 2014-08-23, 12:38:17 by Mr.Joeker
Lassan 4 éve vagyok a "metin piacon",sok dolgot láttam már,de magam csak 1-2 szervert tudnák felsorolni,ahol megvolt rendesen a csapatmunka.A Heaven en volt meg az,ahol a hangulat tökéletesen megvolt.Sokat köszönhetek nekik,akkor tudtam igazából elsajátítani 1-2 komolyabb dolgot,onnantól már csak felfele....
Mostanában nem nagyon tevékenykedek sehol,talán mert nem tudok sehol.
A legtöbb helyen azt tapasztaltam,hogy ha már adok 1-2 tanácsot,akkor felkapják a vizet,és enyi....
Az utolsó ilyen jellegű dolog,az egy facebook boritó miatt volt,ami egy elég vicces dolog xd
A sok tészta szerver,ezért megyen a levesbe :o

Csapattal van baj mindenhol ,nem az egyéniséggel. Bárhova megyek mindenhol csak azt veszi észre az ember,hogy igen is van olyan ember aki magának akar valamit vagy a legjobb akar lenni a csapat között. Ritka az olyan csapat ahol azt mondom,hogy tényleg 1-2 tanácsot ad és átgondoljuk megcsináljuk és 2-3 nap alatt meg is van. Ahol most vagyok jelenleg azért fogadtam el mint társtulajdonos mivel látom,hogy felnőtt emberrel beszélek aki már több éves tapasztalattal rendelkezik mint munkában mint játékban. Régen sokat buktam pár csapat miatt ugye Joeker? Nether2-nél se volt más,hogy a dolog valljuk be fiatalok voltunk még hozzá,nem akarok szapulni senkit a történtek miatt ott sem mert tény és való ,hogy a tulajok se dolgoztak össze (Hawk & Joeker ) és ennek meg is lett az eredménye,Hawk hívta a buta haverjait akik már 16 évesen nem járnak iskolába és "nagy" szerverkészítők közben meg semmihez nem ért csak löki az okos dumát. Nem mindenhol a csapat hibás . Én például magam tudom,hogy hova tudok beilleszkedni és hova nem. Heavennél úgy éreztem magam mindig,hogy nem az én társaságom, nem vagyok az a típus aki nap 24 órájában ts-en tud lenni,érzem azt,hogy hol érdemes lenni és hol nem(szerintem ez mindenkiben benne van ) . HaWk-nál hittem azt,hogy egy normális társaságot hozhat létre a Nether2-vel erre egy undormány lett az egészből,főleg amit Borden Slade ( Distraught ) csinált(rólad nem gondoltam volna ) Utána jöttem rá,hogy senkiben nem lehet bízni a metin-ben....

Higgyétek el nekem aki metinbe kezd ne bízzon meg senkiben első látásra mert minden jóban van valami rossz. :)

Szervusztok!

Köszönöm szépen az irásaitokat, tanácsaitokat!

Igazából megmondom teljesen őszintén, hogy mi az ami idehozott közétek:
- valaha én is az alap magyar metinen voltam aktiv játékos, bizonyos szintig tulzásba is vittem ezt az egész metin mizériát...(tulajdonképpen a családi életem ment rá kishiján) Először csak öcsémet vontam bele a rajongásomba, majd a feleségemet, és persze csapódtak hozzánk "rengetegen", majd beütött a krahh... a házas életem került veszélybe egy nagyonjó barátnak hitt ember miatt, nyilván az én hibám is volt mindez , de ez már csak történelem! :) A feleség még megvan :P
- Céhvezér voltam, nemsok kb. 30 fős "sereggel" a hátam mögött... egyik napról a másikra mindez megszünt, a barátok elkoptak, leragadtak némely silány Pszerón, Én magam pedig mindmáig "keresem" a nekem megfdelelő játszóteret.
- Ugygondolom, hogy nekem már nem kell a mindennapos öljünk éjjfélig, de reggel 4 kor keljek, hogy meló előtt még farmoljak kezdetű tevékenység-> ebből kinőttem. elég sokidőt ki is hagytam!

-Ami miatt most ide írok az az, hogy egy régebben megismert emberke megkeresett, hogy segitsek neki, mert meg szeretné valósítani régi vágyát, miszerint alkot egy szervert.
Nincs is ezzel semmi baj, ilyen ember vagyok, ahol tudok segitek DE! nem értek a szerverkészitéshez, mintahogyan ő sem ...:D Időm is ugy van rá, hogy elveszem valahonnan.
Még ezzel sincsen baj, de az uriember hozzáállása a számomra egyre inkábbbosszantó, és idegesítő!
Kifizetett 1 hónapot, 1 emberre hagyatkozik, hiba hiba után jön, és ebbe belefáradtam.
Ma kiosztottam, hogy ez igy nem megy, nincsen komoly cél, nincsen hozzá gárda, stb...

Ezzel párhuzamosan arra gondoltam, hogy mi lenne ha megprobálnám én is, csak egy kicsivel okosabban.Tanulni szeretnék! Nem másnak szerót összecsapni, hanem ennek a marék "alapmetin"-es figurának késziteni egy olyan helyet ahol esténként meló után leülhetünk, és jól elbeszélgetve kifujjuk a nap fáradalmait. Nem kellene nekem tárgypiac, tömeg, viszont jó lenne egy letisztult, és átgondolt szerver, olyan ahol örömmel hagyom bekapcsolva a metin nyugtató zenéjét, amitől a mai napig elfog az az érdekes érzés ami akkor mikor megszületett az első karakterem: Antesz  :D

Nemtudom, hogy lehetnék-e oly pofátlan, hogy itt kérjek ehez segitséget a tapasztalt emberektől, útmutatást, kezdő löketet, és bátorítást!? Nyilván én vagyok a sok 100-adik, és gondolom, nem mindenki olvassa majd jó szájízzel a soraimat, de hátha akad itt még olyan aki nem csak a pénzre a javakra és a csillogásra utazik, hanem arra a bizonyos fura, de jó érzésre!

Maradok tisztelettel: Anti

Kedves Anti!
Ebbe a témába ha leírod ezt a kis üzenetet, talán találsz valakit, aki segítene neked összehozni. Bár tapasztalataim szerint többen írnak bele, mint ahányan érdeklődéssel olvasnák, de hátha. Illetve ebben a fórumrészben felteheted további kérdéseidet, amennyiben elakadnál bármiben.

Sziasztok !
Amire rájöttem , hogy magyar csapatba nem szabad csatlakozni.
Nem tudom miért de eddig szinte minden csapatban csalódnom kellett, mivel mindig veszekedések,átverések stb lett a vége.
Nagyon sok nagyszájú öntelt ember összeszed  jó fejlesztőket és elvárja , hogy  neki ingyen,időben minőségi dolgot csináljanak,mert hát bérli a szervert a drága .
Úgy gondolom minden ember megunja az ingyen melózást és nem tudom ki tudja azt elviselni hosszútávon ,  hogy megcsinál mindent ,apait anyait belerak a munkájába és aztán más bezsebeli a hasznot.

Én annyit mondok ha valaki ingyen dolgozik, akkor legalább azt követelje meg ha pl csinál valamit amit kitesznek fb-re, fórumra, bárhova, akkor írják oda és emeljék ki hogy ezt az xy vértet/mappot/stb [GA]XY csinálta.
Ha ezt nem biztosítják ingyenmunka mellett akkor igenis ott kell hagyni azt a bandát ;)

Ezért kel szerződést csinálni hogy ne verjenek át +tanú sem árt hozzá mindent szerződésbe kel foglalni hogy mit csinált menyi pénzért stb

Szerintem meg pont, hogy sokan túl komolyan veszik egy metinszerveren való dolgozást. Nagyon sok önmagát fejlesztőnek tartó munkáját láttam, és közülük nagyon kevesen végeznek megfelelően minőségi munkát ahhoz, hogy azért egyáltalán pénzt lehessen kérni. Nagyon sok különbség van a "működik", a "jól működik", meg a "hibátlanul és optimalizáltan működik" között. Sokan csak kontárkodnak, barkácsolnak, nincs elég rálátásuk a dolgokra, és ez hosszútávon rengeteg problémát eredményezhet. Ezzel szemben sokan már minimális tudással, az épphogy működik kategóriát is csak kiügyeskedve elérve is pénzt kérnek a munkájukért, és nagyot néznek, ha a másik azt mondja rá, hogy nem. Persze nem akarok skatulyázni, nyilván vannak köztetek olyanok, akik megfelelő szakértelemmel rendelkeznek a saját területükön, de szerintem megfelelő csapatválasztással még emellett se feltétlenül kell a pénznek lennie az első szempontnak, hanem a szenvedélynek, az elismertségnek, és a továbbfejlődési lehetőségnek például. Persze az sem állapot, amikor egy hozzá nem értő némi kezdőtőkével és pár jó emberrel nekivág, aztán meggazdagszik úgy, hogy semmit nem tesz hozzá, és a társai is elégedetlenek. Olyankor tényleg nincs sok értelme tovább maradni.

Sokan nyitnak szervert vagy próbálkoznak hobbi célból vagy unaloműzésből és várják a csodát.Nincs is ezzel semmi gond,csak akkor ne álmodozzanak top1 szerverről vagy akár nemzetköziről.Egy versenyképes szerverhez és ennek hosszútávú fentartásához komoly fejlesztőkre,tudásra,bizalomra,időre,kitartásra,igényes mentalitásra és bevételre van szükség.
Olykor nézegetem a szervereket és azt kel mondjam, hogy a magyar szerverek a minimum szint alatt vannak (tisztelet a kivétel).A játékosok zöme csalódott és meglopott a sok igénytelen szerver által.A sok hazugság,igénytelenség a minősíthetetlen szerverek teljesen elkergetik a játékosokat és ez oda vezet, hogy kifog halni a Metin2 rajongó tábora.Szerintem mindenki érzi ,hogy egyre kevesebben érdeklődnek már a metin2 iránt.

Arról nem is beszélve, hogy összeomlik egy szerver, törölnek minden karaktert, vagy bénák, és nem tudják lementeni a player táblát, és elvesznek a karakterek.
2 hét múlva pedig újra megnyílik a szerver ugyan azzal a névvel, és a sok (bocsánat a kifejezéséért) hülye játékos visszamegy. Igaz csak a fele, de visszamegy, és tovább fut a szerver...

Nagyon sok okosságot olvastam itt a hozzászólásokban. Lehet sosem lesz kész a szerverem, mert bizony rá kellett jönnöm, hogy nagyon sok a "szájdolgozó" van, bemutatkozáskor tudja érti, csak a gyakorlatban nem tudja megcsinálni. Maga a játék egy "kész" játék, amit javítgatni és esetleg szépítgetni lehet, de szűk határok között, azok akik a Metint játsszák, akik ragaszkodnak a metin fillinghez, azok nem nagyon fogadnak el eget verő módosításokat, volt rá példa. Nem mindenki akar világra szóló szervert, én pl. megelégednék egy stabil 50 fős játékkal, akik játszanának jól éreznék magukat, és én is is jól érezzem magam a társaságukban. Metinre nem épít vállalkozást épeszű ember, de még mindíg van rá kereslet.A hozzászólásokban senki nem írta, hogy az ő szervere milyen, mindenki a máséról beszél, de így is sok információt kaptam. Annak aki nekem ingyen dolgozna, még emléktáblát is tennék a facebookra, de... a témánál maradva, sikeres szerverkészítő az, aki kellő befektetéssel megtalálja azt az 1 max. 2 főt, aki szeretetből foglalkozik a metinnel és nem csak a juttatásokért, és megfelelő játékélményt biztosít azoknak akik az ő szerverén játszanak.
"Lehetsz bármilyen erÅ's, ha egy aljas ellenfél megtéveszt és hátba szúr."
                                     Youn In-Wan

Legtöbb embernél nehéz az öszehangot megtalálni, hiszen a fejlesztők kapdosnak mindenen. Nem egy ilyen emberrel találkoztam fórumon, hogy türelmetlen. Képes egymás után 5 PM-et küldeni, csak azért, hogy visszaválaszoljak neki, hogy mindjárt kész. Ez a baj a szerverekkel még, hogy a legtöbbje meg összecsapott tákolmányok.

Nekem nincs szerverem, de én nem is akarok egyet sem. Egyedül nehéz fejleszteni, de ha többen vagyunk akkor meg nagy a hiba lehetőség, hogy valamelyikünk hibát vét el. Ezért nem értettem ezt sem soha, hogy miért jó 2 ember configosnak, hiszen egymás után, mellett dolgoznak, és hibák vannak. Aztán csodálkoznak és témát nyitnak mitől van.

Számomra a metin2 már csak hobbi. Hobbi szinten fejlesztgetek magamnak dolgokat, hiszen be kell ismerni magunknak, bármennyire is rossz, hogy már kihal a játék, legalább is Magyarországon. Külföldön vannak még jó szerverek, és látszik is a játékos számunkban.